מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:47   20/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

הצלחה לתרגיל ירידה למקלטים

2/03/2014
קרית טבעון. צילום הילה גליקסמן (הגדל)

הסתיים בהצלחה תרגיל ירידה למקלטים במוסדות החינוך 

 

ביום שני נערך בכל מוסדות החינוך בארץ תרגיל ארצי של ירידה  למקלטים לאחר נפילת טילים, גם בקרית טבעון נערכו בהתאם. התרגיל כאמור ארצי והוא מתקיים במסגרת תכנית שנתית של הערכות לחירום. את קיום התרגיל הוביל קב"ט המועצה אלי זיו והוא נערך בשיתוף פיקוד העורף. בתרגיל נכחה מפקחת ממונה חברתי קהילתי -תלמידים ונוער גילה בורנשטיין.
הסברים והנחיות, טרם קיום התרגיל, נתנו בבתי הספר ובגני הילדים ע"י הצוותים החינוכיים. במספר גנים אף נערך מפגש עם קב"ט הרשות כמו לדוגמה במעון חומד בו
מדד זיו זמנים ווידא שהילדים יוצאים בזהירות מהכיתות והחצרות אל המרחב המוגן בתוך דקה.
יש לציין כי השנה כחלק מהתרגול, השהייה במקלטים הייתה ארוכה מהרגיל ותוך כך הילדים שוחחו על הנושא (בהתאם לגיל), שרו והעבירו את הזמן בצורה פרודוקטיבית.
לדברי זיו במסגרת הפעילות תורגלה גם שליחת מסרונים לכול צוותי החרום ברשות המקומית, מנהלי ביתי הספר, חברי המליאה, חברי ועדת הביטחון וכול גורם מעורב. "המטרה" הסביר זיו, "היא להעביר מידע חשוב ורלוונטי בצורה ברורה ומרוכזת על מנת להוריד את הלחץ, במצבי חירום אמיתיים, מהמוקד ומהמודיעין של הרשות.
זיו: "אני מרוצה מאד משיתוף הפעולה והתפקוד המוצלח של בתי הספר, צוותי ההוראה, מנהלים ועוזרי הביטחון בקיום התרגיל ובמהלכו. גם בגני הילדים ביצעו את התרגיל בצורה יוצאת מהכלל".
ראש המועצה דוד אריאלי: "אנו מקפידים על תרגול של תרחישים רבים בהם נפילת טילים, רעידת אדמה ועוד. השאיפה היא שאם חלילה יהיה מקרה חרום, נהיה ערוכים ומאורגנים כראוי ".
 

כיתוב תמונה: ילדי מעון חומד במהלך השהייה במרחב המוגן. צילום הילה גליקסמן 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד