מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
14:51   20/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

חדר ריק ( מדינת ישראל נגד אירית ואשר) / בימוי: שירלי ברקוביץ'

10:30

נבל וצ'לו

11:00

הגשם של סבא אהרון

11:00

סרט: סה לה וי! C'est La Vie!

21:00

מליאת המועצה אישרה הפרדה במקור של פסולת עירונית, מעבר ל"יבש רטוב"

7/02/2013
הפרדה במקור של פסולת עירונית, (הגדל)

מליאת המועצה אישרה הפרדה במקור של פסולת עירונית, מעבר ל"יבש רטוב"

ראש המועצה דוד אריאלי: התהליך עשוי להפחית בצורה משמעותית את שיעורי ההטמנה ביישוב ויש לזכור כי מטרת העל היא יצירת ערכי קרקע טובים ואיכותיים יותר, הפחתת הפגיעה במי תהום ומחזור, שהוא ערך בפני עצמו"

 

מליאת המועצה אישרה השבוע את ההחלטה שקיבלה הנהלת המועצה להפרדה במקור של פסולת עירונית "יבש רטוב" . בתהליך הפרדת פסולת במקור יתבקש כל תושב למיין את הפסולת אותה הוא מייצר לשני זרמים עיקריים: זרם "רטוב" המכיל את כל המרכיבים האורגניים כגון שאריות מזון וכד' וזרם "יבש" המכיל את כל השאר כגון פלסטיק, נייר, זכוכית ומתכת.
הפסולת הרטובה תטופל בתהליך ביולוגי שבסופו יתקבל קומפוסט (דשן) והפסולת היבשה תמוין למרכיביה השונים.
לדברי ראש המועצה דוד אריאלי מדובר בפרויקט שעלותו כשישה מיליון שקלים. הערכה היא, שאם וכאשר נזכה בקול הקורא של המשרד להגנת הסביבה, נגייס מהמשרד 3.7 מיליון שקלים והשאר כ- 2.3 מיליון שקלים ימומנו מכספי הרשות, מימון שיתפרס על מספר שנים.

"התהליך עשוי להפחית בצורה משמעותית את שיעורי ההטמנה ביישוב", הסביר אריאלי "ויש לזכור כי מטרת העל היא יצירת ערכי קרקע טובים ואיכותיים יותר, הפחתת הפגיעה במי תהום ומחזור שהוא ערך בפני עצמו".

יש לציין כי שיעורי ההטמנה בשנתיים האחרונות ירדו בצורה משמעותית מכ-530 טון אשפה בחודש לכ-480 טון אשפה בחודש, המעבר ליבש רטוב, יצמצם עוד את כמויות האשפה .

יישום הפרויקט יחל בשנת 2014. השיטה מבוססת על כך שכל בית אב יקבל פח אשפה קטן לזבל אורגני, ובחצר כל בית יהיו שני פחים: פח ל"יבש" (ירוק) ופח ל"רטוב" (חום).
חשוב להזכיר כי פינוי הפסולת של רשות המקומית לאתר הטמנה כרוכה בתשלום היטל הטמנה המסתכם במיליוני שקלים בשנה. הפרדת פסולת במקור לשני זרמים עשויה לחסוך תקציבים רבים שיכולים להיות מנותבים להשקעה בחינוך, תרבות, שיפור חזות היישוב ועוד.

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד