למיפוי חזירי הבר בקרית טבעון


מיפוי חזירי הבר בקרית טבעון

 

אנו מבקשים מכל התושבים להירתם למשימת הניטור -  היכנסו לקישור -לחצו כאן ומלאו טופס שבו פרטים על מיקום ומספר החזירים ועוד. ככל שיותר תושבים ירתמו למשימת הניטור, יתקבל בסיס נתונים גדול יותר ומדויק יותר אשר יעזור במציאת פתרונות להרחקת חזירי הבר מהשטח המיושב אל מקומם הטבעי

 

 

המועצה המקומית קרית טבעון בשיתוף החברה להגנת הטבע, קוראת לתושבים לקחת חלק בפעילות ניטור החזירים ביישוב.

מיפוי כניסת חזירי בר ליישוב יהווה בסיס לבחינת הפעולות השונות שננקטות עד כה, ויהווה בסיס לביצוע מחקר על ידי המועצה  בשיתוף אוניברסיטת חיפה.

כידוע, קרית טבעון מוקפת בשמורת טבע ממנה נהנים התושבים, אך לעיתים קירבה זו מזמנת מטרדים, נזקים וסכנות.

בשנים האחרונות, גדלה אוכלוסיית החזירים מסיבות שונות, בין השאר בשל  האכלה מלאכותית על ידי האדם. בכניסתם אל החצרות והשטחים העירוניים, גורמים החזירים נזקים לגינון, מפחידים תושבים ואף עלולים לגרום לתאונת דרכים.

סקר מדע אזרחי, שהינו תוצר של שיתוף פעולה בין המועצה לבין החברה להגנת הטבע, ימפה את חזירי הבר בקרית טבעון, על מנת לבסס תמונת מצב עדכנית על אורחות חייהם, מיקומם ויסייע בהבנה של גורמי המשיכה שלהם לעיר.

 

ראש המועצה, עידו גרינבלום: "נושא חזירי הבר מהווה עבורנו אתגר מורכב בהיבטים רבים – תפעוליים, בטיחותיים ועוד. בכדי שנצליח לשפר וליעל את ההתמודדות עם הסוגיה, חברנו לאקדמיה- אוניברסיטת חיפה, על מנת לערוך מחקר בנושא. יחד נגבש  מסקנות שיובילו לפתרון אפקטיבי וטוב יותר".

 

וטרינר המועצה,  ד"ר צחי צורי: "אנו מבקשים מכל התושבים שיכולים - להירתם למשימת הניטור. כל מה שנדרש, הוא להיכנס לקישור הבא: https://www.teva.org.il/hazirtivon  למלא טופס שבו פרטים על מיקום ומספר החזירים ועוד פרטים ככל שהמדווח יכול להוסיף.
ככל שיותר תושבים,  ירתמו למשימת הניטור, יתקבל בסיס נתונים גדול יותר, ומדויק יותר. בסיס נתונים זה יעזור במציאת פתרונות להרחקת חזירי הבר מהשטח המיושב אל מקומם הטבעי.

למידע נוסף ניתן לפנות אל השירות הווטרינרי של המועצה בטלפון: 04-9537171

חשוב לזכור כי חזירי הבר הם חיה מוגנת על פי החוק וכל פגיעה בהם ללא אישור ופיקוח אסורה בהחלט.