דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

שגריר קרואטיה לשבת אמנים ה 29

10/04/2016
שגריר קרואטיה לשבת אמנים ה 29

שישבת אומנים, החגיגה האביבית, המסורתית של אמני קרית טבעון, חוזרת בשנתה ה 29. שגריר קרואטיה בישראל יגיע לאירוע הפתיחה בו יציגו גם אומניות מצ'קובץ  העיר התאומה של טבעון.  

   

במהלך חמישי- שישי - שבת ה 14 – 16 לאפריל תתקיים בטבעון שבת האמנים המסורתית בהפקת רשת המתנ"סים קרית טבעון של החברה למתנ"סים, כאשר עשרות אמנים יפתחו את בתיהם בפני האורחים, יציגו את אומנותם בפני הקהל ויספרו על עבודתם. היוזמה הייחודית שהחלה בשנות השמונים, שאפה להפגיש ולהכיר את המרחב הפרטי של היוצר המקומי לציבור הרחב מהקריה ומחוצה לה, וזאת במהלך סוף שבוע אחד ומיוחד. "שבת אמנים" הראשונה בארץ התקיימה בקרית טבעון בשנת 1987 והייתה אירוע פורץ דרך, בלעדי וייחודי, שמאז התפשטה לישובים רבים ברחבי הארץ.  

  

מאז ועד היום הפכה שישבת אמנים של קרית טבעון, לאירוע הנחשב בעייני רבים לאירוע קונספט אומנותי - תרבותי רב חושי ורב תחומי כאשר מידי שנה מצטרפים עוד ועוד אומנים וחובבים שהעשירו את המגוון של תחומי האומנות המוצגים בו. אלפי חובבי תרבות ואומנות מגיעים להסתובב ברחובות טבעון ליהנות מסופ"ש של יצירה השראה ורכישה של אומנות ייחודית ובלעדית. 

    

שבת אומנים בינלאומית 

השנה יגיעו לשבת אומנים 3 אורחים, ציירים מהערים התאומות של קרית טבעון. סבינה קָלוזָה אמנית אורחת מבראונשוויג העיר התאומה של קרית טבעון תציג מעבודות  צילום סרטים ווידאו שלה. קלוזה השתתפה בתערוכות לאומיות ובינלאומיות, הוציאה לאור פרסומים ופרויקטים רבים כולל בשטח התיאטרון. בימים אלה, משמשת כיו"ר האגודה המקצועית של אמני בראונשווייג (BBK), חברה בצוות השופטים למתן פרסי הצטיינות בסקסוניה התחתונה, ועבור הקרן לאמנות ותרבות על שם  Buchholtz Anatol.  

 

לאחרונה, כתבה סבינה את התסריט לסרט התיעודי "היום הראשון" ואף השתתפה בבימויו. זו הייתה הופעת הבכורה הקולנועית שלה, אשר הוצגה בבתי קולנוע בערים שונות בגרמניה, פולין, וארה"ב. כמה מיצירות האמנות שלה הם בבעלות המדינה, וכמה מהן מושאלות לתערוכות קבועות. 

 

מהעיר התאומה צ'קובץ שבקרואטיה יגיעו 2 אומניות ואליהן תתלווה משלחת גדולה הכוללת את ראש העיר ושגריר קרואטיה בארץ. לידיה מטואין, אמנית קרואטית צעירה, נולדה בשנת 1987 ב צ'קובץ, נקודת המוקד האמנותית שלה היא בעיקר ציור מופשט המורכב מרכיבי המחשה והתמודדות עם רעיונות של אקזיסטנציאליזם. באמצעות  אמנות היא מעודדת את תודעת הקיום שלנו לגבי הרעיון של יקום מקביל ואת העקרונות ההולוגרפים של עולמות מקבילים. עבודותיה מוצגות בתערוכות יחיד או קבוצתיות, בקרואטיה ומחוצה לה. קריסטינה פונגרץ' נולדה בשנת 1985 בצ'קובץ, מחוז מדימורי, קרואטיה. הנושאים העיקריים של עבודתה האמנותית הם מבנים, הקשורים בחיינו. קריסטינה, מביעה את רעיונותיה בחומרים מן הטבע, באמצעותם היא מעצבת ויוצרת פסיפסים, אובייקטים, והתקנות לקידום האקולוגיה ולחיבור מחדש של האדם עם הטבע.  קריסטינה, משתתפת בתערוכות בקרואטיה ובעולם.  

 

להקת הבית" תארח את תלמידות בית הספר למחול במופעים בשבת אמנים בטבעון.  

 

בשבת האמנים המסורתית, שתתקיים בסופ"ש הקרוב החל מיום חמישי ועד שבת, יתקיימו 2 מופעי מחול באולם זוהר בטבעון. במופעים יציגו 2 יוצרות 4 יצירות שלהם בהשתתפות תלמידות בית הספר למחול. כמו כן תתקיים באולם תערוכה של הצלם תביקה תורן שיציג צילומים של תלמידות בית ספר למחול מהשנה האחרונה.  

 

אירוע הפתיחה של שבת אומנים יתרחש ביום חמישי 14.4 בשעה 18:00 בגלריה של קרית האמנים במתנ"ס טבעון בפתיחתה של תערוכה קבוצתית - "נוף משתנה" בהשתתפות שגריר קרואטיה. בתערוכה יציגו עבודות קרמיקה, ציור,  צילום ווידאו. האמנים המציגים בתערוכה מתייחסים לשינויים שחלים בנוף על ידי כוחות טבע או מעשה ידי אדם. עיתים השינוי הוא דרמטי, לעיתים איטי ולעיתים הוא שינוי בתודעתו של האמן. 

 

קטלוג שבת אמנים ניתן לקבל במרכזים הקהילתיים, במתנ"ס ברחוב דגניות 12 או להוריד מכאן. 

הדפסשלח לחבר

כתבות נוספות משישבת אומנים בטבעון

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד