מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:53   20/5/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

00:00

תערוכות חדשות

מרקמים // חנה שפרלינג עץ ה(מ)שאלות // צבי דובינסקי 10:00

תערוכה: טקסט/ורה Text/ure

11:00

נחל הקישון עלה על גדותיו.

במהלך הבוקר הוחלט במועצה לסגור את גשר קרית חרושת, הסמוך לחוות החיות, עקב הצפה שנגרמה מעליית מפלס המים בנחל הקישון. (התמונות בפנים).
1/03/2012
נחל הקישון עלה על גדותיו. (הגדל)

גשר הכניסה הישנה לקרית חרושת, ששופץ לאחרונה במסגרת תכנית נרחבת לשיקום נחל הקישון וסביבתו, בשיתוף פעולה בין רשות נחל הקישון למועצה המקומית קרית טבעון, הוצף היום, לאחר שנחל הקישון עלה על גדותיו בעקבות הגשמים הרבים שירדו במהלך הלילה.

 

המעקב אחרי עלית מפלס הנחל נמשכה כל הלילה, ונכללת במסגרת ההערכות שעושה המועצה למזג אויר סוער במיוחד. בשעות הבוקר ולאחר לילה מתוח, החליטה קב"ט המועצה - אלי זיו, על סגירת הגשר למעבר רכבים והולכי רגל, כאשר מי הנחל הציפו ועלו על הגשר. למקום הובא ציוד מכני כבד על מנת לתת מענה וסיוע למי שינסה לעבור, וניידת השיטור המקומית חסמה את הגישה לגשר. ההערכות הנכונה של המועצה לימי גשם סוערים, שוב הוכיחה את עצמה.

 

הצפת הגשר, והצפות נחל הקישון בסביבת קרית חרושת ואלרואי עם הזרימה החזקה מתחת לגשרי רכבת העמק הישנים, נחשבות לאטרקציה מקומית ומושכות אליהן עשרות סקרנים וצלמים מקומיים המגיעים, מיד עם הינתן האות, לתעד את זרימתו האיתנה של הנחל, וההצפות. למראה ההצפות והזרימה החזקה היום, היו "זקני הסקרנים" תמימי דעים כי "זה מרשים, אבל זה עדין לא כמו ב 92".

 

תמונות מהצפות הנחל בגשר קרית חרושת, פארק הקישון והסביבה

במידה וגם לכם יש תמונות יפות מהצפות והזרימות היפות בנחל הקישון, אתם מוזמנים לשתף אותנו להעביר לאתר שנציג אותם בגלריה שלנו ronen@kiryat-tivon.muni.il

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד