האביב כבר כאן: המועצה נערכת למניעת שריפות


האביב כבר כאן: מועצת קרית טבעון נערכת למניעת שריפות

 

החורף השנה היה מבורך ועשרות מילימטרים של גשם הצמיחו עשבייה רבה, הן בוואדיות סביב קרית טבעון והן בשטחים הציבוריים והפרטיים.

לקראת עונת הקיץ, מועצת קרית טבעון נערכת כבכול שנה, לטיפול בעשבייה ולשמירה על אזורי החיץ, במטרה למנוע שריפות.  צוותים מיוחדים של המועצה מטפלים בימים אלה בכיסוח העשבייה בשצ"פ (שטחים ציבורים פתוחים) ובגינות הציבוריות תוך שימת דגש על סביבת מוסדות החינוך בקריה וסביב מבני ציבור.
תבוצע תחזוקה לפתיחת צירים, שבילים ולדרכי הכבאיות ותימשך כריתת עצים מסכנים בהתאמה להנחיות קק"ל וכב"א.

יריב אביטל, מנכ"ל המועצה: "המועצה תשלים היערכות לתקופת הקיץ במהלך החודש הקרוב הכוללת גיזום משמעותי ופתיחת צירים מחדש כמו כן תיערך לקליטת כבאית נוספת ליישוב שתופעל ידי צוותי מתנדבים מהקהילה. אנו נבצע תרגולות בשיתוף שירותי הכיבוי, החירום וההצלה ומתנדבי הקהילה לשיפור רמת המוכנות של הצוותים והציוד.
חלק גדול מההיערכות ומוכנות היישוב טמון בשיתוף הפעולה של התושבים ואני קורא לתושבים לגלות מעורבות, ערנות ואחריות קהילתית. מחלקת פיקוח וביטחון תבצע אכיפה במרחב היישוב בנושא השלכת גזם וטיפול במפגעים העלולים לייצר שריפות ומפגעי מכרסמים וזוחלים".

 

לדברי קב"ט המועצה אלי זיו המועצה בדקה והכינה את ציוד הכיבוי הקיים ברשות כולל עגלות כיבוי ורכב הכונן, נערכו ישיבות  לתיאום ציפיות עם מפקד תחנת כב"א כולל  תדרוך הכונן.  כמו כן, צוות הפיקוח פנה בדרישה למחזיקי שטחים ביישוב לנקות עשבייה ובימי שרב קיצוניים הרשות מבצעת תצפיות וסיורים ברחבי הקריה.

חשוב לזכור: האש אינה מבדילה בין השטחים הציבוריים לשטחים הפרטיים לכן חשוב להיערך בצורה הטובה ביותר גם במרחב הפרטי.

להלן מספר המלצות  לטיפול במגרשים פרטיים:

1.    יש לגזום כל העשבייה ומומלץ כשהיא עדיין ירוקה וקלה יותר לכיסוח. את הגזם יש לאסוף ולהוציא לרחוב בהתאם ליום ההוצאה ואסור לזרוק אותו ליער או לשטחים פתוחים.

2.    אסור לשרוף גזם בחצר.

3.     חומרים דליקים כגון: פלסטיק, קרשים, קרטונים, מזרונים ישנים וכו' יש לפנות ביום הוצאת הגזם.

4.     אין להשליך גפרורים דולקים ובדלי סיגריות.

5.    אם ראיתם אש שהושארה דולקת ביער יש להודיע מיד לכב"א בטלפון 102 או 100 למוקד משטרת ישראל.


שיהיה לכולם קיץ נעים ובטוח