דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

שבת אומנים 2015 - 28 שנה של יצירה ואומנות

11/03/2015
שבת אומנים 2015 - 28 שנה של יצירה ואומנות

שישבת אומנים, החגיגה האביבית, המסורתית של אמני קרית טבעון, חוזרת בשנתה ה 28. והשנה 2 יוצרות אורחות מחו"ל, וכ 80 יוצרים מרחבי טבעון יציגו ציורים, צילומים, אמנות פלסטית, קרמיקה, פיסול, אמנות שימושית, עבודות בעץ, ברזל ובזכוכית וגם עיצוב תכשיטים ואופנה. תרשמו 19-21 למרץ.

 

במהלך שישי ושבת ה19-21 למרץ יפתחו את ביתם לקהל הרחב, מעל מאה אמנים ויוצרים בקרית טבעון. היוזמה הייחודית שהחלה בשנות השמונים, שאפה להפגיש ולהכיר את המרחב הפרטי של היוצר המקומי לציבור הרחב מהקריה ומחוצה לה, וזאת במהלך סוף שבוע אחד ומיוחד. האירוע הינו מפגש בלתי אמצעי, מסקרן ומרתק הפונה לכל סוגי הקהל ויוצר הזדמנות ייחודית להכיר מגוון עשיר של אמנויות בשילוב הנופים הקסומים של הקריה.

 

"שבת אמנים" הראשונה בארץ התקיימה בקרית טבעון בשנת 1987 והייתה אירוע פורץ דרך, בלעדי וייחודי, שמאז התפשטה לישובים רבים ברחבי הארץ. באותה שבת ראשונה לפני 28 שנה השתתפו 20 אמנים שהציגו את יצירותיהם לתושבי הקריה ואורחים אחרים מהסביבה הקרובה. ליום אחד הציבור הוזמן להיות שותף לחוויה, לפגוש את האמנים ולהיות עד לעשייה מדהימה ביופייה ובאיכותה.

 

מאז ועד היום הפכה שישבת אמנים של קרית טבעון, בהפקת רשת המתנסים של טבעון של החברה למתנ"סים, לאירוע הנחשב בעייני רבים לאירוע קונספט אומנותי רב חושי ורב תחומי עקב המגוון העשיר של תחומי האומנות המוצגים בו. האירוע מושך חובבי תרבות ואומנות מרחבי הארץ הבאים לחוות, להתרשם ואפילו לרכוש יצירות אומנות ייחודיות ובלעדיות. מידי שנה מגיעים עשרות אלפי חובבי תרבות ואומנות לסוף שבוע מיוחד שכולו מלא חווית של יצירה והשראה. הקהל הרב יסתובב ברחבי טבעון בין בתי היוצרים והאמנים של טבעון הפותחים את בתיהם בפני הקהל ומציגים את מגוון עבודותיהם מהשנה האחרונה ובכלל.

  

המאפיין את היוצרים מטבעון זה החיבור לטבע כאשר הם לוקחים חומרים מהטבע או מושפעים מהטבע שנמצא בתוך טבעון, דבר שניתן לראות בציורים, בצילומים או בעבודות השונות שמשתמשים או משלבים חומרים מהטבע, מהסביבה הקרובה בין האמנים המציגים באירוע ניתן למצוא פסלים, ציירים, צלמים ואמנים, תושבי טבעון המציגים מיצירותיהם בתערוכות ובגלריות נחשבות בארץ ובעולם.

 

שבת אומנים בינלאומית

השנה יגיעו לשבת אומנים 2 אורחים, ציירים מהערים התאומות של קרית טבעון. דניאל לגנד ציירת אורחת מהעיר קומפיין שבצרפת מציירת בצבעי מים את עונות השנה נופיםכפריים ופרחים. משתתפת בתערוכות מקומיות ואף זכתה בשנת 2010 בפרסהשני בתחרות לציורי שמן. דניאל, חברה פעילה בשני חוגי ציור וגם מלמדתאמנות נפלאה זו לתלמידי בתי הספר בסביבתה.כריסטין פון ברבלק, ציירת אורחת מהעיר בראונשוויג שבגרמניה. קיבלה ב 2011 את הדיפלומה באמנות מהאוניברסיטה לאמנויות בבראונשוויג. הנושאים המרכזיים שלה הם זיכרונות נמוגים והשינויים המתמידים שחלים בהם בזיכרון, בכוונה להרפות מדברים שהיו ומהבלתי נמנע של המחזור בהוויה. היא משחקת עם זהות והתמקדות בנקודות התייחסות. כריסטין מבטאת את עצמה בציור, צילום, קולאז', פלסטיק והתקנות.

 

ההתרחשות התרבותית והעשירה הזו ברחבי טבעון, הינה הפקה של רשת המתנ"סים בקרית טבעון של החברה למתנ"סים ותתרחש לצד שפע של סדנאות יצירה ואמנות לצד דוכני מזון, מופעי מוזיקה של הקונסרבטוריון, מופעי מחול של בית הספר למחול, הפעלות ועוד אזורי ומרחבי בילוי לכל המשפחה.

 

אירוע הפתיחה של שבת אומנים יתרחש ביום חמישי 19.3 עם פתיחת התערוכה "אמרתי לך". תערוכה של קבוצת אומני "חומר דרומי" שתתקיים בגלריית האומנים של רשת המתנ"סים, ברחוב הדגניות 12 .

 

שעות הפעילות בחמישישי-שבת 19-21 למרץ

יום שישי משעה 9:00 עד 15:00.

יום שבת משעה 9:00 עד 19:00.

 

גלריית תמונות משבת אומנים 2014

הדפסשלח לחבר

כתבות נוספות משישבת אומנים בטבעון

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד