שמרו על איכות הסביבה


שמירה על איכות הסביבה-זה בעיקר בידיים שלנו
המועצה מפנה גזם וגרוטאות במשך 50 שבועות בשנה!


המועצה המקומית קרית טבעון מתמודדת כמעט בכל יום עם מפגעים ומטרדים ברחבי היישוב. רוב
המטרדים הם תוצאה של חוסר התחשבות מצד מספר מצומצם של תושבים, שאינם מקפידים לשמור על הוראות החוק. כאשר תושב משאיר גזם וגרוטאות על המדרכה ביום שאינו מיועד לכך, או מוציא כמות בלתי סבירה מהם, הוא פוגע בהרבה תושבים אחרים הרוצים לעשות שימוש בדרך, כמו גם מסכן זקנים וילדים, וזאת מעבר לבעיית הניקיון שנוצרת.
המצב לאחרונה הפך כמעט בלתי אפשרי. המטרדים והמפגעים שתושבים מייצרים, רגע לאחר פינוי האשפה ואו פינוי הגזם והגרוטאות, הולכים ומתרבים כמו גם, התופעה המכוערת של זריקת פסולת בנין בוואדיות.
בנוסף, עובדי הרשות מוצאים עשרות פעמים קרטונים בפינות רחוב. מעבר לעובדה שזה מפריע, חוסם את המעבר ומקשה מאד על עבודת צוות המועצה, הקרטון לא ממוחזר.
(ראו תמונות).

נכון, קל הרבה יותר לפרסם את המפגעים המכוערים הללו בפייסבוק, לפגוע בשמם הטוב של עובדי הרשות ושל העומד בראשה. פשוט יותר לצלם באמצעות הסמרטפון ולהכניס פוסט משתלח במקום לגלות אזרחות טובה ופשוט לפנות למוקד 106.

נכון גם, שלעיתים רחוקות קורה שמשאית הזבל/הגזם פוסחת על בית זה או אחר, כולנו בני אדם ועושים טעויות אך את רוב הטעויות הללו ניתן לתקן באמצעות פניה מסודרת למוקד 106.
המועצה מפנה גזם וגרוטאות במשך 50 שבועות בשנה, בעבר הלא רחוק היו 7 פינויים בשנה ואנשים הקפידו על הכללים. מעבר לזה, קצת פרופורציות
-המועצה לא לוקחת זבל ומפזרת אותו ברחבי היישוב, לא הורסת, לא מלכלכת ולא שוברת. כל המפגעים הם אך ורק תוצאה של התנהלות בלתי תקינה של מספר זעום ביותר של תושבים שעושים שם רע לסובבים אותם ושם רע לנותני השירות במועצה המקומית קרית טבעון. אנו מאמינים כי שיתוף פעולה שלכם ומודעות הם הדרכים הטובות לפתרון התופעה.

 

ולהלן ההנחיות:

1.יש להוציא גזם וגרוטאות אך ורק ביום ההוצאה המיועד לרחובכם,בין השעות: 7:00 בבוקר ועד לשעה 22:00 בערב.
אין להוציא גזם או גרוטאות, ביום הפינוי עצמו
!

פירוט ימים לפי רחובות כאן!

2.יש להניח את הערימות באופן שאינו חוסם את המעבר להולכי הרגל ואינו מפריע לתנועה.


3.יש להוציא ערימה אחת (גזם + גרוטאות) לבית-אב ובגודל סביר (נפח של כ- 2 מ”ק).כמויות שמעבר לכך, יש לשמור בערימה בחצר הפרטית ולדחות לפינוי במחזור הבא.


4.קרטונים יש לפנות לאחד ממרכזי המחזור הפזורים ברחבי הקריה ואין להוציאם לערימות הגזם (רשימה ומיקום קרטוניות, ניתן למצוא כאן!).

5.פסולת בניה אינה מוגדרת כגזם או גרוטאות.חל איסור מוחלט להוציא פסולת מסוג זה ובאחריות התושב לפנותה לאתר מורשה. פסולת שיפוצים לרבות: משקופים, חלקי מטבח ישן שפורק, קירות גבס שפורקו, וכדומה – נחשבים גם הם לפסולת בניה ואין להוציאם.


6.אין להוציא מכשירי חשמל(כגון: מקררים, מכונות-כביסה, תנורים וכדומה), יש לפנותם באופן עצמאי. ניתן להביאם למכולת המחזור המיועדת להם, המצויה במחסני המועצה.

במידה ונתקלתם במפגע, אנא פנו למוקד 106, השירות פועל במשך כל שעות היממה ובכל השנה. 


מוקד המועצה מקבל את פניות הציבור, רושם ומנתב אותן לגורמים המקצועיים המתאימים ברשות המקומית. הרישום מאפשר בקרה ומעקב אחר הפניה והיא נסגרת רק לאחר שהטיפול בוצע.
מוקד 106 04-9539239  ומסלקום 10646*