דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

אירועים ופעילות קהילתית, חברתית וערכית

פרויקטים יישוביים

 

בנק הזמן בטבעון (מרכז הפעילות במרכז הקהילתי רמת טבעון)

כמה הזמן שלך שוווה? בנק הזמן הוא קהילה מקומית שחבריה מחליפים זה עם זה שירותים מגוונים על בסיס הדדי ושוויוני לחלוטין . שעה- תמורת- שעה . כל אחד יכול לתת. לכל אחד מגיע לקבל

אם יש לכם חלום לעשות או ללמוד דברים חדשים במסגרת קהילתית יש לכם הזדמנות לתת ולתרום מזמנכם וגם לקבל ולהתחבר מחדש לסביבה הקרובה שלכם.

בנק הזמן הוקם בטבעון, לפני קצת למעלה משנתיים, ביוזמת תושבים ומופעל בהתנדבות, בשיתוף רשת המתנסים ביישוב. אנו מזמינים אתכם להצטרף לפרויקט קהילתי –חברתי משמעותי זה. לפרטים והצטרפות נא ליצור קשר בטלפון

052-5988064-ישי אברמס

 

מרכז גישור קהילתי בטבעון  (מרכז הפעילות במרכז הקהילתי רמת טבעון)

מרכז הגישור אשר נולד לפני כשנה, התבסס והתרחב מאוד בשנה זו ומכיל למעלה מ30 מגשרים, המעמידים כישוריהם המקצועיים לטובת הקהילה בהתנדבות. את הפרויקט מוביל צוות פעילים מקצועי בראשותו של בנג'י גולן. במהלך שנה זו טיפל המרכז בתיקי גישור שונים שהגיעו לפתחו מתושבים וגורמים שונים ברשות, קיים פרויקט פיילוט מוצלח ביותר של גישור בחינוך בבי"ס קריית עמל -שמטרתו הטמעת שפת הגישור בחינוך, הרחיב את רשת הקשרים ביישוב ומחוצה לו ואף זכה להכרה רשמית

מצד המדינה כמרכז גישור קהילתי. בשנת הפעילות הבאה מתוכננת התרחבות נוספת של פעילות המרכז.

 

אנו מזמינים אתכם לפנות למרכז, ולקבל סיוע מקצועי בגיבוש הסכמות ופתרון סכסוכים בדרך של גישור ע"י אנשי מקצוע וללא עלות. כמו כן אנו מזמינים אנשי מקצוע בתחום הגישור לקחת חלק בפרויקט כמגשרים.

לפניות: בנג'י גולן בטל- 0528969664

 

סביבה וקהילה (מרכז הפעילות במרכז הקהילתי רמת טבעון)

נושא הקיימות ושמירת הטבע והסביבה הינו נושא חשוב בעשייה הקהילתית,במסגרת זו אנו מקיימים מס' יוזמות:

 

יזמות ירוקה - מגרש האוצרות פרויקט "היזמות הירוקה", הושק השנה מתוך כוונה ליצור פלטפורמה למימוש רעיונות בתחום איכות סביבה בקהילה. במסגרת יוזמה זו הוקם פרויקט חדש - "מגרש האוצרות"- פרויקט קהילתי ייחודי לעידוד שימוש חוזר בחומרי גלם שניצלו מהטמנה.

 

הפרויקט ממוקם במגרש הסמוך לסדנא הקהילתית ליזמות בתיכון אורט, והוא פועל להציל חומרי גלם איכותיים רגע לפני הטמנה, מרחובות ובתי האב בטבעון, מיונם ועידוד השימוש החוזר בהם בקהילה. הפרויקט קם ביוזמת פעילים קהילתיים מטבעון בהובלת אגף קהילה של המתנ"ס, ואליו נרתמו גורמים רבים ביישוב, לרבות: פעילי סביבה, בי"ס אורט "גרינברג" והרשות המקומית .

 

אנו מזמינים אתכם ללמוד יותר על הפרויקט וקחת בן, אם בסדנאות המתקיימות במסגרתו, בהפעלת המגרש ועוד.

 

 

שבת בטבע - הפנינג טיולי משפחות בטבע,, מסורת בת 8 שנים של אירוע יישובי מרכזי המסמל את החיבור בין הקהילה לסביבה . גם השנה לקחו חלק באירוע אלפים מתושבי טבעון.

 

אירועים ופעילות קהילתית, חברתית וערכית אירועים ופעילות קהילתית, חברתית וערכית


גינות קהילתיות - השנה התקיימה פעילות  חלקית בשלוש גינות קהילתיות : בפיש , ברחוב הרכפות-כלניות וברמת טבעון. בשיתוף  פעולה של המתנ"ס עם  טרנזישן טבעון, ובסיוע המועצה המקומית- ועם תושבים  פעילים.

 

בשנה הקרובה יש בכוונתנו לחדש ביחד את הפעילות ביתר שאת: לשתול ולזרוע, לארגן פעילות, ולהיפגש לפעילות קהילתית ייחודית בגינה: של עשייה משותפת ,חוויה ומפגש קהילתי .

אנו מזמינים אתכם לעקב אחרי הפרסומים ולהצטרף לפעילות הבאה.

 

התחדשות יהודית בקהילה (מרכז הפעילות במרכז הקהילתי רמת טבעון)
קבלות שבת קהילתיות וציון חגים בצוותא– אחת לחודש ,ביום שישי, מתכנסים תושבים- מבוגרים וילדים , מרמת טבעון והסביבה לקבל את השבת בצוותא
במעגל קהילתי ובדרך ייחודית מדליקים נרות , שרים ומספרים ביחד בחוויה משותפת של רוח. סביב קבלות השבת נוצרה קהילה חמה ומיוחדת, המקיימת גם ארוחות שישי בצוותא לאחר קבלת השבת, ומזמינה את התושבים לבוא ולהצטרף לחוויה בהנחיית דפנה קרטס

 

בנוסף לזאת מוביל המרכז הקהילתי מסורת של קהילה החוגגת במשותף חגים ומועדים, ואירועים יישוביים כגון : תיקון שבועות, אירוע סליחות, וכן קבלות שבת יישוביות.

אירועים ופעילות קהילתית, חברתית וערכית אירועים ופעילות קהילתית, חברתית וערכית

 

מגרש האוצרות - אלטרנטיבה ירוקה לתרבות צריכה

מגרש האוצרות - אלטרנטיבה ירוקה לתרבות צריכה

6/06/2018
חגיגת שבועות יישובית - כמיטב המסורת

חגיגת שבועות יישובית - כמיטב המסורת

23/05/2018
חגיגת שבועות עם שם טוב לוי

חגיגת שבועות עם שם טוב לוי

8/05/2018
סדרה מוצלחת של אירועי קיץ בטבעון

סדרה מוצלחת של אירועי קיץ בטבעון

13/08/2017
חגיגת שבועות יישובית - כמיטב המסורת

חגיגת שבועות יישובית - כמיטב המסורת

4/06/2017
לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד