מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:55   23/7/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/07/2019
בקרית טבעון דואגים לבעלי החיים
נטישת בעלי חיים היא אכזרית ולא חוקית והרשות תפעל בנחישות על מנת למגר את התופעה
16/07/2019
סדנת הורות לאימהות יחידניות בקרית טבעון
8 מפגשים, מתחיל 6.9.19, 9:00-11:00

עלתה ההצגה "תאטרון עדות -לספר כדי לחיות"

16/11/2017
עלתה ההצגה "תאטרון עדות -לספר כדי לחיות" (הגדל)

מרגש ומעצים: בקרית טבעון עלתה ההצגה " תאטרון עדות -לספר כדי לחיות"
הפרויקט הינו פרי שיתוף פעולה של המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת החינוך


מאות תלמידים, הורים ותושבים כבדו במחיאות כפיים סוערות את הצוות שהעלה בסוף השבוע שעבר את אחת ההצגות המרגשות ביותר שהיו על הבמה באולם זוהר בקרית טבעון: "לספר כדי לחיות" – סיפור חייהם וגבורתם של ניצולי שואה תושבי הקריה ובני הדור השני. במשך יומיים עלו על הבמה תלמידי שכבת כיתות ט' מבית ספר אורט גרינברג והעלו  4 הופעות איכותיות ומושקעות וההתרגשות הייתה בשיאה כשאיתם על הבמה יושבים ניצולי השואה ובני הדור השני.
כזכור, "תיאטרון עדות- לספר כדי לחיות" הינו פרויקט של ארגון ג'וינט ישראל – אשל (לתכנון ולפיתוח שירותים חברתיים למען הזקן בישראל) , עמותת תיאטרון עדות (לקידום, פיתוח והפצה  של תכניות המפגישות ניצולי שואה עם דור שני וצעירים בתהליך של טיפול בהבעה, יצירה ובדרמה-תרפיה) וועדת התביעות. הפרויקט הגיע לקרית טבעון הודות לשיתוף פעולה של המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת החינוך. הפקה מקצועית ומכובדת בה במהלך שנת הלימודים האחרונה סיפרו הניצולים לתלמידים את סיפוריהם והתלמידים, בהובלת צמד הבמאים והיוצרים, עירית ועזרא דגן, המחיזו על הבמה את הסיפורים הללו.
התוכנית רוכזה ונותבה על ידי  עינת רווה - עו"ס קהילה ואזרחים ותיקים, יעל  רום – עו"ס מדור לאזרחים ותיקים וטל רייס – מנהלת חטיבת הביניים בקרית טבעון.
מיכל לורבר מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים: "תאטרון עדות מעמיד במרכז את הסיפורים האישיים, הפנים והשמות. הפרויקט מהווה בסיס לעיצובם של בני אדם טובים, מודעים ורגישים לזולת ולחברה, לבני הנוער להיות ישראלים גאים ובטוחים בעתידם ומאפשר לשורדים לגעת בעבר."
טל רייס מנהלת חטיבת הבינים:  במסגרת "תאטרון עדות " הצליחה חטיבת  הבינים לפתוח צוהר לעולמם של ניצולי השואה בטבעון ולהכניס אותם מידי שבוע לשיח היומיומי בבית הספר. מעל לכל למדו המתבגרים להושיט יד, להקשיב, להזדהות עם הסבל והכאב, לחבק ולהוקיר.
אמא שצפתה בהצגה כתבה: "היה ערב מרגש ומטלטל. הדרך שבה הילדים הציגו את הסיפורים של השורדים כמו גם נוכחות השורדים על הבמה היו עוצמתיים והשאירו חוויה שתישאר איתי לתמיד"
עינת רווה: "אני מבקשת להודות בראש ובראשונה למשתתפי ההפקה, הניצולים, נציגי הדור השני והתלמידים. לעמותת תיאטרון עדות, לעזרא ועירית דגן שהובילו פרויקט כה חשוב, לוועדת התביעות ואשל-ג'וינט על השותפות. כאן אצלנו חברו יחד מחלקת החינוך והמחלקה לשירותים חברתיים, רשת המתנ"סים ועמותת שלהב"ת ולהם הערכתנו העצומה על שיתוף פעולה פורה. כמו-כן, תודתנו לעסקים מן הישוב אשר התגייסו לסייע ולתרום- בוטיק שוקולד מישי, פרחים לבנים, קפה לואיז ומאפייה וטאבון  אבו-חמדה בסמת טבעון. אנו מקווים להמשיך את הפרויקט בקרית-טבעון בבחינת לזכור ולעולם לא לשכוח".

 

 

צילום: רובי לורבר

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד