מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
12:09   27/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

בדרך לפיילוט שיפור תאורת רחוב

6/11/2016
שיפור תאורת רחוב (הגדל)

התייעלות אנרגטית –בדרך לפיילוט שיפור תאורת רחוב

סגן ראש המועצה עמית בלדרמן: "הפיילוט הוא ראשיתו של מהלך אשר יחליף את תשתיות התאורה המיושנות של קרית טבעון לתשתיות המתקדמות ביותר"

נבחרו 5 גופי תאורה לפיילוט שיפור תאורת הרחובות במרכז קרית טבעון והחלפתה לתאורת לד. לטובת בחירת הגופים נעזרה המועצה ביועץ מקצועי בתחום התאורה - א. אבשלום ניהול ופיקוח פרויקטים. הבחירה היתה מתוך 15 גופים  ונלקחו בחשבון הפרמטרים של עיצוב, איכות ונתונים טכניים בסיסיים. בהמשך יתקיים מכרז לקראת יציאה לפיילוט ברחובות כלניות – רקפות, שושנים – דגניות ורחוב אמנון ותמר.
בשל העלויות הגבוהות בצריכת החשמל של תאורת הרחוב וכן בשל עלויות נלוות אחרות כגון אורך חיים קצר ועלות תחזוקה גבוהה, בוחנת הרשות חלופה זולה יותר -  תאורת ה- LED.
תאורת  LED היא חסכונית, מספקת אור איכותי יותר ויכולה להאיר מעל 10 שנים, מכאן שעלויות האחזקה שלה נמוכות משמעותית. בשלב הראשון, שכבר בוצע, נערך סקר תשתיות לכל 2500 עמודי התאורה ביישוב וכן לתשתית החשמל. בהתאם לנתונים, בחרה המועצה את המרכזייה לביצוע הפרויקט, כאמור ברחובות: כלניות – רקפות, שושנים – דגניות ואמנון ותמר, כ-200 עמודים. הפיילוט ימשך כתשעה חודשים ובמהלך תקופה זו תבחן איכות התאורה, יבחן החיסכון מחשמל וכן התאמתו להצהרות היצרן.
בשנת 2014 הוצאות החשמל עבור תאורת הרחובות הסתכמה בכ- 1.2 מיליון ₪ ובשנת 2015 1.1 מיליון ₪.  החיסכון המוערך הוא כ- 30% מעלות הוצאת החשמל בשנה.
עלות החלפת פנסי התאורה בכל יישוב עומדת על כ 4 מיליון ₪ לכן המועצה מתכננת לבצע את ההחלפה בשלבים, במהלך שנתיים שלוש לפחות, בכל שלב תבחן כדאיות הפרויקט והמשכו. חשוב לציין כי רק הפנס עצמו יוחלף ולא כל עמוד התאורה.
סגן ראש המועצה עמית בלדרמן: "הפיילוט הוא ראשיתו של מהלך אשר יחליף את תשתיות התאורה המיושנות של קרית טבעון לתשתיות המתקדמות ביותר כך שרחובותינו יהיו מוארים יותר ובצורה חסכונית וחכמה יותר"

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד