מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
06:24   21/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

הבלתי נראים THE INVISIBLES

18:00

הבלתי נראים THE INVISIBLES

20:00

תכנית המתאר החדשה של קרית טבעון - דברי הסבר

25/02/2015

תכנית המתאר החדשה של קרית טבעון > דברי הסבר

קרית טבעון שוכנת בכניסה הדרומית לגבעות אלונים, משני צידיו של כביש מס' 75. היישוב צופה אל העמקים החקלאיים של זבולון ויזרעאל ואל אזור מפער הקישון ורכס הכרמל. המשאבים הטבעיים של קרית טבעון מעניקים לישוב אופי ייחודי ותבנית נוף כפרית, לצד נגישות גבוהה ליישובי הסביבה, לחיפה ולכביש 6 מאפיינים אלו ורבים נוספים צפויים להשפיע על תכנית המתאר הכוללנית של קרית טבעון, אשר יוצאת לדרך בימים אלו.  

צוות התכנון, שנבחר על ידי מינהל התכנון במשרד הפנים בשיתוף הוועדה המחוזית חיפה, מורכב מצוות מקצועי רחב ורב תחומי בראשות משרד לרמן אדריכלים, וכולל מומחים בתחומי תכנון עירוני, אדריכלות, כלכלה, איכות סביבה, נוף, חברה, תחבורה, שימור ותשתיות. בשלב הראשון לומד הצוות את הרקע הנדרש לתכנונה של קרית טבעון ואוסף לצורך כך מידע רב מגורמים שונים - נציגי המועצה, אנשי מקצוע ותושבים, במטרה לגבש את סוגיות התכנון המרכזיות המונחות לפתחה של התכנית.

תכנית המתאר מהווה הזדמנות עבור התושבים לקחת חלק פעיל בתהליך חשיבה על סביבת מגוריהם ועל עתידו של היישוב. כיצד תראה קרית טבעון בשנת 2035? על מה צריך לשמור? מה כדאי לשנות? כיצד יראו השטחים הפתוחים ואזורי המגורים? לאן נלך לבלות ולשחק עם הילדים? אילו אפשרויות תעסוקה יציע היישוב? המענה לשאלות אלו ונוספות צריך להתבסס על ההכרה באופי הייחודי של היישוב ובמקביל נדרש להתמודד עם שינויים צפויים כמו למשל פיתוח שכונת "שערי טבעון" והאפשרות לפינוי שטח מכלי תש"ן לטובת שימושי קרקע אחרים.  

כחלק בלתי נפרד ומוביל מתהליך התכנון תכנית המתאר מלווה בהליך שיתוף ציבור המאפשר לתושבים להפוך מגורם מושפע למשפיע. תהליך שיתוף הציבור מתחיל כבר בשלבי התכנית הראשונים וילווה את התהליך לכל ארכו. 

אנו מזמינים אתכם להגיע למפגשי שיתוף הציבור ולתרום להכנת תכנית מתאימה ליישוב ולצרכי תושביו.

ניתן ליצור קשר ישיר עם צוות התכנון בכתובת המייל: mitar-tivon@lerman.co.il 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד