מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
17:19   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

פינת מחזור חדשה סמוך לכיכר הבונים

28/04/2013
פינת מחזור חדשה בטבעון. צילום אבי וולמרק (הגדל)

פינת מחזור חדשה סמוך לכיכר הבונים 

על פי התכנית יבנו בקרית טבעון עוד כ-  30 נקודות מחזור דומות  אשר יכללו את מגוון האפשרויות למחזור 

 

סמוך לכיכר הבונים בקרית טבעון מוצבת פינת מחזור חדשה ומטופחת. מדובר בפינת מחזור ניסיונית אשר הינה חלק מהערכות המועצה למימוש חוק האריזות ביישוב. 

כידוע, מטרת חוק האריזות היא לצמצם את כמות פסולת האריזות, למזער את האשפה העוברת להטמנה ולעודד שימוש חוזר באריזות מתוך שאיפה להקטין את רמות זיהום הקרקע.  
יש לציין כי היטל ההטמנה מאמיר משנה לשנה ( יעמוד על 90 שקל לטון בשנת 2015) והוא עולה לרשות ולמשלם המיסים הרבה כסף. במקום לקבור באדמה בכל שנה חומרי גלם, המוערכים מצד אחד בכסף
, ולשלם מצד שני על הטמנתם, נכון יותר למחזר ולשמור על הסביבה. הדבר עתיד לשפר משמעותית את פליטת גזי החממה ובכך תחסוך המועצה  את כספי הארנונה לטובת נושאים כמו חינוך , תחזוקה, רווחה ועוד.  

במסגרת זאת ייחתם בקרוב עם תאגיד ת.מ.י.ר. הסכם פינוי הפסולת למחזור: קרטונים, נייר, זכוכית, שימורים ואריזות פלסטיק, בקבוקים ופלסטיק, סוללות, ניילון, טקסטיל  ואלקטרוניקה. לאחר שלב הבדיקה הראשוני, על פי התכנית יבנו בקרית טבעון עוד כ-  30 נקודות מחזור דומות,  אשר יכללו את מגוון האפשרויות למחזור.  

אנו מבקשים להקפיד שלא להשליך אריזות קרטון של חלב ומיץ יחד עם פסולת הקרטון, כיוון שהאריזות הללו מכילות חומרים פלסטיים ואותן שלא ניתן למחזר יחד עם הקרטון. 

עלות בניית נקודת המחזור היא 35 אל"ש  וחשוב להבהיר כי בנקודה  מחזור זו אין פחי אשפה לפסולת ביתית רגילה. 

ראש המועצה דוד אריאלי: "יצרנו ברחוב הבונים פינת מחזור נוחה, מרווחת ומאד אסתטית וזאת בשאיפה לממש את  מטרת העל שלנו: יצירת ערכי קרקע טובים ואיכותיים יותר, הפחתת הפגיעה במי תהום ומחזור, שהוא ערך בפני עצמו". 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד