מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
18:00   25/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

יסודות בקבלה ומדיטציות ריפוי

08:30

הוצגה תכנית למניעת שריפות בפני המליאה

8/03/2015
הוצגה תכנית למניעת שריפות בפני המליאה (הגדל)

הוצגה התכנית למניעת שריפות בפני מליאת המועצה 

 

האגרונום המתכנן, חנוך בורגר: "חשוב להבין, נזק משריפה הוא לעיתים בלתי הפיך!" ההצעה המוצגת אושרה על ידי כב"א והיא למעשה היחידה שיוצרת פגיעה מינימלית ומזערית בצומח, לעומת הפגיעה האקולוגית/כלכלית ששריפה עלולה לגרום 

 

בישיבת מליאת המועצה המקומית קרית טבעון, שנערכה השבוע, הוצגה בפני הנוכחים התכנית המקיפה למניעת שריפות ביישוב, הציג אותה האגרונום המתכנן, חנוך בורגר. 
כזכור, בחודש יולי אשתקד אושר תב"ר בסך 500 אלף ₪  לתכנון
 אזורי חייץ ביערות על מנת להגן מפני שריפות והצתות בקריה.  לאחר מכרז הופקד התכנון בידיו של בורגר. במהלך הישיבה הסביר בורגר כי שריפות נגרמות, ב-99 אחוז מהמקרים, על ידי בני אדם, אם במזיד ואם בשגגה. התכנית שהמציג שואפת להקטין את קצב התקדמות האש והיא מבוססת על מודל חדשני: "חשוב להעלות את המודעות בקרב התושבים ואת ההבנה בצורך שלנו בהיערכות וטיפול מקדים ומונע לאירועי שריפה" אמר. "התכנית  המוצעת עושה שימוש במודל חדשני לחיזוי קצב התפשטות האש והתאמתו לקרית טבעון. מודל זה משלב נתוני אקלים ביחד עם טופוגרפיה ונתוני צומח ועל ידי התניות שונות, מאפשר לאפיין את הסיכונים לשריפות במועדים שונים בשנה. המודל אף מאפשר לחזות את הכיוונים וקצב התפשטות האש על פי נקודות הצתה שונות ונתוני אקלים אמתיים לשטח נתון. המודל נבנה לטובת הפרויקט בקרית טבעון, מיושמים בו לקחים מיישובים אחרים ועלותו מוערכת ב-6.8 מילון שקלים (לכן גם חולק למספר אזורים ויבוצע בשישה שלבים)". 

יש לציין כי התכנית עושה שימוש בדרכים קיימות והרחבתן (כמו שבילי ביוב וכד') על מנת לצמצם, ככל שניתן את הפגיעה הנופית ומצד שני לאפשר לכבאית לעבור. בנוסף הודגש כי ישנה חשיבות מכרעת לתחזוקה השוטפת של השטחים המטופלים ובשל כך עלות התחזוקה הינה מרכיב בעלות הפרויקט. 

עוד צוין כי חשוב מאד לטפל בשטחים הפרטיים, השטחים של קק"ל ורט"ג ותשתיות כמו: קווי מתח, פסולת, מבנים ישנים , שערים, גדרות וכד. בחודש הקרוב יצא מכרז ראשון על קטע מתוך שלב א. 

נזק משריפה הוא לעיתים בלתי הפיך! ההצעה המוצגת אושרה על ידי כב"א והיא למעשה היחידה שיוצרת פגיעה מינימלית ומזערית בצומח, לעומת הפגיעה האקולוגית/כלכלית ששריפה עלולה לגרום.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד