השרות הווטרינרי מבקש לחזור ולדווח על חזירי הבר
 

בשנים האחרונות גדלה אוכלוסיית חזירי הבר מסיבות שונות ועלה מספר חזירי הבר המגיעים לתוך היישוב. הדבר גורם לנזקים לגינות, הפיכת פחים ופיזור האשפה ועלול לגרום גם לתאונות דרכים. בימים אלה של תחילת הקיץ, בה מתחילה פעילות החזירים ביישוב, חשוב לנו לחזור ולקבל את המידע מכם,ן התושבים.ות.

השרות הווטרינרי מבצע ושותף לפעולות רבות לצמצום עלית חזירי הבר ליישוב. בין היתר בוצעו על ידי המועצה עיגון וקשירה של פחי אשפה בחלק מרחובות היישוב, הוקמו פינות הרטבה בשטחים שמסביב ליישוב, העסקה של אקולוג, השתתפות במחקרים של אוניברסיטת חיפה, הרחקה של חזירים בודדים מתוך הישוב, בחינת אמצעים שונים להרתעה/הפחדה ועוד.
פעולות אלה צמצמו באופן דרסטי את מטרד החזירים ברחובות מסוימים בקיץ האחרון.

על מנת שנוכל להמשיך בפעולות אלה אנו מבקשים מהתושבים שרואים חזירי בר בשטח היישוב, לדווח לשרות הווטרינרי על כך על מנת שנוכל למקד את הטיפול.
ניתן לדווח גם על פגיעה בגינות , פחים הפוכים, וכו'.

התושבים נקראים לעזור ולהקפיד על מספר כללים: 


1.    אין להאכיל את חזירי הבר היות והאכלה כזו פוגעת בהם ועלולה להביא למותם.
2.    אין להשאיר כלי מים פתוחים.  גם בריכות דגים, מזרקות ובריכות עם צמחיית מים מהוות מוקד משיכה.
3.    אין להשאיר שאריות מזון מכל סוג, כולל מזון חתולים ושקיות אשפה ביתית. מאכילי החתולים מתבקשים לאסוף את המזון והכלים בשעות אחר הצהריים בכדי שלא יישארו ללילה כמוקד משיכה לחזירים.
4.    תרסיס "אדיר" הוא תרסיס שניתן לרכוש בחנויות לצרכי חקלאות. החומר הפעיל הינו החומר הצורב שנמצא בפלפל חריף. את החומר יש לרסס בשולי החצר לעיתים קרובות. הנחת ספוגים, מוטבלים באקונומיקה בצירי החדירה של החזיר – גם כאן הריח החריף גורם לחזירים להתרחק.
5.    המועצה ממשיכה בביצוע מנגנוני קיבוע לפחי האשפה. הקפידו לנעול אותם לפני רדת הלילה.

חשוב לזכור כי חזירי הבר הם חיה מוגנת על פי החוק וכל פגיעה בהם ללא אישור ופיקוח אסורה בהחלט.

לדיווח על חזירי הבר דרך מוקד המועצה (106) בטלפון 04-953-92-39
או לשרות הווטרינרי של המועצה בטלפון 04-953-71-71.