בעקבות פניות תושבים אכיפת כלבים משוטטים גם בסוף השבוע


בעקבות פניות תושבים אכיפת כלבים משוטטים גם בסוף השבוע 

המועצה רכשה בימים אלה מתקנים נוספים לאחסון שקיות ניילון המיועדות לאיסוף צואת כלבים. הציבור מוזמן לעשות בהן שימוש 

 

בעקבות פניות תושבים בנושא תופעת הכלבים המשוחררים והמשוטטים ברחבי היישוב, המועצה המקומית פועלת במרץ במטרה להתמודד עם הבעיה ובימים אלה יוגבר הפיקוח והאכיפה ואלה יתבצעו בשעות לא שגרתיות ובמיוחד במהלך סוף השבוע. בנוסף ימשיך הטיפול בנושא גם במישור ההסברתי.  

על פי החוק, כלב משוטט נחשב כל כלב אשר אינו מוחזק ברצועה כחוק ובשטח הציבורי. עוד מתברר מפניות התושבים כי ישנם בעלי כלבים הנוהגים לשחרר את כלביהם גם בשעות הערב המאוחרות ובמהלך סופי השבוע. הכלב  המשוטט מהווה מטרד, מלכלך את המדרכות בצואה ובנוסף מפחיד עוברי אורח, ילדים ומבוגרים.  

כלב שנלכד על ידי פקח המועצה מועבר לכלבייה ובעליו יידרשו לשלם בעבורו קנסות ודמי אחסון בעלויות גבוהות מאד המגיעות לכדי מאות שקלים. במחצית הראשונה של  שנת 2012 לכדו פקחי המועצה המקומית, 168 כלבים משוטטים ברחבי הקריה. 

לדברי דר' צחי צורי, וטרינר המועצה, " אנו פונים שוב אל בעלי הכלבים, טיילו עם כלביכם ברצועה כחוק.  כלב שאינו מוחזק ברצועה, עלול לסכן את הציבור, הוא מפחיד עוברים ושבים, מילדים צעירים בחופשה  עד מבוגרים וזקנים. כמו כן, הכלב המשוטט מלכלך את המדרכות בצואה המהווה מטרד אסתטי ותברואתי.  אנא הימנעו מקנסות וממטרד לתושבים האחרים". 

יש לציין כי המועצה רכשה בימים אלה מתקנים נוספים לאחסון שקיות ניילון המיועדות לאיסוף צואת כלבים. הציבור מוזמן לעשות בהן שימוש.