מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
10:48   16/12/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קורס טכנולוגיה - יסודות הקרמיקה

00:00

ימי המוזיקה 2017

00:00

תערוכות - גלריית הקומה העליונה / אוצרת: שחר מרנין דיסטלפלד

חתום בצבע // אמנון גרדי צורה- דימוי- משמעות // יוסי זלצמן 10:30

שבוע חנוכה בגפן

17:30

קיטנות חנוכה הצהרוני המתנ"ס

07:30

סיור ושיח גלריה בשתי התערוכות של דליה מאירי

11:00

הסרט- אֵיפֹה לִילַבֶּס יַלְדַּת הַקִּרְקָס וּמָה קָרָה בהונולולו?

סרטה של דבורית שרגל11:30

סרט: פיגומים

19:00

סרט: אמת מטרידה יותר AN INCONVENIENT SEQUEL: TRUTH TO POWER

21:00

"זיכרון בסלון" ו"זיכרון עובר לנוער"

26/04/2017
"זיכרון בסלון" ו"זיכרון עובר לנוער" (הגדל)

"זיכרון בסלון" ו"זיכרון עובר לנוער" בקרית טבעון 
"היה מרגש ומצמרר" כתבה אחת האורחות, "ללא ספק הפרויקט המבורך הזה, המאפשר את המפגש הבינאישי עם ניצול שואה, תורם לשני הצדדים - לניצול שרוצה לספר את סיפורו ולקהל האינטימי שרוצה לשמוע, לכבד, לזכור ולא לשכוח" 

19 משפחות בקרית טבעון פתחו השבוע ובשבוע שעבר את סלון ביתן לתושבים, חברים ואחרים, במסגרת פרויקט "זיכרון בסלון" שנערך לזכרם של קורבנות השואה ולציון גבורתם של המורדים בגטאות ובמחנות.
"זיכרון בסלון" הינו מיזם שהתחיל לפני שבע שנים, בערב אחד בסלון אחד, מתוך תחושה שהזיקה שלנו ליום הזיכרון לשואה ולגבורה הולכת ונחלשת. בין הטקסים הממלכתיים לצפייה בטלוויזיה, רבים מתקשים למצוא דרך אישית, רלוונטית ומשמעותית לעסוק בנושא. "זיכרון בסלון" מציע דרך אחרת להתמודד עם היום הזה ועם השאלות שהוא מעלה, במפגש אינטימי בסלון הבית בין חברים ואורחים.
כאמור, 19 מפגשים נערכו ביישוב ואלה כללו  עדות של ניצול שואה ו/או דור שני שסיפרו את סיפורם בפני הציבור שהגיע ובהמשך קטע ניגון או שירה ושיח פתוח בין המשתתפים על המקום של השואה בחיינו היום.
פעילות זו הינה בהובלת עינת רווה עו"ס קהילה (אזרחים ותיקים) ומתכללת הפרויקט מיקי רון בשיתוף מלא עם מיזם "זיכרון בסלון", לילך דרמון מנהלת מחלקת הנוער, שלהבת שורר רכזת "עמך- קרית טבעון" ואילנה אפללו מנהלת אגף קהילה של רשת המתנ"סים טבעון". פרויקט נוסף שנערך ביישוב הוא תכנית "זיכרון עובר לנוער", כחלק ממיזם "זיכרון בסלון",  אירחו חניכי תנועות, ארגוני הנוער ואגודות הספורט ניצולי שואה במתחמי הנוער השונים. במפגש סופר סיפור חייו של ניצול השואה, נשאלו שאלות ונוצר קשר בינדורי. כל ניצולי השואה שניצבו מול בני הנוער היו בני נוער בעצמם בעת המלחמה ההיא, השאלות והדיון נסב סביב נושאים אלו.
עינת רווה: "פרויקט זיכרון בסלון בטבעון יצא לדרך בשנה זו בציפייה להשתלבות הקהילה בפעילויות השונות. תודתי הגדולה לניצולים ובני הדור השני אשר הסכימו להביא את סיפורם באופן בלתי אמצעי, לבתים המארחים אשר פתחו את סלונם וליבם למטרה חשובה זו, למתכללת הפרויקט מיקי רון אשר עשתה רבות להצלחת הפרויקט, כמו-כן תודה לשותפינו ביחידת הנוער- מחלקת החינוך, עמותת "זיכרון בסלון", "עמך " -על מתנדביו, הרכזת שלהבת שורר ורשת המתנ"סים של טבעון, על שותפות אמיצה והגשמה משותפת של חזון "זיכרון בסלון" בקריה. זיכרון בסלון יהפוך למסורת הנצחה ושותפות קהילתית לשנים ארוכות". 
 
"היה מרגש ומצמרר" כתבה  אחת האורחות, "ללא ספק הפרויקט המבורך הזה, המאפשר את המפגש הבינאישי עם ניצול שואה, תורם לשני הצדדים - לניצול שרוצה לספר את סיפורו ולקהל האינטימי שרוצה לשמוע, לכבד, לזכור ולא לשכוח". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד