הסתיים המבצע לעיקור חתולי רחוב


הסתיים המבצע לעיקור חתולי רחוב


בקרית טבעון נאספו וטופלו 250 חתולים וחתולות

 

בחודש נובמבר אישרה מליאת המועצה השלמה תקציבית, לתקציב המועבר ממשרד החקלאות לצורך עיקור וסירוס חתולי רחוב.המבצע הסתיים בימים אלה כאשר הרשות המקומית עמדה במשימה ובלוח זמנים קצר ביותר - עד למחצית חודש דצמבר נאספו וטופלו בקרית טבעון 250 חתולים וחתולות.

הרשות המקומית מבצעת עיקור וסירוס חתולי רחוב כחלק מתוכנית רב שנתית ובמטרה להשתלט על הריבוי הטבעי בקרב בעלי חיים החיים במחיצתנו. החתולים נאספים באזורי ריכוז ידועים מראש, על פי הכוונה של מאכיל החתולים, ועל פי אזורים מהם התקבלו תלונות על מטרדי חתולים.

החתולים מועברים לביצוע הניתוח לעיקור/סירוס. בנוסף, כל חתול מחוסן כנגד כלבת, מקבל טיפול אנטיביוטי, ומסומן על ידי קיטום אוזן שמאל.החתולים מוחזקים במעקב זמן מספיק עד להתאוששותם ומשוחררים באותו מקום ממנו נלקחו.

לדברי ווטרינר המועצה ד"ר צחי צורי בקרית טבעון מבוצעים עיקורים /סירוסים לחתולי רחוב ברציפות מאז שנת 2011 ובהשלמת המבצע השנה הגיעה הרשות לעיקור של 950 חתולים וחתולות.

בנוסף הסביר ד"ר צורי: " יש לתת את הדעת כי עיקור / סירוס חתולים/חתולות חייב להתבצע גם על ידי בעלי חתולים פרטיים וזאת במטרה להגביר את היעילות. רק שיתוף פעולה בין התושבים למועצה המקומית יניב את התוצאה הרצויה שהיא כאמור הפחתת הריבוי הטבעי בקרב בעלי חיים החיים בקריה ".