מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:22   14/7/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

כלבים משוטטים - מדיניות אכיפה (03.2019)

מדיניות אכיפה בנושא כלבים משוטטים

המטרה:

שמירה על בריאות הציבור ובטחונו, תוך שימת דגש על מניעת כלבת כיעד מרכזי, על ידי הרחקת כלבים משוטטים וכלבים ללא בעלים מן השטח הציבורי.

חוקים רלוונטיים:

לחץ כאן לחוק להסדרת הפיקוח על כלבים, תשס"ג-2002

לחץ כאן לתקנות להסדרת הפיקוח על כלבים, תשס"ה-2005

 

זמן ומרחב:

האכיפה תתבצע בכל מרחב המועצה המקומית קריית טבעון, ובכל שעות היממה, על פני כל ימות השבוע - כל זאת בהתאם למשאבים, ובכללם כלי רכב וכוח אדם.

השיטה:         

פקח השירות הווטרינרי, יאסוף מן השטח הציבורי כל כלב שיימצא כי יצא מתחומי חצריו והוא אינו מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו באמצעות רצועה, (להלן כלב משוטט). הכלבים יילקחו על ידי הפקח אל כלביית המועצה.

הפקח יכול, על פי הערכת מצב שיבצע, ו/או בהתייעצות עם ווטרינר המועצה, להחזיר כלב לבית בעליו, או להעביר כלב ישירות אל בעליו, אך בכל מקרה, ייעשה מאמץ שהכלב לא יישאר בשטח ציבורי ללא השגחה.

בין השיקולים שעל הפקח לקחת בחשבון יהיו בין השאר: היכולת ללכוד את הכלב, שיקולים של זמן ומיקום, מידת העומס בכלבייה, רמת המסוכנות של הכלב להערכתו, מצב חיסוני של הכלב, לכידות וקנסות קודמים, ועוד.

כל כלב יעבור סריקה להימצאותו של שבב אלקטרוני, ובעליו יאותרו על פי הכתובת המופיעה במרכז הארצי לרישום כלבים.

במקרה של כלב שאינו ניתן ללכידה,  או קריאת שבב,  הפקח יעקוב אחר הכלב עד בית בעליו וינסה לזהות את הכלב בעזרת הבעלים. יש לציין כי על פי החוק על התושב להזדהות בפני הפקח לבקשתו.

קנס מנהלי:

בעליו של כלב משוטט, יקבלו קנס מנהלי על פי החוק ע"ס 500 ₪ ( כלב מסוכן 1500 ₪) אשר יישלח בדואר רשום או יימסר לבעלי הכלב ידנית. על בעלי הכלבים לדעת, כי על פי החוק, קנס שנשלח בדואר רשום ובעל הכלב נמנע מלקבלו, ייחשב כאילו נמסר והקנס יתחיל לצבור ריבית פיגורים כחוק.

בעליו של כלב שהובל לכלבייה ישלמו בגין הובלת הכלב לכלבייה, על פי הסכום הקבוע בחוק.

כלב שנמצא משוטט והרישיון לאחזקתו אינו בתוקף, לא ישוחרר מן הכלבייה אלא לאחר שיקבל חיסון כלבת ובעליו ישלמו את אגרת הרישיון והחיסון ויקבלו רישיון בר תוקף להחזקת הכלב.

לאחר שייבדק מצב חיסונו/רישומו של הכלב, תישקל נקיטת צעדים נוספים נגד בעל הכלב בהתאם להוראת החוק, לרבות הוצאת התראה ו/או הטלת קנסות נוספים, וזאת עפ"י שיקול דעת וטרינר הרשות ובהתאם לנסיבות, היסטורית עבירות קודמות לבעל הכלב, היסטורית הכלב וכו'.

נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד