מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:18   21/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

הצלחה למפגש 1 של שתוף ציבור

31/03/2015
הצלחה למפגש 1 של שתוף ציבור (הגדל)

הצלחה למפגש ראשון של שתוף ציבור בנושא תכנית מתאר כוללנית לקרית טבעון  

צוות התכנון התרשם מאד ממידת ההיענות והמעורבות של התושבים, ומרצונם להשפיע על התהליך. הנושאים שעלו היו חשובים ומלמדים, נתנו תמונת מבט רחבה ביחס לאופן שבו תופסים התושבים את היישוב ואת איכויותיו 

מעל  מאתיים תושבים הגיעו בשבוע שעבר לאודיטוריום של בית ספר אורט גרינברג להשתתף במפגש הראשון של שתוף ציבור בנושא תכנית מתאר כוללנית לקרית טבעון. האירוע נערך במעמד ראש המועצה דוד אריאלי והשתתפו בו חברי מליאת המועצה, מנהלת התכנון מטעם משרד הפנים, נציגי צוות התכנון ממשרד התכנון לרמן אדריכלים ומתכנני ערים, המוביל את הפרויקט ויועצים נוספים.
את המפגש פתח ראש המועצה דוד אריאלי, שהסביר את חשיבות התכנון לטווח ארוך ואת חשיבות השמירה על הצביון הכפרי של קרית טבעון. אריאלי הוסיף וציין כי שיתוף הפעולה של התושבים הוא חלק מרכזי ומהותי בקידומה ובהצלחתה של התכנית.
במסגרת המפגש הכירו תושבי קרית טבעון, אשר הגיעו למפגש, את צוות התכנון והועלתה מצגת מפורטת שהציגה  את תכנית המתאר הכוללנית בהקשר של קרית טבעון, הליך התכנון והליך שיתוף הציבור (למצגת לחץ כאן ). עוד הוסבר כי תכנית המתאר היא המקום וההזדמנות של היישוב להתוות את החזון ואת דמותו לעתיד, לגבש כווני פעולה ולהגדיר סדר עדיפויות לפיתוח העתידי, ומטרתה ליצור את המסגרת והתנאים התכנוניים המיטביים לפיתוח עתידי של היישוב ולניהול מיטבי של מערכותיו.
תכנית מתאר כוללנית מהווה את הבסיס לעצמאות תכנונית של  הוועדה המקומית אשר עם אישורה של תכנית המתאר הכוללנית, תוכל הוועדה לקבל את סמכויות תכנון מורחבות , לקדם ולאשר תכניות מתאר מקומיות ותכניות מפורטות התואמות את תכנית המתאר הכוללנית.
בהמשך, במסגרת שלוש קבוצות דיון שהתקיימו במקום, הקשיב צוות התכנון לנושאים שהעלו התושבים ביחס למצב הקיים ביישוב ולמאפייניו, הובהרו וחודדו הרצונות של התושבים הגרים ביישוב: מה חשוב להם לשמר, מה חסר או היו רוצים לשנות, ועוד רעיונות שיש לתת עליהם את הדעת.
 

צוות התכנון התרשם מאד ממידת ההיענות והמעורבות של התושבים, ומרצונם להשפיע על התהליך. הנושאים שעלו היו חשובים ומלמדים, נתנו תמונת מבט רחבה ביחס לאופן שבו תופסים התושבים את היישוב ואת איכויותיו, וחידדו את סוגיות התכנון המרכזיות בהן צפויה לעסוק התכנית. בעתיד הקרוב תכונסנה על ידי צוות שיתוף הציבור קבוצות מיקוד שונות להעמקת ההבנה והידע של צוות התכנון.  

בשלב הבא של תהליך התכנון, בעוד מספר חודשים, יתקיים מפגש חזון בו תגובש, יחד עם הציבור, תמונת העתיד הרצויה של קרית טבעון. אתר המועצה ימשיך ללוות  את תהליך התכנון ובעמוד ייעודי יפורסמו סיכומי מפגשים, תוצרי שלבים שונים בתהליך התכנון ועוד.
בנוסף, ניתן ליצור קשר ישיר עם צוות התכנון בכתובת המייל
mitar-tivon@lerman.co.il.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד