שינויים בתחבורה הציבורית ביישוב


שינויים ושיפורים בתחבורה הציבורית בקרית טבעון 

את חברת האוטובוסים "אומני אקספרס" תחליף חברת "סופרבוס", אשר תחל במתן שירות לתושבי הקריה החל מה-1 בינואר 2015 

 

חברת האוטובוסים "סופרבוס" צפויה להחליף את חברת "אומני אקספרס", אשר תסיים בסוף  דצמבר 2014  את מתן השירות בקרית טבעון.

חברת התחבורה הציבורית "סופרבוס" הוקמה בשנת 2000 ופועלת בהתאם לתקני 2008:9001 ISO ו-9301ISO., רכבי החברה עומדים בכל תקני הבטיחות הנהוגים בישראל ומפוקחים באופן צמוד.  

חברת  "סופרבוס" הפעילה בעבר (בין השנים 2002-2013)  את אשכול מתתיהו (רמלה, שוהם, מודיעין עילית ועוד), משנת 2009 מפעילה את אשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים (בית שמש, ועוד) ולאחרונה כאמור, זכתה בהפעלת אשכול העמקים (טבעון, יוקנעם, עפולה, טבריה ועוד). 

החברה מפעילה אוטובוסים חדישים וכן מיניבוסים בקווים העירוניים. באוטובוסים של החברה יש מסכי מידע, אינטרנט אלחוטי ושקע USB .   מערכת הכרטוס באוטובוס היא מהמתקדמות בארץ, כזו המאפשרת רכישה של כרטיסים בתחנות מכירה אוטומטיות. כמו כן בתחנות בעלות תנועה רבה יותקן שילוט אלקטרוני. 

בין השינויים המתוכננים בשירות בקרית טבעון: הכנסת רחוב "הצבעוני" למסלול התחבורה הציבורית, כניסת אוטובוס בקביעות לרחוב החורש וכן, בעתיד, קו 9 יגיע עד תחנת הרכבת שתקום בכפר יהושע. 

חשוב לציין כי החברה מפעילה אוטובוסים עירוניים נגישים, העומדים בתקן הנגישות של משרד התחבורה, כולל מיניבוסים עם מדרגה נשלפת. במוקד הבקרה של החברה ניתן יהיה לקבל מידע מפורט אודות נגישות תחנות והסעות, לוודא כי מסלול הנסיעה המתוכנן נגיש וכן ניתן יהיה להודיע מראש על נסיעת אדם הנעזר בכיסא גלגלים ו/או עיוור עם כלב נחייה.