מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:29   24/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

טקס חנוכת חצר שלהב"ת

אירועי האזרח הוותיק – נובמבר דצמבר 2020 10:30

דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

בית הספר המשלב-"מיתרים"

בית הספר המשלב-"מיתרים" טבעון 


לזכרו של סמ"ר אבי אפנר 

 

רקע על בית הספר: 

בית הספר המשלב מיתרים טבעון הינו בית ספר ייחודי בו לומדים תלמידים בכיתות א-ה, המגיעים מטבעון ומששה ישובים נוספים באזור. בית הספר הוקם בתשע"ו. 

תלמידי בית הספר מגיעים מבתים בעלי אופי יהודי מגוון -  דתיים, מסורתיים וחילוניים. זהו בית ספר קהילתי בו ההורים שותפים אמיצים ומשמעותיים, ומלבד הרצון כי ילדיהם יחונכו בחינוך משלב, יש בהם את הרצון לבנות קהילה בית ספרית לומדת ופעילה. בית הספר הינו ציבורי ,תחת פיקוח החמ"ד. 

צוות בית הספר מגוון, ערכי ויצירתי, מלא ברוח התחדשות וביחס מכבד ומצמיח לילדים - כפרט וכקבוצה. 

עיקרי תפיסת הייחודיות: 

במיתרים טבעון המפגש עם האחר הוא ההזדמנות ללמידה, להתפתחות וליחד. 

החיים בבית ספר מכוונים למהות של למידה דרך המפגש: מפגש עם היהדות מכיוונים שונים, למידה סקרנית בכתה שנפגשת עם העולם ומפגש עם עצמי ועם החברים בטבע. אנו מאמינים כי שילוב בין אוכלוסיות שונות בחברה הוא ערך חשוב ורואים אותו כבסיס לכל הלמידה הבית ספרית. 

בבסיסו של ערך זה עומדת ההבנה כי הזהות היהודית היא הזדמנות למפגש מאחד בין קבוצות שונות באוכלוסייה וביכולתה להביא לשיתוף פעולה פורה ומקבל ביניהן. חלומנו החינוכי הוא שילדי בית הספר יחושו שייכים לעולם היהודי, יכירו את אורחות החיים,  יחוו חוויות יהודיות וילמדו מתוך ארון הספרים היהודי. חשוב לנו שבית הספר יפגיש בין משפחות שונות ותפיסות עולם שונות שיבואו לידי ביטוי בשיח מכבד, מקשיב ולומד. במיתרים טבעון אנו מתפללים ביחד, מקבלים את השבת יחד, משוחחים על סוגיות זהוּת ולומדים את התורה המשנה ותכנים נוספים שמפתחת "עמותת  מיתרים" בראשותו של הרב מלכיאור. 

במישור הלימודי הדגש המרכזי הוא על חווית למידה סקרנית. על מנת לממש עקרון זה, נעשה שימוש בשיטת הלמידה "מרחבים", המשלבת בתוכה עקרונות ופרקטיקה חינוכיים מהגישה המונטסורית ומעולמות חינוכיים נוספים . זוהי למידה רב תחומית מעמיקה,  בה לכל ילד תוכנית עבודה אישית כשהצלחתו בלמידה נמדדת מול היעדים שהציב לעצמו יחד עם המחנכים.  הילדים נעים בין מרחבי הלמידה השונים בכתה: שפה, מדעים, חשבון, תרבויות (גאוגרפיה, היסטוריה, אנגלית), תורה ואומנות, ובעזרת אביזרי למידה משחקיים חוקרים את העולם שלנו ומתעדים את תובנותיהם במחברות. הילדים יוצרים וממציאים ידע חדש ייחודי. תכני הלימוד תואמים לתכנית הלימודים של משרד החינוך. 

בית ספר מיתרים יושב בתוך יער טבעון ומזמין אותנו ללמוד על עצמנו ועל חברינו דרך הטבע והיער. לימודי היער המתקיימים בכל שבוע בבית ספרנו.  הילדים פועלים כחברה אנושית שעליה ללמוד לחיות יחד בטבע. 

אנו, הצוות וההורים, מאמינים כי הדרך החינוכית של החינוך המשלב היא שליחות חברתית חשובה ומהותית לחברה הישראלית כיום. אנו פועלים לחנך את ילדנו להעריך גיוון ושוני, להיות מסוגלים לשאול את עצמם שאלות על דרכם, להתפתח ולגדול מתוך המפגש עם האחר.  

מנהלת בית הספר- תמר בן אלחנן 

נערך אירוע חגיגי לקבלת סידור התפילה  במיתרים
נערך אירוע חגיגי לקבלת סידור התפילה במיתרים
8/05/2018
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד