מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:19   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

מתרגלים התמודדות עם ירי טיל בלתי קונבנציונלי

9/10/2013
חמ"ל המועצה קרית טבעון (הגדל)

מתרגלים התמודדות עם ירי טיל בלתי קונבנציונלי 

קב"ט המועצה אלי זיו: "התרגיל היה חשוב וממוקד, ביצענו אותו בהצלחה כי פעלנו על פי ההנחיות תוך מתן מענה מהיר לטיפול באוכלוסייה 

 

תרגול ייסודי ומעמיק בנושא התמודדות עם ירי טילים, קונבנציונליים ובלתי קונבנציונליים, נערך בחמ"ל המועצה לצוות העובדים, מנהלים ומתנדבים בשיתוף פיקוד העורף והיקל"ר (יחידת קישור לרשות המקומית).  התרגיל התקיים במסגרת הערכות המועצה לחרום ולאחר שהתקיימה הדרכה מקיפה בנושא. הדיון התמקד בעבודת המטה והמשימות אשר יהיה עליו לבצע במהלך אירוע משולב (מתקפה משולבת של טילים קונבנציונליים ובלתי קונבנציונליים). בפני הנוכחים הוצגו הלקחים והתובנות ממבצע "עמוד ענן", בוצעה הערכת מצב בשל המלחמה המתמשכת בסוריה וכן נעשתה בחינה ומיקוד של תפקידי הרשות המקומית באירוע כימי ושל כול אחד ואחת מאנשי הצוות במועצה. 

במהלך המפגש עלו מגוון  שאלות בנושא התמודדות עם מצבי קיצון, הועלו הערכות מצב שונות ונבחנו הדרכים למתן מענה מיטבי בכול אחד ואחד מהמצבים השונים. 

בסיום ציין רב סרן במילואים ערן מילנר, כי הוא מאד מרוצה מתוצאות התרגיל ושיבח את צוות המועצה שיצר פתרונות אופטימליים  בזמן הקצר שהוקצב לביצוע המשימות. "ככול שיהיו יותר ויותר תרגילים כאלה" אמר, "הטיפול בזמן אמת יהיה טוב ומדויק יותר, ייתן מענה הולם לצרכי התושבים וימנע כאוס. אני שמח על ההיענות , ההקשבה ובעיקר על היישום המוצלח". 

לדברי קב"ט המועצה אלי זיו התרגיל המדמה נפילת טיל כימי ביישוב היה חשוב וממוקד. ביצענו אותו בהצלחה כי פעלנו על פי ההנחיות תוך מתן מענה מהיר לטיפול באוכלוסייה ב"אזור הנפילה".  

אני שמח שיכולנו לתרגל אירוע, לכאורה אמתי, תוך התייחסות לזמנים בהם יש לדקדק ולהקפיד בצורה מושלמת. גילינו היכן עלולים להיות פערים והיכן יש לתת את תשומת הלב. הפקנו לקחים ואנו ניישם אותם בשעת הצורך למרות שכולי תקווה שלא נצטרף".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד