דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

לראשונה 2 אומניות מחו"ל בשבת האמנים

19/03/2015
לראשונה 2 אומניות מחו"ל בשבת האמנים

לשישבת האמנים המסורתי של טבעון יגיעו השנה, לראשונה, 2 אומניות ויוצרות מחו"ל, שיציגו את עבודותיהן לצד כ 80 יוצרים מרחבי טבעון שיציגו ציורים, צילומים, אמנות פלסטית, קרמיקה, פיסול, אמנות שימושית, עבודות בעץ, ברזל ובזכוכית וגם עיצוב תכשיטים ואופנה. תרשמו 19-21 למרץ.

 

לראשונה מאז נוסדה שבת האמנים של טבעון, לפני 28 שנה, יגיעו השנה לשבת האמנים של יוצרי ואמני טבעון 2 אומניות מהערים התאומות של קרית טבעון.

 

דניאל לגנד: אומנית אורחת מהעיר קומפיין שבצרפת,עיר תאומה לקרית טבעון. דניאל לגנד מאז ימיי לדותה, יש להנ טייה לציור, אשר החל בציור על גבי לוחות עץ פשוטים. במהלך שנות לימודיה, רישומיה וציוריה קישטו תכופות את קירות הכיתה. כל אותה עת עד פרישתה מעבודת המזכירות בה עסקה, התנסתה דניאל בלימוד עצמי של אמנות הציור בשמן. ציורי השאובים בעיקר מתצלומי נוף, טבע, דומם ודיוקנאות. בשנתיים האחרונות החלה דניאל לצייר בצבעי מים את עונות השנה, נופים, כפריים ופרחים, משתתפת בתערוכות מקומיות ואף זכתה בשנת 2010 בפרס השני בתחרות לציורי שמן. דניאל, חברה פעילה בשני חוגי ציור וגם מלמדת אמנות נפלאה זו לתלמידי בתי הספר בסביבתה.

 

כריסטין פון ברבלק, אמנית אורחת מבראונשוויג שבגרמניה, העיר התאומה לטבעון. כריסטין נולדה ברפובליקה הדמוקרטית הגרמנית ובילדותה עברה לסקסוניה התחתונה. בשנת 2011 קיבלה כריסטין את הדיפלומה באמנות מהאוניברסיטה לאמנויות בבראונשוויג. הנושאים המרכזיים בה עוסקת יצירותיה הם זיכרונות נמוגים והשינויים המתמידים שחלים בהם בזיכרון, בכוונה להרפות מדברים שהיוו מהבלתי נמנע של המחזור בהוויה. היא משחקת עם זהות והתמקדות בנקודות התייחסות. כריסטין מבטאת את עצמה בציור, צילום, קולאז'',פלסטיק והתקנות.

 

 

 Daniele Lagand

 Christin von Behrbalk

 

בין האומנים שיוסיפו גוון בין לאומי לשבת האומנים השנה אפשר למצוא גם אומנים עולים שהשתקעו בטבעון, כגון קזואו אישיאי, הוא בין בכירי האמנים שישתתפו בפסטיבל הצבעוני. קזואו הגיע לטבעון ב 1997, בעקבות אשתו הישראלית, איתה התגורר במשך שנים במולדתו יפן. כיום, בנו משרת בצבא, ובתו מסיימת את לימודיה בתיכון ותגייס בקרוב. קזואו לימד אומנות יפנית באוניברסיטאות, וכיום הוא מעביר כיתות אומן ברחבי הארץ ובבצלאל. במהלך הפסטיבל יציג קזואו אמנות יפנית מסורתית עם דגש על עבודות דיו וצבעי מים. קרייזר סרחיו יליד ארגנטינה והגיע לטבעון ב 1989. סרחיו צייר מגיל צעיר והשלים את לימודי הציור בבית הספר לאומנות "Pan Americana de Arte" שבבונוס איירס. נושאי הציור של סרחיו מושפעים רבות מהפולקלור המקומי בו הסוס תופס מקום חשוב בסביבה של חיי ה.-"Gauchos". סרחיו מצייר סוסים מתוך התלהבות ואהבה לחיה. ציוריו בסגנון ריאליסטי מדגיש את ההבעה, התנועה ואצילות הסוס. הטכניקה הוא מצייר מבוססת אל שימוש בעפרונות וגירים צבעונים, יבשים. מאז עלה לארץ ערך מספר תערוכות אישיות וקבוצתיות.

 

במהלך שישי ושבת ה19-21 למרץ יפתחו את ביתם לקהל הרחב, עוד כ 80 אמנים ויוצרים בקרית טבעון. היוזמה הייחודית שהחלה בשנות השמונים, שאפה להפגיש ולהכיר את המרחב הפרטי של היוצר המקומי לציבור הרחב מהקריה ומחוצה לה, וזאת במהלך סוף שבוע אחד ומיוחד. האירוע הינו מפגש בלתי אמצעי, מסקרן ומרתק הפונה לכל סוגי הקהל ויוצר הזדמנות ייחודית להכיר מגוון עשיר של אמנויות בשילוב הנופים הקסומים של הקריה.

 

שישבת אמנים של קרית טבעון, בהפקת רשת המתנסים של טבעון של החברה למתנ"סים, נחשבת לאירוע הנחשב בעייני רבים לאירוע קונספט אומנותי רב חושי ורב תחומי עקב המגוון העשיר של תחומי האומנות המוצגים בו. האירוע מושך חובבי תרבות ואומנות מרחבי הארץ הבאים לחוות, להתרשם ואפילו לרכוש יצירות אומנות ייחודיות ובלעדיות. מידי שנה מגיעים עשרות אלפי חובבי תרבות ואומנות לסוף שבוע מיוחד שכולו מלא חווית של יצירה והשראה. הקהל הרב יסתובב ברחבי טבעון בין בתי היוצרים והאמנים של טבעון הפותחים את בתיהם בפני הקהל ומציגים את מגוון עבודותיהם מהשנה האחרונה ובכלל.

 

אירוע הפתיחה של שבת אומנים יתרחש ביום חמישי 19.3 עם פתיחת התערוכה "אמרתי לך".תערוכה של קבוצת אומני "חומר דרומי" שתתקיים בגלריית האומנים של רשת המתנ"סים, ברחוב הדגניות 12 .

 

 שעות הפעילות בחמישישי-שבת 19-21 למרץ

יום שישי משעה 9:00 עד 15:00. 

יום שבת משעה 9:00 עד 19:00.

הדפסשלח לחבר

כתבות נוספות משישבת אומנים בטבעון

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד