מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
07:31   17/7/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

עיוורון ולקויות ראייה בגיל המבוגר שירותים ועזרים מסייעים

09:00

דלג על Ticker
Ticker
15/07/2019
בקרית טבעון דואגים לבעלי החיים
נטישת בעלי חיים היא אכזרית ולא חוקית והרשות תפעל בנחישות על מנת למגר את התופעה
16/07/2019
סדנת הורות לאימהות יחידניות בקרית טבעון
8 מפגשים, מתחיל 6.9.19, 9:00-11:00

פיילוט: משדרגים את מעבירי החצייה

5/09/2016
פיילוט: משדרגים את מעבירי החצייה (הגדל)

פיילוט: משדרגים את מעבירי החצייה בקרית טבעון
שיטת סימון חדשה על בסיס יריעות סימון דביקות בעלות עמידות גבוהה לשחיקה  ושומרות על רמת נראות גבוהה בשעות היום והלילה, גם חמש שנים לאחר הנחתן

במועצה המקומית קרית טבעון החלו השבוע בפיילוט לשדרוג תשתית סימון מעברי החצייה ביישוב, בעיקר בסביבת בתי הספר, לשמירה מיטבית על ביטחון הילדים החוצים.
סימוני הצבע המקובלים על הכבישים רחוקים מלהיות מושלמים –  הם חלקים בחורף, לא עמידים לאורך זמן, לא בולטים ובעיקר נשחקים מהר מאד. אחת לשלושה חודשים יש לצבוע אותם מחדש, כאשר לעיתים האיכות נפגמת מוקדם יותר מהמתוכנן.
השבוע נערך פיילוט  בשיטת סימון חדשה בחמישה מעברי חציה בקרית טבעון - אחד בסמוך לבית ספר מיתרים טבעון (יבנה לשעבר) וארבעה בקרבת חטיבת הביניים אורט גרינברג. השיטה החדשה היא על בסיס יריעות סימון דביקות מתוצרת חברת  M3  שעתידים לתת מענה לכל הבעיות של הצביעה הרגילה. לטענת היצרן, המדבקות המיוחדות הנן בעלות עמידות גבוהה לשחיקה  -  מקדם החיכוך גבוה יותר מהצבע הלבן המוכר. כמו כן,  הן שומרות על רמת נראות גבוהה בשעות היום והלילה גם חמש שנים לאחר הנחתן ובכך פותרות את בעיית מחיקת הסימונים. בנוסף היריעות אמורות לשמור על חספוסן גם כאשר הן רטובות , דבר החשוב לביטחונם של הולכי הרגל והרוכבים על דו גלגליים.
בנוסף, את המדבקות ניתן להסיר לצורך שינוי מיקום סימון, מבלי להשאיר עקבות כלשהן, זאת בזמן שהסטת מעבר חצייה צבוע, מחייב קרצוף וריבוד מחדש של האספלט.
 
לדברי מנהל התפעול במועצה ההבדל משמעותי גם בעלויות,  הפסים המודבקים יקרים מפסים צבועים,  כאלף ₪ למעבר חציה אחד, אך בחשיבה לטווח הרחוק, ההוצאה מתאזנת. האחריות למדבקות היא לשנה אחת והטיפול היחיד הנדרש  הוא שטיפה אחת למספר חודשים.

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד