אודות המרכז

המרכז הוקם בשנת 2015 והינו חלק  מרשת ארצית של מרכזי גישור ודיאלוג בקהילה, בחסות משותפת של משרד הרווחה והביטחון החברתי (תכנית "גישורים"), המחלקה לשירותים חברתיים של מועצת קרית טבעון, ורשת המתנ"סים קרית טבעון. המרכז מסייע ביישוב סכסוכים שונים בהם מעורבים תושבי טבעון והסביבה. כמו כן, המרכז שם לעצמו כמטרה לעודד דיאלוג בין הקהילות השונות במרחב החיים המשותף ולהטמיע כלים מעולם הגישור בקרב התושבים ובעלי תפקידים ביישוב.  אנו פועלים לקידום שיח ציבורי  מכבד וסובלני, שיח של חיבור ושלום. המרכז פועל ללא מטרות רווח, ושירותי הגישור ניתנים (חלקם בחינם וחלקם בעלות נמוכה) על ידי מגשרים מוסמכים שעושים את עבודתם בהתנדבות.

תחומי עיסוק

1. גישור- יישוב סכסוכים ובניית הסכמות מכל הסוגים:

  • סכסוכי שכנים

  • סכסוכים במשפחה/גירושין

  • סכסוכי צרכנות

  • סכסוכים בקהילה

  • סכסוכים עסקיים

  • מחלוקות בין הפרט והרשות


2. דיאלוג בקהילה - תמיכה ביוזמות המקדמות שיח ובניית גשרים חברתיים/תרבותיים בין הקהילות השונות בקרית טבעון וביישובים השכנים (דגש על בניית יחסי שכנות טובה ויישוב מחלוקות עם קהילות בסמת טבעון). 

3. הטמעת כלים גישוריים -  מקיימים סדנאות וקורסים בתחום הגישור לקהלי יעד מגוונים. בנוסף, פועלים ללימוד השפה הגישורית במסגרות חינוכיות ביישוב. המרכז מפעיל את תחום הגישור בפנימית רמת הדסה ומלמד גישור בבתי הספר היסודיים ובחטיבה.

צרו קשר

מרכז הגישור ודיאלוג בקהילה מזמין את כלל התושבים ובעלי התפקידים במועצה לפנות אלינו לקבלת שירותי גישור ליישוב סכסוכים ומחלוקות. כמו כן, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר לגביי מעורבות והובלת כל פעילות קהילתית בנושא גישור ודיאלוג בקהילה.

מנהל מרכז הגישור: מור סלע
טלפון נייד: 054-999-6620