מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:51   23/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

לראות את המוסיקה ולשמוע את הציור

על הרוחני באמנות10:30

סרט: קוקו

17:30

מועדון קריאה - תהילים

מרצה: קובי מידן19:30

מהחורף נאבקים בשרפות הקיץ

ראש המועצה דוד אריאלי, פועל למניעת שריפות הקיץ בכל החזיתות.
1/02/2012
מהחורף נאבקים בשרפות הקיץ (הגדל)

קרית טבעון ,ישוב עטוף עצים וירק, כאשר כמעט כל בית בישוב נמצא בסמיכות לוואדי ירוק. בחורף הירק משתלט ובקיץ בחלקו מתייבש, דבר העלול להביא לשרפות.

 

ראש המועצה דוד אריאלי, יוזם, דוחף ומתריע, בכל הקשור למניעה וטיפול בנושא חשוב זה. לדבריו: "המבנה הטופוגרפי של הקריה והעובדה שהיא טובלת בחורש, מחייבת אותנו להתייחס לנושא בכובד ראש. חשוב לזכור שהצמחייה הקרובה לבתי התושבים, יכולה להיות זרז לאש. עלינו להתגייס ולהכין כל מה שניתן למניעה והשתלטות במידת הצורך. גיזום מוקדם, דרכי אש למעבר מכוניות הכבוי , מקורות מים, הסברה ועוד".

 

מיכה סילקו, יערן קק"ל - הממונה מתאם קק"ל על הדילול בוואדיות סביב טבעון, הגיע לעקוב מקרוב אחר העבודות המתבצעות בוואדיות. בביקורו נפגש בתחנת כיבוי האש, עם ראש המועצה דוד אריאלי, סמנכ"ל התפעול גיל אשבל, קב"ט המועצה אלי זיו ועם צוות הכבאים. לדבריו, מאחר ובוואדיות טבעון אין כמות מסיבית של בעלי חיים הניזונים מהצמחייה והעשבייה, חשוב לדלל באופן מלאכותי. זאת גם במטרה לשמור שהאש לא תתפשט במהירות ויוכלו להשתלט עליה ביעילות. אחד הפרמטרים למניעת שריפות ביער הוא מרעה. כאשר בעלי החיים ניזונים מהעשבייה, הסיכון לשריפות יורד באופן משמעותי. בטבעון המסורים והמזמרות משמשים לדילול הצמחייה".

 

לאחרונה הגיש שרות הכבאות דו"ח המלצות לפעולה על מנת למנוע שרפות. הדו"ח מתייחס לוואדיות, אזורי כניסה, אפשרויות כניסה לרכב כיבוי, יצירת מעברים וקביעת שלטים מכוונים לצוותים. כחלק מהמלצות הדו"ח מתבצע כבר גיזום ודילול שיחים, עצים וחשיפת הקרקע במרחק של 30 מטר מבתי המגורים הסמוכים לוואדיות. כמו כן החלו בהרחבת כבישי הגישה בוואדיות למעבר כבאיות

 

.

  

 

בעקבות דו"ח שרותי הכבאות ובהמשך לעבודת קק"ל בוואדיות, התקיימה פגישה של כל הגורמים על מנת להתוות דרך פעולה מעשית לנאמר בדו"ח. בפגישה נכחו נציגי רשות הטבע והגנים, נציגי שרות הכבאות, נציג מקורות וכל הגורמים בישוב האמורים לפעול על מנת למנוע שרפות. הובהר שהנושא רחב מאוד, וחייבים להתייחס גם לאלמנטים שבהם לא עוסק הדו"ח כגון הסברה, בתים הנמצאים בקרבת ובתוך הוואדיות וכו'.

 

בסיכום הישיבה הוחלט כי יבחר פרוייקטור, אשר יכין תוכנית אסטרטגית להתמודדות עם שריפות, בכפוף לדו"ח שרותי הכבאות ובשיתוף פעולה של כל הגורמים הנוגעים בדבר. כמו כן תהיה התייחסות לפרסום הנחיות והסברים למניעת שריפות לכלל האוכלוסייה ביישוב. כבר היום חשוב שתושבים יקחו אחריות אישית לחצר הפנימית שלהם, או השלכת פסולת גינה מחוץ לגדר, במיוחד לכיוון הוואדיות.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד