דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

חוגגים 30 לשבת אמנים

5/04/2017
חוגגים 30 לשבת אמנים

שבוע לפני פסח, חגגו בטבעון את השנה ה 30 של שבת אמנים, אלפים הגיעו ומילאו את הרחובות.  

 

כמידי שנה ב-30 השנים האחרונות, גם השנה הציגו עשרות אמנים את יצירותיהם בשבת האמנים של קרית טבעון שמפיקה רשת המתנסים קרית טבעון מבית החברה הארצית למתנ"סים. שבת האמנים שהתקיימה בסופ"ש האחרון היא אירוע הקונספט 'שישבת אמנים', הוותיק ביותר בארץ.  

 

כבר ביום שישי ניתן היה לחוש באווירת חג האומנים, השלטים ברחבי טבעון, הדוכנים הרבים שנפתחו במרכז טבעון וברחוב הדגניות נפתחו עם בוקר שישי. אבל שיא האירוע מתקיים במהל יום השבת כאשר ובכל פינת רחוב ניתן לחוש באווירה של פסטיבל תרבות בישוב הפסטורלי כאשר חבורה של נגנים צעירים שתופסים לעצמם פינות מוצלות ומתחילים לנגן ולשיר בשמחה בעוד ילדים עוברים בין הקהל הרב ומציעים כוס לימונדה קרה ב 2 ₪. 

 

יום שישי אחה"צ התכנסו בכניסה לאולם זוהר ותיקי הישוב, לצד הילדים והנכדים של מייסדי אולם הקולנוע זוהר, שהתרגשו מהמפגש המחודש אחרי שנים, מהעלאת הזיכרונות מהמקום בו הם גדלו וראו המון סרטים. במקום התקיים טקס קצר, בשיתוף פסטיבל שיח אבריק, להנצחת חמשת המייסדים שהקימו את האולם ב 1959. בטקס הוצג לראווה המקרן הראשון בו השתמשו באולם, נאמרו מילים, בוצע לראשונה השיר "קחו אותי לצפון" ע"י נדב הולנדר ויובל מנלסון. . (השיר הוא מחווה קריית טבעונית לשירו של ג׳ון דנבר Take Me Home, Country Roads) ולאחריו הוקרן קומדיית האימים הרומנטית "חתולים על סירת פדלים".   

 

למרות החשש מגשם שיתחיל כל רגע, היו שישבת אביביים עם מזג אויר מוצלח שהזרים אלפים לרחובות טבעון מכל רחבי הארץ. האלפים הסתובבו בין בתיהם של כ-100 יוצרים ואמנים, שפתחו את דלתותיהם, והציגו את מגוון עבודותיהם מהשנה האחרונה ובכלל. החגיגה האביבית כוללת תצוגה ומכירה של ציור, צילום, אמנות פלסטית, קרמיקה, פיסול, אמנות שימושית, עבודות בעץ בברזל ובזכוכית וגם עיצוב תכשיטים ואופנה. 

קטלוג תמונות של שבת אמנים - איזה יופי של שבת 

 

כמידי שנה גם השנה הגיע אמן אורח מעיר תאומה באירופה. השנה היה זה האמן הפוליטי פרידהלם קרנז מהעיר בראונשוויג בגרמניה, שהציג תערוכה ועיבודים חדשים לתמונות מוכרות תחת השם 'חדשות מזויפות'. קרנז הציג ארבע תמונות מוכרות מהזיכרון הקולקטיבי שלנו, מודפסות על בדי קנווה ישנים, כשהן מעובדות ודהויות. לפני כל אחת מהן תמצאו קופסת 'מלבין כביסה' עליה הודפסו המילים 'חדשות מזויפות'.  

 

בין טיול בין בתי האמנים הרבים שמציגים במהלך השבת, אפשר היה לתפוס גם את אנסמבל הג'אז של קונסרבטוריון קריית טבעון עם הזמרת גלי מסיקה – בהדרכת אורי ביתן והרכב הג'אז בהדרכת: יריב דומני שהופיעו ברחבת המתנ"ס להנאת הקהל הרב. בית הספר למחול של המתנ"ס הפיק השנה את המופע EVENT   שהוסיף נדבך תרבותי משמעותי לאירוע כול, ואליו הגיעו מאות אנשים שנהנו מהמופע שיצרו 3 יוצרים: שקד לייבזירר, הדר בן מאיר, יעל קליק. לאחר המופע התקיימה ההרצאה "פורטרט נשי " של תמה קסל ויערית חייקין בנתור וקינחו בתערוכת צילומי מחול של הצלמים צביקה תורן ואלה ולדמן. האווירה הייתה קסומה ומיוחדת. האירוע כולו היה מקצועי וברמה גבוהה ביותר. בבית הקפה ADAGIO היו מטעמים ביתיים וברחבה בחוץ נפתח שוק קטן של יד 2 . 

 

מנהל המתנ"ס דרור גרינבלום"מידי שנה אני נמלא גאווה להסתובב ולראות את ההפקה הגדולה, הייחודית והמושקעת שמרים מנהל מחלקה התרבות של רשת המתנ"סים בטבעון - עזרא מזרחי. הסיפורים אודות שבת אמנים שלנו יצאו בכל הארץ וזה מחמיא לראות את האלפים המגיעים מידי שנה לחגוג איתנו את חגיגת אביב, תרבות ואמנות. תודה גדולה לאמנים ולתושבי טבעון שפותחים את בתיהם לקהל הרחב, תודה לצוות רשת המתנ"סים שעושה עבודה מצוינת בהפקת האירוע ולמחלקת הביטחון במועצה המקומית, בראשותו של קב"ט המועצה אלי זיו."

הדפסשלח לחבר

כתבות נוספות משישבת אומנים בטבעון

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד