מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
19:34   21/5/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
12/05/2019
מעוניינים להעלות את טבעון על מפת התיירות?
אנו שמחים להודיע על הקמת ועדת תיירות טבעון
12/05/2019
דלת פתוחה בלשכת ראש המועצה
יום שלישי | 14.5.19, 28.5.19
16/05/2019
תודה!
21/05/2019
בקרית טבעון חוגגים 🔥 ל"ג בעומר יחד
הוקצה מקום מסודר ומאורגן לקיום מדורה בכניסה לרחוב ויצמן בקרית חרושת הכולל חנייה לבאים
21/05/2019
שמרו על בעלי החיים בל"ג בעומר
ומומלץ לא להביא בעלי חיים אל המדורות

בדרך לפיילוט שיפור תאורת רחוב

6/11/2016
שיפור תאורת רחוב (הגדל)

התייעלות אנרגטית –בדרך לפיילוט שיפור תאורת רחוב

סגן ראש המועצה עמית בלדרמן: "הפיילוט הוא ראשיתו של מהלך אשר יחליף את תשתיות התאורה המיושנות של קרית טבעון לתשתיות המתקדמות ביותר"

נבחרו 5 גופי תאורה לפיילוט שיפור תאורת הרחובות במרכז קרית טבעון והחלפתה לתאורת לד. לטובת בחירת הגופים נעזרה המועצה ביועץ מקצועי בתחום התאורה - א. אבשלום ניהול ופיקוח פרויקטים. הבחירה היתה מתוך 15 גופים  ונלקחו בחשבון הפרמטרים של עיצוב, איכות ונתונים טכניים בסיסיים. בהמשך יתקיים מכרז לקראת יציאה לפיילוט ברחובות כלניות – רקפות, שושנים – דגניות ורחוב אמנון ותמר.
בשל העלויות הגבוהות בצריכת החשמל של תאורת הרחוב וכן בשל עלויות נלוות אחרות כגון אורך חיים קצר ועלות תחזוקה גבוהה, בוחנת הרשות חלופה זולה יותר -  תאורת ה- LED.
תאורת  LED היא חסכונית, מספקת אור איכותי יותר ויכולה להאיר מעל 10 שנים, מכאן שעלויות האחזקה שלה נמוכות משמעותית. בשלב הראשון, שכבר בוצע, נערך סקר תשתיות לכל 2500 עמודי התאורה ביישוב וכן לתשתית החשמל. בהתאם לנתונים, בחרה המועצה את המרכזייה לביצוע הפרויקט, כאמור ברחובות: כלניות – רקפות, שושנים – דגניות ואמנון ותמר, כ-200 עמודים. הפיילוט ימשך כתשעה חודשים ובמהלך תקופה זו תבחן איכות התאורה, יבחן החיסכון מחשמל וכן התאמתו להצהרות היצרן.
בשנת 2014 הוצאות החשמל עבור תאורת הרחובות הסתכמה בכ- 1.2 מיליון ₪ ובשנת 2015 1.1 מיליון ₪.  החיסכון המוערך הוא כ- 30% מעלות הוצאת החשמל בשנה.
עלות החלפת פנסי התאורה בכל יישוב עומדת על כ 4 מיליון ₪ לכן המועצה מתכננת לבצע את ההחלפה בשלבים, במהלך שנתיים שלוש לפחות, בכל שלב תבחן כדאיות הפרויקט והמשכו. חשוב לציין כי רק הפנס עצמו יוחלף ולא כל עמוד התאורה.
סגן ראש המועצה עמית בלדרמן: "הפיילוט הוא ראשיתו של מהלך אשר יחליף את תשתיות התאורה המיושנות של קרית טבעון לתשתיות המתקדמות ביותר כך שרחובותינו יהיו מוארים יותר ובצורה חסכונית וחכמה יותר"

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד