מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:15   20/9/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
19/09/2019
אוזן קשבת בשבילכם
קו חם להתייעצות טלפונית
19/09/2019
ישיבת מליאת המועצה
יום ראשון | 22.9.2019 | 19:00
11/09/2019
דרושים מתנדבים עם/ללא רכבים
לחלוקת חבילות המזון לחג
11/09/2019
גם אתם יכולים לעזור
בקשה לתרומה ולסיוע בחלוקת סלי מזון למשפחות - ראש השנה תש"ף
3/09/2019
מתנדבי ומתנדבות קרית טבעון
להרשמה לטיול היכנסו!
28/08/2019
גשר הולכי הרגל ברמת טבעון יפורק-
המועצה החלה הליך אשר יביא לפירוקו של גשר הולכי הרגל המחבר בין רמת טבעון א' ו-ב'

"תאטרון עדות" ציין את יום המשפחה

14/05/2017
"תאטרון עדות" ציין את יום המשפחה (הגדל)

יום המשפחה צוין בקרב המשתתפים בפרויקט "תאטרון עדות"

טל רייס, מנהלת חטיבת הביניים: "תיאטרון עדות הוא פרויקט אשר מרגש אותנו כל שבוע מחדש. יש לנו זכות ליצור מפגש אינטימי בין תלמידים לניצולי שואה, מפגש שבו הניצולים לא רק משתפים בסיפורם אלא הופכים להיות חלק מחיי המתבגרים"


משתתפי פרויקט "תאטרון עדות" אשר מתקיים בחטיבת הביניים אורט גרינברג  ציינו בשבוע שעבר  את יום המשפחה ואירחו את בני משפחותיהם במפגש מרגש.  

15 ניצולי שואה ו-15 תלמידי שכבת ח' הגיעו עם בני משפחתם לשמוע ולהשמיע על העשייה המשותפת. התלמידים הפתיעו את הניצולים ואת המנחים עזרא ועירית דגן כאשר חשפו חולצות שהכינו לכל הקבוצה. מספר ניצולי שואה סיפרו איך הקבוצה הפכה להיות משפחה עבורם, כמה נקשרו לתלמידים וכמה משמעות הם מקבלים מתוך הפרויקט. התלמידים ספרו כמה הם מצפים ומחכים לכל מפגש ועל הזכות שזכו לשמוע בכל שבוע את סיפורי הניצולים.  

כזכור, "תיאטרון עדות" הינו פרויקט של ארגון ג'וינט ישראל – אשל, עמותת תיאטרון עדות וועדת התביעות אשר במסגרתו תועלה בתחילת  שנת הלימודים הבאה הפקה מכובדת המבוססת על תיעוד השואה באמצעות מפגשים בין ניצולי שואה תושבי הקריה ובני נוער תלמידי חטיבת הביניים. הפרויקט הגיע לקרית טבעון הודות לשיתוף פעולה של המחלקה לשירותים חברתיים ומחלקת החינוך ובהובלתם של היוצרים והבמאים עזרא ועירית דגן.  

אִתי לוי, מנהל בית הספר: "תאטרון עדות בניהולם של עירית ועזרא דגן הוא מפעל חיים לתפארת מדינת ישראל. במרוץ נגד השעון מיטיבים השניים ליצור במה  אינטימית שמאפשרת לדור השואה לשתף בזיכרונות ילדותם ולילדים להיחשף לסיפורים ממקור ראשון או שני. התלמידים והניצולים מקרינים האחד כלפי השני. אהבה בין דורית אהבת אמת אהבה של משפחה". 

טל רייס, מנהלת חטיבת הביניים: "תיאטרון עדות הוא פרויקט אשר מרגש אותנו כל שבוע מחדש. יש לנו זכות ליצור מפגש אינטימי בין תלמידים לניצולי שואה, מפגש שבו הניצולים לא רק משתפים בסיפורם אלא הופכים להיות חלק מחיי המתבגרים. המפגש הייחודי יאפשר למתבגרים בהמשך חייהם להציג ולספר את סיפור הישרדותם של ניצולי השואה מתוך כבוד, שותפות ואהבה". 

 

צילום: אורט 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד