מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:19   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

תכנית מקיפה למניעת שריפות בקרית טבעון הוצגה בפני הציבור

19/10/2015
תכנית מקיפה למניעת שריפות בקרית טבעון הוצגה בפני הציבור (הגדל)

תכנית מקיפה למניעת שריפות בקרית טבעון הוצגה בפני  הציבור בקרית טבעון 

  

רשף משנה סוויסה הבטיח כי יפנה למפקד המחוז בבקשה ליתן  ארכה לראש המועצה דוד אריאלי על מנת לקיים דיונים בנושא תוך שיתוף הציבור, לבחון שוב את התכנית ולאפשר הגשת שינויים לתכנית הקיימת 


כנס תושבים בנושא טיפול יערני התקיים ביום שלישי באולם צוותא בקרית טבעון. כשלוש מאות תושבים הגיעו לשמוע  על התכנית למניעת שריפות מפי האגרונום חנוך בורגר. במפגש השתתפו גם מנהל התפעול אבי וולמרק, רשף משנה איציק סוויסה מכבאות והצלה מחוז חוף, רשף ישראל גירון, מפקד תחנת הכיבוי של קרית טבעון, ד"ר נעמה טסלר ממשרדו של האגרונום בורגר וקב"ט המועצה אלי זיו. 

הכנס נועד להסביר ולהבהיר את פרטי התכנית שערך האגרונום חנוך בורגר, כפי שעתידה להתבצע בשטח. כמו כן, המטרה היתה להציג במסגרת המפגש תכנית חליפית של האגרונום אורן עזר, תושב קרית טבעון, המייצג תושבים החולקים על התכנית של בורגר. 

בקרב התושבים היתה הסכמה מלאה שיש לבצע טיפול למניעת שריפות ביער של קרית טבעון, לנקות את השטח בעיקר משיחים דליקים, מטפסים, צמחים פולשים וצמחיה נמוכה שאינה חלק מהיער הטבעי.  עיקר המחלוקת נגעה לביצוע לכאורה של כריתת עצים כמו עצי אלון ועצי אלה, יחד עם זאת היתה הסכמה כמעט מלאה של הצורך לכרות עצי אורן, אזדרכת ואקליפטוסים, שהם מאד דליקים ועלולים להיות מסוכנים בעת שריפה. 
הבקשה העיקרית של התושבים היתה לשקול מחדש ולבדוק כל עץ ועץ לפני ביצוע פעולה שאין ממנה נסיגה, ורק אם אין מנוס ובמידה והעץ מהווה סכנה, לכרות. 

בסיכום הדברים הבטיח רשף משנה סוויסה כי יפנה למפקד המחוז  בבקשה ליתן  ארכה לראש המועצה דוד אריאלי, זמן נוסף על מנת לקיים דיונים בנושא תוך שיתוף הציבור, לבחון  את התכנית ולאפשר הגשת שינויים לתכנית הקיימת. 

עוד נקבע כי שניים עד שלושה תושבים- נציגים, עליהם יוסכם עם הרשות המקומית,  יתלוו לצוות הניהול של הפרויקט במהלך ביצוע העבודות. 

ההליך של הפרויקט, בכל שלב ושלב, בכל מקטע ומקטע, יפורסם באתר המועצה בשקיפות מלאה. 

בנוגע לרישיון הכריתה, כפי שהובטח על ידי נעמה טסלר במפגש, הוא נבדק ונמצא כי רישיון הכריתה תקין.  חשוב להבהיר כי רישיון הכריתה, כפי שהוא מוצג באתר משרד החקלאות מופיע עם מספר  גוש וחלקה. אין מציגים שמות של רחובות. 
טסלר: "העבודה היא רק על דרכי הביוב, בשטח מתחת לרחוב דגניות (מקטע 4),  מתחת לרחוב אורנים (מקטע 2) עד בית האבות (עד לקטע שאין בו עוד מעבר), ומהצד השני דרך שביל הביוב תחת רחוב רימונים (מקטע 1) וכן מתחת לסמטת הפרגים ומתחת לרחוב השושנים (מקטע 7).
 

 

למצגת לחץ כאן!

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד