מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
00:29   29/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

פרוטוקול ישיבת מליאה מיום 24.6.2018

18/07/2018

‏‏‏י"ב תמוז, תשע"ח
‏25 יוני, 2018

פרוטוקול ישיבת מליאה שלא מן המניין מתאריך י"א בתמוז תשע"ח, 24.6.2018

משתתפים:
דוד אריאלי – ראש המועצה
צביקה אקרמן
חן וייסמן
נאוה סבר
דודו מסיקה
חנן זיסו
יהודה אסור
שמוליק שמחון
שרה גרינצוייג

חסרים:
אייל פרדיס
שחר דבי
שחר לשם
דוד חורש

נוכחים:
יאיר אודם – מנכ"ל המועצה
סיון לוי – גזברית המועצה
אד' מריוס ראפ – מהנדס המועצה
עו"ד עודד רומאנו – היועץ המשפטי
ענת עוז – המחלקה לחינוך

על סדר היום:
אישור תב"ר מספר 1032 להנגשה בבי"ס שקד.

הישיבה נפתחה בשעה 18:30.

ראש המועצה:
התכנסנו כדי לאשר תב"ר בעלות 270,000 ₪ במימון מלא של משרד החינוך. הסכום יגיע במלואו ללא מצ'ינג.

מהנדס המועצה:
בבית ספר שקד מלמדת מורה בעלת מגבלות פיזיות, היא מתניידת באמצעות כיסא גלגלים. המעסיק שלה הוא משרד החינוך. פנינו למשרד החינוך על מנת לקבל תקצוב להנגשה תעסוקתית ומחויב בה המעסיק. אנחנו עשינו תכנון. סיירנו בשטח ביחד עם מורשית הנגשה. הגשנו דו"ח למשרד החינוך, משרד החינוך בדק אותו ואישר את התקציב. בעצם עכשיו אנחנו רוצים לאשר את התב"ר ולקוות להתחיל כמה שיותר מהר את הביצוע. מדובר בעצם בשלוש עבודות עיקריות: האחת, מעלית מכביש הגישה למפלס בית הספר. ההזמנה היא מחו"ל וזה ייקח כחצי שנה. במקביל, נדרשים שירותים צמודים לכיתה שבה היא מלמדת דרך קבע והעבודה השלישית היא תיקון אלמנטים נוספים כמו דלת, מעקות וכן הלאה. תקציבית זה מכוסה. כמובן שברגע שנצא להזמנה, נראה את המחירים האמיתיים.

שרה גרינצוייג:
אין לי ספק שצריך בסופו של דבר לאשר את התב"ר הזה אבל אני חושבת שיש מקום להזכיר שוב את השביל...

ראש המועצה:
אני נאלץ לקטוע אותך. יש לי סמכות לקטוע חבר מועצה שמדבר שלא לעניין. אני אתן לך לדבר על התב"ר הספציפי הזה. רק על התב"ר הזה תהיה פה שיחה.

שרה גרינצוייג:
אני חושבת שאם מאשרים תב"ר הנגשה אחד, צריך לאשר גם תב"ר הנגשה אחר.

ראש המועצה:
אני לא מדבר על תב"ר הנגשה אחר. התב"ר ההוא זה לא תב"ר הנגשה, זה תב"ר גישה, זה משהו אחר.

שרה גרינצוייג:
מתי התקבל האישור ממשרד החינוך לתב"ר הזה? על המכתב רשום ה-14 במאי.

גזברית המועצה:
ההרשאה התקציבית לא הוגשה באופן פורמאלי. קיבלנו ממשרד החינוך נייר מהמהנדסת של משרד החינוך שמאשר את העבודה עם פירוט העבודה וכן התחייבות ממשרד החינוך לקבל הרשאה תקציבית בימים הקרובים.

ראש המועצה:
הנושא הזה הגיע ללשכתי ביום ראשון בבוקר ואני ביקשתי לפני משורת הדין לעשות את זה במייל בגלל שזה נורא נורא דחוף. לא רציתם, לא קרה כלום, אז נפגשנו.

היועץ המשפטי:
לפי סעיף 40 לתוספת השלישית  לצו המועצות המקומיות, ראש המועצה רשאי להפסיק חבר מועצה שאינו מדבר לעניין. סמכות ראש המועצה להחליט מה זה "לא מדבר לעניין". בישיבה זו יש נושא על הפרק, מאוד מוגדר.

דודו מסיקה:
בהנחה שכל מה שאתה אומר נכון, ואני מתכסח עם ראש המועצה. זה כתוב באיזשהו מקום בסעיף כזה או אחר, שמותר לו לקלל חברי מועצה?

היועץ המשפטי:
אני לא אענה לך על זה.

נאוה סבר:
קיבלנו בקשה לאישור תב"ר בנושא שאין ספק שצריך לאשר אותו אבל, אני נמצאת במליאה כמעט שתי קדנציות, לא זכור לי שאי פעם קיבלנו בקשה לאשר תב"ר טלפונית. לא היתה שום בעיה שאתה תיזום ישיבה שלא מן המניין, כפי שעשית במקרים אחרים. ביקשנו ממך לעשות את זה, קיבלנו תשובות לא הכי נעימות בתגובה ולכן הפעלנו את הזכות המוקנית לנו על פי חוק וביקשנו אנחנו את הישיבה שלא מן המניין לאישור התב"ר, לתאריך שממילא היה נקבע, כלומר היום. אנחנו מבקשים לאשר את התב"ר בישיבת מליאה ולא באישור טלפוני, מעולם לא היה כדבר הזה.

ראש המועצה:
אני קיבלתי ביום ראשון את הידיעה על קיומה של ההגעה של ההרשאה התקציבית. הבנתי מהגורמים המקצועיים שמדובר בדבר מאוד מאוד דחוף וחשבתי שאם זה מאוד מאוד דחוף, אולי ייאותו החברים לאשר אותו טלפונית. הבנתי מהיועץ המשפטי שברגע שכולם מסכימים, פה אחד, אפשר לאשר טלפונית ללא ישיבה. כל כוונתי היתה לזרז הליכים. ביום ראשון להוציא מייל, ביום שני יש אישורים, ביום שלישי להביא למחוז וביום רביעי- מכרז זוטא. היתה לי כוונה כנה, לא רציתי לפגוע בכם.

נאוה סבר:
עד כמה שזכור לי, מרבית התב"רים הקודמים, כולל התב"רים שאושרו פה אחד, לא בוצעו בסופו של דבר. הממונה על המחוז לא אישר את חלקם. כל תב"ר נדרש לאישורו של הממונה על המחוז, על אחת כמה וכמה תב"ר שיאושר טלפונית. את התב"ר הזה הוא לא צריך לאשר במידה ויאושר טלפונית?

ראש המועצה:
יש לנו דד-ליין של ראשון לספטמבר ואנחנו רוצים לפתוח את שנת הלימודים עם המעלית. גם לזה סיכוי נמוך בגלל ההתקוטטות עם חו"ל עד שיספקו את המעלית. חשבתי שאולי אם נתחיל מוקדם תהיה לי את היכולת לעמוד בראשון לספטמבר. לצערי, זה כנראה לא יקרה.

נאוה סבר:
דודי, אם מראש היית קובע את הישיבה, היינו מגיעים לאותו תאריך. יכולת גם לבקש לקיים אותה בשבוע שעבר והיינו מסכימים. ענית לנו בצורה מזלזלת במייל.

ראש המועצה:
אתם מכירים את הפרויקט. אני מתייחס בכבוד גדול לכל בקשות זכות העיון, לכל השאלות שאני בכלל לא חייב לענות עליהן, אני עונה עליהן אבל מה שאני לא עושה, זה לא יעזור. היתה לי ציפייה שבמקרה כזה חריג של מורה אומללה, תגידו כן. זו לא פגיעה בכבודכם.

דודו מסיקה:
גם לי הייתה ציפייה שכשראש המועצה איננו בישיבה והוא הסמיך את ממלא מקומו וסגנו לנהל את הישיבה והיתה פה הצבעה על משהו והתקבלה החלטה פה אחד, 12 אנשים הצביעו בעד. ואני מקבל מכתב מראש המועצה שלא.

ראש המועצה:
יש בהחלט פרובלמטיקה במה שהמחוקק עושה. הוא נותן הרבה מאוד כוח לחברי מועצה והא נותן הרבה מאוד כוח לראש המועצה אבל הוא גם מאזן את הכוחות האלה. האיזון של הכוחות האלה מתבצע באמצעות הקניית סמכויות מאוד מאוד מוגדרות. לדוגמא, נושא הארנונה , זו סמכות שלכם.
אנחנו כרגע עובדים על הנושא ומנסים להביא את זה כבר בישיבה שאנחנו נעשה. מחפשים לזה מקור תקציבי. בתשיעי ליולי יש ישיבה במשרד הביטחון. נקבל ולאחר מכן נזמין אתכם לישיבה שלא מן המניין שהיא קלאסית הסמכות של המליאה.

גזברית המועצה:
משרד הביטחון כל פעם דוחה את הישיבה. כרגע המועד הצפוי הוא 9 ביולי ואני ממש מקווה שהמועד הזה לא ידחה שוב. לעניין עדכון התקציב – אומנם לא מדובר בסכום מהותי, שכן 100 אלפי ₪ (לפי אומדן כרגע) אינם מהותיים מבחינת הסכום. יחד עם זאת, יש כאן גם עניין של מהות הנושא - הנחה בארנונה למילואימניקים היא לא עניין של מה בכך. לדעתי, והתייעצתי גם עם גורמים אחרים, יש לעדכן את התקציב גם אם מדובר ב- 100,000 ₪ מאחר והנושא עצמו מאוד מהותי. ברגע שנקבל את הנתונים ונעדכן את התקציב ההנחה תתקבל רטרואקטיבית.

ראש המועצה:
אתם לצערי, ואני אומר את זה במלוא הנימוס, לא מבינים מה הדינמיקה בין מליאה לבין ראש מועצה. אני הייתי מציע לארגן טבלה מסודרת, מה הסמכויות של חברי המליאה.

שרה גרינצוייג:
קביעת שם לכיכר זה כן בסמכויות המליאה?

ראש המועצה:
יש הגדרות מאוד ספציפיות של מה הן סמכויות המליאה. אתם מדברים על דוגמא, בואו נדבר על עניינים עקרוניים. בעניינים העקרוניים החלוקה היא מאוד פשוטה. בדברים שאני אין לי הכרעה אלא לבצע אותם, אני מבצע אותם. כל החלטות המליאה בוצעו או יבוצעו. שרה, את קיבלת הסבר מפורט ואם יש מחלוקת, אפשר להעלות אותה מחדש.

דודו מסיקה:
לא יכול להיות שאני מגיע לישיבה ואני מרגיש כמו דחליל, דחליל שדורכים עליו.

ראש המועצה:
אתם מפוצצים את יאיר בטלפונים וחבל על הזמן. אף אחד לא מתקשר אליי כשכל המידע אצלי. אפשר לדבר איתי, אני בן אדם שאפשר לתקשר איתו. יש מצבים שבהם המליאה מגישה הצעה לסדר וזה לא משנה אם זה פה אחד וגם לא משנה אם אני הצבעתי על זה. במקרה הספציפי של התב"ר הזה, אני לא יכול לעשות אותו. אני לא מעוניין לעשות אותו משום שאני לא מקבל את המלצתכם במשהו שלא בסמכויותיכם. הסברתי מדוע אני חושב שהתב"ר הזה מיותר.

דודו מסיקה:
ביקשנו ישיבה וקיבלנו תשובה שלא. זה גורם לאנטיגוניזם. כשאתה מדבר על סמכויות וכו', שליש מחברי המועצה זכאים לקבל ישיבה ואתה אומר לא. התשובה שלך היתה:" לא תהיה ישיבה, תצביעו בעד או נגד".

ראש המועצה:
לא היה מעולם מצב שאתם ביקשתם ישיבה שלא מן המניין ולא קיבלתם אותה תוך שבעה ימים. התשובה הזו לא מוצלחת ואני מתנצל עליה. אני מקבל את התב"ר על המעקה ועונה לשרה בשיא האדיבות ולמרות זאת אתם ממשיכים וחופרים לגורמים המקצועיים והם ישר מתקשרים אליי. חבל על ההפרד ומשול הזה, זה לא יעזור. מעולם לא ביקשתי הצבעה טלפונית אבל כאן היתה לי אשלייה שאתם תאשרו את זה מיידית. מדובר כאן על זמנו של ראש המועצה, זמנם של חברי ההנהלה, זמנם של אורחים, הזמנים שלכם. אנשים פה היו צריכים לעזוב עבודה כדי להגיע בזמן. כשהדברים כל כך ודאיים, בשביל מה צריך את הישיבה הזו?

דודו מסיקה:
אני, מהבית שלי, לבית העלמין, יורד בדילוגים. יש אנשים שעוצרים אותי ברחוב ואומרים שהם לא יכולים לרדת. אני מכבד את מה שאתה חושב אבל היתה פה הצבעה וכולם הצביעו בעד. רצינו את הישיבה לא כדי לדבר על התב"ר הזה אלא כדי לדבר על כל השאר.

ראש המועצה:
כדי לדבר על כל השאר, אפשר לעשות ישיבה מיוחדת. אני לא חושב שצריך דרך גישה נוספת לבית העלמין, זאת עמדתי.

נאוה סבר:
אמרת שהנחת איזושהי הנחה. ראית שההנחה שלך היא כנראה מוטעית. היית צריך לקבוע ישיבה וכל הפארסה הזו היתה נחסכת. אילצת אותנו להגיע למצב הזה שהוא לא נעים לאף אחד מאיתנו. היינו יכולים לקבוע לאשר את התב"ר הזה בשבוע שעבר וגם היום זה לא מאוחר מידי. הכל היה תלוי ברצון הטוב שלך.

שמוליק שמחון:
אני מציע שבהזדמנות זו נצביע על 2 תב"רים נוספים שכדאי לאשר – שריפה ובית הרב.

היועץ המשפטי:
אם היו פה כל חברי המליאה, אתה צודק אבל הם לא.

ראש המועצה:
אחרי שמשרד הביטחון יספק לנו את הנתונים אנחנו נתכנס כנראה באמצע יולי לישיבה נקודתית לעדכון תקציב.

דודו מסיקה:
בנושא שדה התעופה, אתה אמרת שאם עד לתאריך 27/3, אין תב"ר מאושר, אנחנו נעשה שינוי תקציבי ונקבל את הכסף.

ראש המועצה:
למה הכסף לא עובר? אין בעיה להעביר את הכסף. הבעיה כרגע קשורה בהסכם שצריך להיוולד בין ארבעת הרשויות הצפוניות לבין הרשויות הדרומיות. יש תקציב מפורט שהוכן והוגש לראשי הרשויות ואישרנו אותו. כרגע יש טיוטה שהדרום מכין שצריך לחתום עליו. אין יכולת מצד מועצה אזורית עמק יזרעאל לקלוט את הכסף ללא הסכם שמסדיר את מערכת היחסים בין כל הרשויות. דווקא להביע חוסר אמון בסוגייה שכולם יודעים, שאני אחד המובילים הגדולים ביותר של הפרויקט הזה. אני מלווה את הפרויקט הזה ברמה יומיומית. לא היה דבר שהיה חשוב לי יותר מהפרויקט הזה, אז למה לדאוג?

דודו מסיקה:
בקשר לבית הרב, יש רצון לעשות דברים ביחד. ניתן לאישה את השיפוץ, נגדיל את שכר הדירה וכו' וכו'.

חן וייסמן:
אנחנו רוצים צעד בונה אמון גם מצידך. אנחנו מרגישים שכל הזמן אנחנו צריכים לרדוף. במקום שאתה או יאיר תשתפו, תערבו, תעדכנו. אנחנו לא מרגישים את זה. משם זה נובע. אלה הן התחושות.

ראש המועצה:
אני לא מאמין בסחר מכר. אני מאמין שכל אחד פועל על פי צו מצפונו. הכניסה העליונה לבית העלמין נוגדת את צו מצפוני. היא נראית לי בזבוז כספי ציבור. הבעיה היחידה שיש בבית העלמין, קשורה ביום אחד בשנה. הבעיה התעצמה השנה בגלל העבודות, שלא יהיו בשנה הבאה.

שרה גרינצוייג:
זה לא פעם בשנה. אם היית מכיר את טבעון היית יודע שאנשים הולכים שם כל הזמן.

ראש המועצה:
היו כאן לא מעט הצעות שאני לא אהבתי אבל יישמתי אותן כי כיבדתי את עמדת הרוב. יש מצבים שבהם זה נראה לי קיצוני, אז אני לא מכבד את זה. זה לא מחוסר כבוד, מהחובה שלי לנהוג על פי צו מצפוני.

מתקיימת הצבעה:
אושר פה אחד.

לאחר שהיועץ המשפטי אישר שקביעת שמות מקומות היא בסמכות המועצה, התקבלה החלטה לקדם את החלטת המליאה מאוקטובר 2017 בדבר הנצחת תקופת שיכון עולים ע"י קריאת שם הכיכר הראשונה ברחוב השקדים בשם "כיכר העליה" והצבת שלט המספר את סיפור התקופה בגן שלידה.
לצורך זה תפורסם הודעה לציבור שתדווח על הכוונה לשנות את שם הכיכר, וועדת שמות תכונס לדיון בהתנגדויות, אם יהיו כאלה.

הישיבה ננעלה ב- 19:30

ראש המועצה דוד אריאלי  ______________
מנכ"ל המועצה יאיר אודם  ______________

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד