מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
03:53   30/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום

אושר תקציב הרשות לשנת 2014

16/01/2014
אושר תקציב הרשות לשנת 2014 (הגדל)

אושר תקציב הרשות לשנת 2014 

התקציב בסך 106.4 מיליון ש"ח הינו בסימן התייעלות ובשאיפה לשמר על רמת השירותים הגבוהה הנדרשת ביישוב  

 

בישיבת מליאת המועצה שנערכה השבוע אושר ברוב קולות תקציב המועצה לשנת 2014 בסך 106.4 מיליון ש"ח.  

במהלך הדיון נימק גזבר המועצה זאב זימל את הסיבות העיקריות לבקשה להעלאת הארנונה ב3.84% מעבר לקבוע בחוק ההסדרים.  מדובר בעליה מעבר לתוספת אותה משרד הפנים מחייב לפי נוסחת חישוב הלוקחת בחשבון את עליית המדד ועליית השכר במגזר הציבורי.  שיעור העלייה השנה הינו 3.66%. 

להלן הסיבות: 

1.      התייקרות של מספר רב של נושאים ושירותים: עליה באחוז המע"מ, (המקבל ביטוי ברוב השירותים או ההוצאות של הרשות), עלייה בתעריף המים, עלייה בשכר העבודה, עלייה בשכר מינימום, התייקרות היטל ההטמנה, עלייה במחירי החשמל. בחינוך - הפעלת מערכת חינוך חינם בגילאי 3-4 (בעקבות ועדת טרכטנברג), פירעון מלוות, הגעת מספר מכרזים אל סיומם (מכרז פינוי אשפה וגזם, מכרז לניקיון מוסדות חינוך, שירותי לילה של מוקד עירוני, מכרז גינון) ועוד. 

חשוב להבהיר כי עלות השירותים גבוהה משמעותית בטבעון, וזאת לאור המבנה הכפרי הייחודי של היישוב. פינוי האשפה, הגזם, תאורת הרחובות, טיאוט הכבישים והמדרכות, הגינון וכד', הינם שירותים יקרים, אשר במונחי תושב הינם גבוהים במיוחד עקב ריבוי הבנייה הפרטית ביישוב. 

2.      מיצוי הגדלת ההכנסות ממספר מקורות שונים מתבצעת כל הזמן לצד הגדלת אחוז הגבייה וייעול ניהול הנכסים. המועצה גבתה כ-18 מיליון ₪ חובות ארנונה ישנים, דבר אשר אפשר עד עתה, להמשיך ולהתאזן ללא ייקור תעריף הארנונה. 

3.      הנחיות משרד הפנים מחייבות את המועצה למצות את פוטנציאל הגבייה ולהתאימו לאוכלוסייה במעמד סוציואקונומי 8. הארנונה בקרית טבעון זולה משמעותית מיישובים דומים (ראו טבלה מצ"ב), על כן משרד הפנים רואה ליקוי חמור באי העלאת ארנונה. 

4.      פגיעה עתידית במענקי איזון פוטנציאלים המושתתים על ממוצע ארנונה לאשכול סוציואקונומי.

 

זאב זימל: "המועצה שואפת להמשיך במתן  שירות איכותי לתושביה, שירות אשר לא ניתן יהיה להמשיך ללא קיצוץ מסוים לצד העלאת תעריף הארנונה. המועצה מיצתה את מקורותיה תוך שהיא מעלה את אחוז הגבייה מ-92% ל-96% ומשיאה את ההכנסות מנכסיה. ללא העלאת תעריף הארנונה לא נוכל להמשיך לתת שירותים איכותיים ביישוב בעל אופי כפרי כמו היישוב שלנו". 

חשוב להדגיש כי במהלך השנים האחרונות גדל הפער בין תעריף הארנונה בטבעון לבין דרישת משרד הפנים מרשות בעלת מעמד סוציואקונומי כמו שלנו (8). לא רק זאת, אנו נדרשים להעלאה של כ-39% בתעריף על מנת להשוות את דרישות משרד הפנים!

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד