דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

אור וצבע והשפעתם על האדם - ד"ר שולמית רונן

20/05/2014
אור וצבע והשפעתם על האדם - ד"ר שולמית רונן

צבע הוא הדרך בה אנו בני האנוש חשים רטט באופן ישיר. הצבעים השונים הם תדרים שונים של רטט האנרגיה. אנו, והעולם סביבנו, כולנו תופעות אנרגטיות, רוטטות ופועמות (כפי שהפיזיקה המודרנית גורסת). הצבעים הם שפת הבורא שדרכם מתאפשר לבני האנוש להתבונן "באור הבריאה" מאספקטים שונים, בהתבוננויות שונות על הנעשה סביבנו, כמו הטבע הסובב אותנו אשר בכל עונות השנה צבעיו משתנים, כך אנשים מחליפים את   "מלבוש הצבעים" ומשתנים בהתאם לרמת התפתחות המודעות.

 

הצבעים הם שפה אשר הנפש/נשמה מדברת באמצעותם, "האותיות" שלה הן קשת הצבעים, ו"קריאה" באמצעותה, נותנת לאדם אפשרות לדלות מתוככי עצמו את בחירת הצבעים הטובים לו ולבחור בהם, בכל הרבדים בחייו. האור הצליל והצבע מאפשרים לראות, לשמוע, לחוש ולחוות את העולם האינסופי של חווית הצבעים. לכל צבע השפעה על המקצב הפנימי הגלום בו ובתוכנו, צבעים משקפים את רגשותינו על כל מגוון האפשרויות.

 

התכנית מאפשרת לראות, לשמוע, לחוש ולחוות את העולם האינסופי של חווית הצבעים. לכל צבע השפעה על המקצב הפנימי הגלום בו ובתוכנו. צבעים משקפים את רגשותינו על כל מגוון האפשרויות: בביגוד, בעיצוב הבית פנימי וחיצוני, במזון, במפגש עם בני אדם ועוד...

 

דרך אור ותדרי הצבעים אני מקנה כלים להתבוננות, למידה ו"הוראה" אחרת. כלים המאפשרים התבוננות עמוקה, הבאה מתוך איכויות האדם ויכולותיו, דמיון מודרך (התבוננות),הוויית הצבעים המאפשרת מקום של העצמה ועוצמה אישית של המדריך, העצמת התלמיד, העצמת הקבוצה, העצמת החיבור בעבודת צוות החפצים להעלות ולהעצים את עבודתם בקהילה.

 

 

"אורה – סומא" – תרפיה ואיזון בצבעים. מהי האורה – סומא? מהי מאפשרת? מהי מטרתה? וכיצד היא עובדת? הצבעים הם כלי אבחוני, ייעוצי וטיפולי.

צבע הוא הדרך בה אנו בני האנוש חשים רטט באופן ישיר. הצבעים השונים הם תדרים שונים של רטט האנרגיה.  אנו, והעולם סביבנו, כולנו תופעות אנרגטיות, רוטטות ופועמות (כפי שהפיזיקה המודרנית גורסת).

 

האורה-סומא משמעותה – "גוף האור",  "ההילה הסובבת את הגוף " ובעברית פירושה – "אור ה' לסומא", נוצרה בהשראת הבריאה ומשלבת בתוכה את אנרגיית החיים של הצבע עם תכונותיהן החיוניות של צמחים ופרחים, גבישים ומינרלים, שמנים אתריים ואנרגיית החיים של הצבע בחיי היומיום, בדרך הוליסטית מונחת רטט, "הנך הצבע שבחרת". האורה סומא מאפשרת לאדם לשקף את עצמו, מתוך עצמו לעצמו, ועל ידי כך, לשקף עצמו על כל רבדיו. מעצם בחירת הצבעים מתאפשר לאדם להחזיר אותנו לחיים ולאיזון בכל רמות הקיום. בתוך ערכת האורה סומא קיימת ערכה למצבי חירום ועזרה ראשונה, כל אדם הרוצה בכך יכול להשתמש בה בהתאם למצבו.

 

לדוגמא: למצבים של כאב פיזי, טראומה ושוק, מצבים רגשיים, לבעיות במערכת העיכול, למגוון בעיות אצל ילדים במצבים השונים ועוד... בנוסף, קיימת ערכה המיועדת לתמוך באישה בהריון ובתהליך הלידה, לתינוקות וילדים. בתקופת ההיריון לעשות שימוש באורה סומא, משמעותו, לקבל תוצאה כפולה מהצפוי, מעשית: לחזק את האיזון בין האם והעובר וליצור מצב של הרמוניה בין האם והילד.

 

האורה סומא מאפשרת לאדם לגלות את העצמי האמיתי, לגלות את היופי הפנימי והמתנות המיוחדות שבתוכנו, למצות את המסע של חיינו, לגלות את הגורמים החבויים ביסוד בריאותנו והאתגרים בחיינו. האורה סומא היא טכניקת ריפוי העומדת בפני עצמה וגם משלימה מגוון צורות ריפוי אחרות, מסורתיות וחלופיות. באמצעות האורה סומא ניתנת לנו ההזדמנות לעשות שימוש באנרגיות הדינמיות החיות של הטבע כדי לעזור לעצמנו בדרכים רבות כל כך.....

* להרגיש יותר רגוע

* לגלות מחדש את התלהבותך בחיים

* לשפר מערכות יחסים

* ללמוד להעריך את עצמך ואת כישורך, ולחזק את הביטחון העצמי שלך

* לגלות כלים חדשים להתמודדות עם אתגרי החיים

*לאזן מחדש את האנרגיה שלך ולהחיות אותן

* לשנות את חייך ו"לזרום" עם אתגרי החיים

* להביא יותר אהבה ואכפתיות אל תוך חייך

* להגיע אל האני הפנימי ולאינטואיציה שלך.

* לגלות את סודם של הצבעים להצלחה העסקית שלך לפריצת דרך והגשמת מטרות

* גילוי השפעת הצבעים הפועלים על מהות העשייה באישי, במקצועי ועסקי

* יצירת תקשורת אפקטיבית המביאה לתוצאות .

מתאים לילדים, נוער ומבוגרים שלהם בעיות רגשיות, לקויות למידה, בעיות התנהגות, בעיות רגשיות, מצבים התפתחותיים הדורשים תשומת לב וגישה שונה מן המקובל, ולשיפור הביטחון העצמי.

 

תרפיית אור צליל וצבע – לגילוי הפוטנציאל שבך - שיטה שפותחה ונוצרה באהבה.

ד"ר שולמית רונן -  משתתפת בשבוע המטפלים בקרית טבעון בין 8-14 ליוני ותתן 50% הנחה על מגוון טיפולים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה

מטפלים נוספים בשבוע המטפלים

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד