מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:06   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

פרויקט אזורי חיץ יחל באחד במאי

18/04/2016
פרויקט אזורי חיץ יחל באחד במאי (הגדל)

פרויקט אזורי חיץ יחל באחד במאי 

 

ראש המועצה דוד אריאלי: "אני מדגיש, איננו כורתים את היער, אנו מדללים, מנקים ומטפלים על מנת לשמור ולהגן על חיי התושבים"  

בתחילת החודש הבא, באחד במאי, יחלו העבודות לביצוע אזורי חיץ ביערות קרית טבעון.  

כזכור, מזה מספר שנים הרשות הארצית לכבאות והצלה דורשת ממועצת קרית טבעון לבצע אזורי חיץ ביערות הסובבים את הקריה, על האגרונום חנוך בורגר הופקד ביצוע הפרויקט והוא אכן הכין תכנית המבוססת על מודל חדשני שמטרתו גיזום וכריתה מינימליים אשר יבוצעו רק לאחר בחינה מדוקדקת של הצמחייה, סוג העצים, מצבם ותנאי השטח.  הטיפול שיבוצע בשטח יקטין את רגישות היישוב לשריפות ויצמצם את פוטנציאל הבעירה.
ראש המועצה שלח השבוע ניוזלטר לתושבים הרשומים באתר המועצה. להלן המכתב: 

תושבים יקרים, 

 

·         אירועי 2012, הן בשריפה בכרמל והן בשריפה ברחובות כרמל וזבולון בקרית טבעון, מחייבים אותנו -   הרשות המקומית, לבצע דילול מבוקר של הצמחייה בשטח המוניציפלי היערני של היישוב .  

·         הפרויקט שעיקרו יצירת קווי חיץ -   מטרתו:   הצלת חיים .  

·         באחד במאי יחל השלב ראשון – שלב הפיילוט בפרויקט, בתום השלב הראשון, יבוצע אבחון   מחודש של הצרכים והתאמה למצב בשטח.  

·         הפרויקט הינו בהובלתו של האגרונום חנוך בורגר, אחד מהטובים בישראל, אשר מתמחה בשמירה על היער מחד, והגנה על חיי אדם מאידך.  

·         העבודות ביסודן מתמקדות בניקיון השטח, טיפול בשיחים דליקים, מטפסים, צמחים פולשים וצמחיה נמוכה שאינה חלק מהיער הטבעי.  

·         לא תהיה כריתה סתמית וחסרת מחשבה של עצים כמו עצי אלון ועצי אלה, יחד עם זאת יטופלו עצי אורן, שהם מאד דליקים ועלולים להיות מסוכנים בעת שריפה. אם לא תהיה ברירה הם יגזמו, במקרים קיצוניים יכרתו. במקרים נדירים יטופלו אלונים ואלות.  

·         כל העבודות אושרו על ידי פקיד היערות   הראשי במשרד החקלאות והיערן הראשי של קק"ל והן בפיקוח החברה להגנת הטבע.  

·         הפרויקט זכה לשיתוף ציבור מסיבי . נערכו מספר פגישות עם תושבים, הן במסגרת כנס לשיתוף ציבור והן פגישות פרטניות עם פעילים בלשכתי. כמו כן, תושבים פעילים נפגשו  עם נציגי כבאות אש ועם האגרונום המטפל מטעמנו.  

·         חשוב להבהיר, כל מידע אחר שמועבר באמצעות גורמים פרטיים, בין אם בפייסבוק או במודעות בעיתונות המקומית, הוא שגוי ומוליך שולל.  

·         אדגיש שוב, איננו כורתים את היער, אנו מדללים, מנקים ומטפלים על מנת לשמור ולהגן על חיי התושבים .  

·         התכנית לטיפול היערני נמצאת באתר המועצה!  

    חשוב להוסיף  כי מועצת קרית טבעון מקפידה לשתול בכל שנה עצים ארץ ישראליים כמו אלות ואלונים ברחבי הקריה. בשנת 2015 נשתלו כ- 200 עצים וברבעון הראשון של שנת 2016 נשתלו כ- 150 עצים. כמו כן, מתוכנת שתילה משמעותית של עצים לאורך טיילת המסילה, הנמצאת בימים אלה בעיצומם של עבודות הקמה.  

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד