מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
11:47   14/12/2017
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

קורס טכנולוגיה - יסודות הקרמיקה

00:00

ימי המוזיקה 2017

00:00

תערוכות - גלריית הקומה העליונה / אוצרת: שחר מרנין דיסטלפלד

חתום בצבע // אמנון גרדי צורה- דימוי- משמעות // יוסי זלצמן 10:30

שבוע חנוכה בגפן

17:30

מפגש המשך עם ד"ר עידן פורת על העתיד התחבורתי של טבעון

00:00

קיטנות חנוכה הצהרוני המתנ"ס

07:30

פסטיבלים חובקי עולם

מרצה: יואל שתרוג.10:30

הצגה - אריה הספרייה

17:00

סרט: רק האמיצים ONLY THE BRAVE

20:30

קרית טבעון מחזרה ב- 2012 40% מסך הפסולת

12/06/2013
קרית טבעון - פינת מחזור (הגדל)

טבעון מחזרה ב- 2012 40% מסך הפסולת  

 

ראש המועצה:  "מטרת העל שלנו, כתושבי מדינת ישראל, היא לייצור ערכי קרקע טובים ואיכותיים  יותר, הפחתת הפגיעה במי תהום ומחזור, שהוא ערך בפני עצמו" 

 

 

בסיכום נתוני הפסולת שפונתה בשנת 2012 מתחומי הרשות, נמצא כי המועצה מחזרה 40 אחוזים מסך הפסולת שתושבי קרית טבעון יצרו במהלך אותה השנה. 

האחוז הגבוה, נובע ממספר גורמים משפיעים, החל מהגברת המודעות בקרב התושבים, פעילויות חינוכיות מגוונות  במסגרות החינוך  השונות, הגדלת מספר מרכזי המחזור מחד ושיפורם ושדרוגם מאידך וכן עוד פעילויות חשובות בתחום.  


כזכור, מליאת המועצה אישרה בפברואר השנה את ההחלטה להפרדה במקור של פסולת עירונית "יבש- רטוב" ובמועצה  ממתינים כעת לאישור המשרד להגנת הסביבה. צפי אישור, ספטמבר 2013. 

בתהליך הפרדת פסולת במקור יתבקש כל תושב למיין את הפסולת אותה הוא מייצר לשני זרמים עיקריים: זרם "רטוב" המכיל את כל המרכיבים האורגניים כגון שאריות מזון וכד', וזרם "יבש" המכיל את כל השאר כמו פלסטיק, נייר, קרטון, זכוכית, מתכת ועוד. הפסולת הרטובה תטופל בתהליך ביולוגי  שבסופו יתקבל קומפוסט (דשן) והפסולת היבשה תמוין למרכיביה השונים.
בנוסף המועצה תמשיך לפעול להקמת מרכזי מחזור נוספים ולעודד את התושבים למחזר,  כי "המפתח" טמון בהגברת המודעות ובחינוך. חשוב לפתח את ההבנה כבר בגיל הגן, השקעה בתחום החינוכי היא מהותית כי ממוסדות החינוך, בסופו של דבר,  זה מחלחל לכל בתי האב ביישוב והשינוי הוא בידיו של התושב. המועצה עושה כמיטב יכולה לספק את הכלים, אך הביצוע והגדלת  אחוז המחזור השנתי מעל 40 אחוזים, תלויה רק בתושבים.  

עוד יש לזכור כי פינוי הפסולת של רשות המקומית לאתר הטמנה כרוכה בתשלום היטל הטמנה המסתכם במיליוני שקלים בשנה. הפרדת פסולת במקור לשני זרמים מחד, ומחזור  מאידך עשויה לחסוך תקציבים רבים שיכולים להיות מנותבים להשקעה בחינוך, תרבות, שיפור חזות היישוב ועוד. 

ראש המועצה:  "מטרת העל שלנו, כתושבי מדינת ישראל, היא לייצור ערכי קרקע טובים ואיכותיים  יותר, הפחתת הפגיעה במי תהום ומחזור, שהוא ערך בפני עצמו". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד