דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ימי המוזיקה 2017
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

סרט: היפה והחיה (Beauty and the Beast)

היפה והחיה (Beauty and the Beast)
רביעי 17/5 ישעה  17:30 

סרט פנטזיה-רומנטי מוזיקלי בבימויו של ביל קונדון ונכתב על ידי סטיבן צ'אבוסקי. עלילת הסרט מבוססת על האגדה "היפה והחיה" מאת ז'אן מארי להפרנס דה בומון ומהווה רימייק לסרט "היפה והחיה" של וולט דיסני מ-1991.

בסרט משתתפים אמה ווטסון, דן סטיבנס, לוק אוונס, אמה תומפסון, קווין קליין, איאן מק'קלן, יואן מקגרגור, ג'וש גאד, אודרה מקדונלד, גוגו אמבתה-רו וסטנלי טוצ'י.

בצרפת, קוסמת המחופשת לאישה זקנה מגיעה לנשף חגיגי בארמון הנסיך, בעיצומה של סערה חורפית. היא מציעה לנסיך הצעיר ורד תמורת מקלט ללילה, אך הנסיך היהיר נגעל מכיעורה ומסלק אותה. בשל יהירותו היא מענישה אותו על ידי הפיכתו לחיה מכוערת והופכת את משרתיו לרהיטים וחפצי בית אחרים ומוחקת מזיכרון, בני הכפר הסמוך, כל זכר לטירה ולשוכנים בה. היא מעניקה לו מראה קסומה שתאפשר לו לראות אירועים מרוחקים, וכן נותנת לו את הוורד, שמתברר כקסום, ואומרת לו שעל מנת לשבור את הכישוף עליו ללמוד לאהוב ולהיות נאהב באמת, לפני שכל עלי הכותרת של הוורד ייפלו. אם לא יצליח ועלה הכותרת האחרון ייפול, הוא יישאר חיה לנצח.

שנים לאחר מכן, אישה צעירה ויפה בשם בל (יפה בצרפתית), חיה בכפר וילנב הסמוך עם אביה מוריס, ממציא וצייר. בל אוהבת קריאה ומשתוקקת לחיים מחוץ לכפר. היופי שלה מושך תשומת לב בכפר, והיא נרדפת על ידי גברים רבים, בעיקר על ידי גסטון הצעיר, המבקש לשאתה לאשתו אך בל אינה מעוניינת בו, אף שהוא מחוזר על ידי כל הנשים הרווקות ונחשב לכליל השלמות, על ידי אוכלוסיית הגברים בכפר. בל אינה נמשכת אליו כלל בשל הנרקיסיזם שלו ויהירותו.

בדרכו לעבודתו מחוץ לכפר, מוריס וסוסו פיליפ הולכים לאיבוד ביער ומותקפים על ידי זאבים. הם נמלטים ונתקלים בטירה ומחפשים בה מקלט. מוריס נלקח בשבי על ידי החיה הגרה בטירה, לאחר שהוא קטף ורד מגני הטירה. ברם, הסוס פיליפ נמלט ומצליח להוביל את בל אל הטירה, כשהיא מציעה להיכלא במקומו של אביה. בל משוחררת על ידי לומייר (אור בצרפתית), ראש המשרתים אשר הפך לפמוט, בשל כישוף הקוסמת. בל פוגשת לאחר מכן את שאר המשרתים ששינו צורתם: מר שעוני, שהפך לשעון אח, גברת תיון שהפכה לקומקום תה ובנה צ'יפ, שהפך לספל תה, מוזיקאי החצר, מאסטרו קדנצה, שהפך לצֶ'מבָּלוֹ, זמרת האופרה ואשת המאסטרו, מאדאם דה גרדרוב, שהפכה לארון בגדים ואהובתו של לומייר, פלומט, שהפכה למטאטא נוצות.

לאחר שצוות הטירה נותן לה לאכול, בל יוצאת לסייר באגף המערבי, האסור, בטירה ומוצאת את הוורד. החיה מופיעה לפתע ובל בורחת, בדהירה על הסוס, ליער מרוב הלם. היא נתקלת בלהקת הזאבים ומחולצת לבסוף על ידי החיה, שנפצעה במהלך הקרב נגדם. אסירת תודה, בל מטפלת בפצעיה, החיה מתחילה לפתח כלפיה רגשות והמשרתים מגלים לבל שהיא עשויה להיות האחת שתסיר מהם את הכישוף. בינתיים, החיה מעניקה לבל גישה אל ספריית הטירה. ברם, אף שדי ברור שהנסיך החי בתוך החיה מתאהב בה, בל עצמה לא בטוחה באשר לרגשותיה כלפיו.

בינתיים, מוריס חוזר לכפר אך לא מצליח לשכנע את האחרים, לצאת לחלץ את בל והם רואים בו משוגע. גסטון מסכים לעזור, בתקווה שכך יקבל את אישורו של מוריס לשאת את ידה של בל לאישה, אך מוריס מסרב וגסטון משאיר אותו ביער למות, כשהוא כובל אותו לעץ. מוריס ניצל לבסוף על ידי נזירה בשם אגתה והוא חוזר לכפר כדי להטיח אשמה בגסטון על שניסה להרוג אותו. גסטון משכנע את אנשי הכפר לשלוח את מוריס לבית המשוגעים של העיירה.

בטירה, לאחר שהם חולקים יחד ערב רומנטי, בל רוקדת עם החיה ובאמצעות המראה הקסומה שברשות החיה, היא רואה את מצבו הקשה של אביה. החיה רואה את כאבהּ והנסיך שבתוכה, מאפשר לה לעזוב כדי להציל את אביה ונותן לה את המראה כדי שתזכור אותו. בכפר, בל מנסה להוכיח את שפיות אביה בכך שהיא מראה את החיה במראה הקסומה. גסטון שמבין שבל התאהבה בחיה, מצווה לזרוק אותה לבית המשוגעים עם אביה ומשכנע את בני הכפר לצאת אחריו אל טירת החיה ולהרוג את החיה המסוכנת. ברם מוריס ובל מצליחים להימלט ויוצאים גם הם אל הטירה.

בעוד בני הכפר תוקפים את המשרתים, גסטון תוקף את החיה. בתחילה הנסיך שנמצא בתוך החיה חש מדוכא מכדי להשיב מלחמה, אך עד מהרה מתעשת כשהוא רואה את בל ששבה לטירה. הוא דוחק את גסטון לפינה, אך חס על חייו, לאור תחינתה של בל. אולם גסטון מנסה להציב עצמו בעמדה עדיפה עם שחרורו והוא יורה בחיה בגבה, לפני שהוא נופל אל מותו מראש המגדל. פצוע אנושות, החיה מת כשעלה הכותרת האחרון של הוורד נושר. אבלה על מותו, בל מתוודה בפניו על אהבתהּ אליו. עם כניסתה לאגף המערבי של הטירה, אגתה שומעת את הצהרת האהבה של בל, ולכן חושפת את עצמה בתור הקוסמת ושוברת את הכישוף. הנסיך שחי בתוך החיה חוזר לחיים בדמות אנוש וכך גם המשרתים חוזרים לצורתם המקורית וזכרונם של בני הכפר שבים אליהם.

בחגיגה הנערכת בטירה, הנסיך ובל מארחים נשף לכל הממלכה והם רוקדים זה עם זו שמחים ואוהבים.


תאריך 17:30 17/05/2017
מיקום אולם זוהר
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד