מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
08:34   23/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

נוסעים לאופרה - "דון ג'ובני"

10:00

סדנת תפירה לקטנטנים והרצאה בנושא שינת תינוקות

10:00

ירדנה ארזי והגבעטרון- בקיבוץ הזורע - הטבה לתושבי טבעון

21:45

ישיבת הנהלה ראשונה ומוצלחת

26/12/2013
ישיבת הנהלה במועצת קרית טבעון (הגדל)

ישיבת הנהלה ראשונה ומוצלחת במועצת קרית טבעון 

 

דוד אריאלי: "תקציב 2014 יעמוד בסימן תכני התייעלות, ניאלץ לעדכן את הארנונה באחוזים בודדים כדי לשמור על רמת השירותים הגבוהה הנדרשת ביישוב הייחודי שלנו" 

 

בישיבת הנהלת המועצה המקומית שנערכה השבוע, הציג גזבר המועצה זאב זימל את עיקרי התקציב וצו הארנונה שיובאו לדיון בשבועות הקרובים בפני מליאת המועצה. כפי הידוע משרד הפנים מחייב את העלאת הארנונה בכל הרשויות המקומיות בישראל לפי נוסחת חישוב הלוקחת בחשבון את עליית המדד ועליית השכר במגזר הציבורי . 

זימל: "הארנונה בטבעון לא עלתה מזה שבע שנים (מעבר לנוסחה של משרד הפנים) ואינה משקפת את צרכי היישוב המתפתח. בשל התבגרות האוכלוסייה ביישוב מוענקות הנחות של כ – 6 מיליון ₪ בארנונה ביישוב, חינוך חינם לגילאי 3-4 בו נושאת המועצה מחייב אותה בהשקעה נוספת , ייקור המע"מ ותעריפי החשמל (תאורת החשמל התייקרה השנה ב – 300,000 ₪) , אובדן הכנסה ממכירת מים, ייקור דלקים, הסכמי שכר המחייבים ועוד". 

קרית טבעון הינה רשות איתנה הזוכה לשבחים ממשרד הפנים על היקף ההלוואות המצומצם שהיא נוטלת וכל כך שבחמש הנים האחרונות עלתה לשיא של גביית ארנונה בסך של 97%, אולם גם משרד הפנים סבור כי תעריף הארנונה בטבעון נמוך מההוצאה לתושב ועליו להתעדכן ורואה ליקוי בהשארת הארנונה כפי שהיא. (ראו טבלת הארנונה בטבעון מול יישובים אחרים)  

לדברי ראש המועצה דוד אריאלי, המועצה ערכה תכנית התייעלות רחבת היקף וצמצמה בשורה ארוכה של הוצאות, העמיקה את הגבייה, חסכה בכל תחום אפשרי ובשנה האחרונה אף מדדה מחדש מוסדות שונים ועדכנה הגבייה תוך שהיא גובה תוספות ארנונה בגין שטחים שנוספו ולא חויבו.  

אריאלי: "ביישוב הכפרי שלנו עלויות תפעול גבוהות התלויות בהתייקרויות במשק. כך למשל פינוי הגזם בטבעון גדול יותר מכל פינוי הגזם של נהריה  (בטבעון מפנים 600 טון בחודש של גזם ואשפה), בעוד בקריות לכל רב קומות שני פחים גדולים, אצלנו לכל בית פח משלו, עמוד תאורה בפתח כל בית, הפריסה הגיאוגרפית של היישוב ותנאי השטח מחייבים אותנו לפריסה וניוד, לכל זה ישנה עלות.  עלינו להתאים באופן מידי את ההכנסות לעמוד בציפיות משרד הפנים ולהמשיך להעניק שירותים ברמה גבוהה כיאה ליישוב". 

"הנושא יובא לדיון" הדגיש אריאלי, "ואני מאמין שחברי המליאה, שהנתונים יובאו בפניהם, ייטו כתף ויצביעו בעד, כדי שנוכל להמשיך בתהליך ההבראה הכלכלית של היישוב ושדרוגו . אני מקווה שעד לישיבת התקציב תוקם קואליציה רחבה שתכלול הן את "יש עתיד" והן את סיעת "אני טבעוני", וכן, רשימת "כולנו טבעון" בראשות אלון נבות מוזמנת להצטרף". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד