מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:01   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

נאבקים לקבלת "מענק איזון"

דוד אריאלי: "אני פועל ללא לאות להגדלת הכנסות הרשות. השבת מענק האיזון לבסיס התקציב של קרית טבעון, תעשה עימה צדק"
25/01/2012
נאבקים לקבלת "מענק איזון" (הגדל)

 

לאחרונה השתתפו ראש המועצה דוד אריאלי והגזבר זאב זימל, בכנס חשוב שיזם משרד הפנים בו הועלה נושא מענק האיזון. מענק זה, הוא סכום המועבר ממשרד הפנים לרשויות המקומיות בישראל, במטרה להשלים פערים בין הכנסות הרשות המקומית לבין הוצאותיה.

 

 

הסכום נקבע על פי נוסחה שקבע משרד הפנים. עד שנת 2003 קיבלה מועצת קרית טבעון כ- 4 מיליון שקל לשנה, בהתאם לקריטריונים שהיו בנוסחה שנקבעה בזמנו. בשנת 2003 שונתה הנוסחה ומאז נשלל המאזן כליל מן הקריה. הדבר נובע מהמשקל הרב שניתן למרכיב המדד הסוציו-אקונומי.

 

לדעת ראש המועצה, מצב זה הוא מעוות ולא צודק, כיוון שקיימים רכיבים רבים וחשובים שהנוסחה מתעלמת מהם. ראש המועצה טען בכנס. כי ישוב כמו טבעון מופלה לרעה בכך שהמדינה אינה משתתפת בתקצובו על ידי מענק האיזון. לא קרה דבר בחיים הכלכליים של הרשות שהצדיק ירידה חדה מ 4 מליון ₪ לאפס השתתפות מצד המדינה. הקיצוץ החד אינו הגיוני ואינו ראוי. דוד אריאלי הציע כי הרכיב המרכזי לפיו יחולק מענק האיזון, יהיה אחוז הארנונה הנגבית מעסקים, מסך כל הארנונה זהו מדד שיכול לשקף באופן אמיתי את חוסנה הכלכלי של הרשות. כידוע, תעריפי הארנונה מעסקים, גבוהים בהרבה מתעריפי הארנונה למגורים ( בטבעון, בערך פי שלוש) ועל כן מנסות רשויות רבות להקים אזורי תעסוקה.

 

ראש המועצה: "השתתפנו בכנס כדי להשפיע על עמדת הגורמים המקצועיים במשרד הפנים, האמורים להגיש את המלצותיהם בעניין, לשר הפנים. אני מאמין כי הם יאמצו את עמדתנו באשר למדד הארנונה, שהוא מדד אובייקטיבי המבחין ביכולת הכלכלית האמיתית של הרשות. אני פועל ללא לאות להגדלת הכנסות הרשות. השבת מענק האיזון לבסיס התקציב של קרית טבעון, היא אחת הדרכים החשובות לכך והיא אף תעשה עם הקריה צדק."
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד