מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
03:33   30/11/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
29/10/2020
קבוצות תמיכה לבני משפחה מטפלים
10 מפגשים , שבועיים , ימי שלישי, החל מנובמבר 20
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

שמירה על איכות הסביבה - זה בעיקר בידיים שלנו

28/07/2015
שמירה על איכות הסביבה - זה בעיקר בידיים שלנו (הגדל)

שמירה על איכות הסביבה - זה בעיקר בידיים שלנו


כאשר גזם וגרוטאות מונחים על המדרכה ביום שאינו מיועד לכך, מעבר לבעיית הניקיון שנוצרת, נפגעים מכך תושבים הרוצים לעשות שימוש בדרך ועיקר הסכנה היא לזקנים ולילדים


המועצה המקומית קרית טבעון מתמודדת כמעט בכל יום עם מפגעים ומטרדים ברחבי היישוב. רוב
המטרדים הם תוצאה של חוסר התחשבות מצד מספר מצומצם של תושבים, שאינם מקפידים לשמור על הוראות החוק. כאשר תושב משאיר גזם וגרוטאות על המדרכה ביום שאינו מיועד לכך, או מוציא כמות בלתי סבירה מהם, הוא פוגע בהרבה תושבים אחרים הרוצים לעשות שימוש בדרך, כמו גם מסכן זקנים וילדים, וזאת מעבר לבעיית הניקיון שנוצרת.
המצב לאחרונה הפך כמעט בלתי אפשרי. המטרדים והמפגעים שתושבים מייצרים, רגע לאחר פינוי האשפה ואו פינוי הגזם והגרוטאות, הולכים ומתרבים כמו גם, התופעה המכוערת של זריקת פסולת בנין בוואדיות.
בנוסף, עובדי הרשות מוצאים עשרות פעמים קרטונים בפינות רחוב. מעבר לעובדה שזה מפריע, חוסם את המעבר ומקשה מאד על עבודת צוות המועצה, הקרטון לא ממוחזר.
(בתמונה).


נכון, קל הרבה יותר לפרסם את המפגעים המכוערים הללו בפייסבוק, לפגוע בשמם הטוב של עובדי הרשות ושל העומד בראשה. פשוט יותר לצלם באמצעות הסמרטפון ולהכניס פוסט משתלח במקום לגלות אזרחות טובה ופשוט לפנות למוקד 106.

נכון גם, שלעיתים רחוקות קורה שמשאית הזבל/הגזם פוסחת על בית זה או אחר, כולנו בני אדם ועושים טעויות אך את רוב הטעויות הללו ניתן לתקן באמצעות פניה מסודרת למוקד 106.
המועצה מפנה גזם וגרוטאות במשך 50 שבועות בשנה, בעבר הלא רחוק היו 7 פינויים בשנה ואנשים הקפידו על הכללים. מעבר לזה, קצת פרופורציות
-המועצה לא לוקחת זבל ומפזרת אותו ברחבי היישוב, לא הורסת, לא מלכלכת ולא שוברת. כל המפגעים הם אך ורק תוצאה של התנהלות בלתי תקינה של מספר זעום ביותר של תושבים שעושים שם רע לסובבים אותם ושם רע לנותני השירות במועצה המקומית קרית טבעון. אנו מאמינים כי שיתוף פעולה שלכם ומודעות הם הדרכים הטובות לפתרון התופעה.

 

ולהלן ההנחיות:

1. יש להוציא גזם וגרוטאות אך ורק ביום ההוצאה המיועד לרחובכם – פירוט ימים לפי רחובות באתר המועצה ובמפת היישוב החדשה שחולקה לאחרונה לבתי התושבים. אין להוציא גזם או גרוטאות ביום הפינוי עצמו! 

2.פסולת בניה אינה גזם או גרוטאות. חל איסור מוחלט להוציא פסולת מסוג זה ובאחריות התושב לפנותה לאתר מורשה. פסולת שיפוצים לרבות: משקופים, חלקי מטבח ישן שפורק, קירות גבס שפורקו, וכיוצא באלה – נחשבים גם הם לפסולת בניה ואין להוציאם.

3.אין להוציא מכשירי חשמל (כגון: מקררים, מכונות-כביסה, תנורים וכד’), יש לפנותם באופן עצמאי. ניתן להביאם למכולת המחזור המיועדת להם, המצויה במחסני המועצה.

 

4.קרטונים יש לפנות לאחד ממרכזי המחזור הפזורים ברחבי הקריה ואין להוציאם לערימות הגזם (רשימה ומיקום קרטוניות ניתן למצוא באתר המועצה).

 

5.יש להוציא ערימה אחת (גזם + גרוטאות) לבית-אב ובנפח של כ- 2 מ”ק. כמויות שמעבר לכך יש לשמור בערימה בחצר הפרטית ולדחות לפינוי במחזור הבא.

 

6.יש להניח את הערימות באופן שאינו חוסם את המעבר להולכי הרגל ואינו מפריע לתנועה.

 

במידה ונתקלתם במפגע, אנא פנו למוקד 106, השירות פועל במשך כל שעות היממה ובכל השנה.

מוקד המועצה מקבל את פניות הציבור, רושם ומנתב אותן לגורמים המקצועיים המתאימים ברשות המקומית. הרישום מאפשר בקרה ומעקב אחר הפניה והיא נסגרת רק לאחר שהטיפול בוצע.
טלפון המוקד: 106 מקווי בזק, 10646* מסלקום או04-9539239 מכל קו אחר.

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד