מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
03:01   21/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

טקס חנוכת האנדרטה ו"דרך יהודה" באלרואי

17/06/2012
טקס חנוכת האנדרטה ו"דרך יהודה" באלרואי (הגדל)

טקס חנוכת האנדרטה ו"דרך יהודה" באלרואי 

האנדרטה הינה לזכרו של יהודה חודדה ז"ל שנפל במלחמת יום הכיפורים. נחום נתנאל: "התרגשנו לראות את כמות האנשים שחלקו עמנו כבוד ונכחו בטקס". 

 

מעל 250 בני משפחה, חברים, אנשי צבא שכנים ומכרים הגיעו ביום ראשון לטקס חנוכת האנדרטה ו"דרך יהודה" בכניסה לאלרואי,  לזכרו של יהודה חודדה ז"ל שנפל במלחמת יום הכיפורים ביום 22 באוקטובר 1973.  

את הפרויקט החלו לפני כשנתיים האח נחום נתנאל והאחות אתי בוקר, לאחר אישור שנתקבל מתש"ן  (תשתיות נפט) שהיא הבעלים על השטח. במקום  הוקמה גינה מטופחת, נשתלו צמחים ולאורך כל הדרך מהכניסה ועד למעיין ניטעו עצים כגון חרוב, זית, אלון, תמר ועוד.  

חשוב להזכיר כי בשנת 1975 הרמטכ"ל מרדכי (מוטה) גור העניק ליהודה חודדה ז"ל את עיטור העוז. בתעודה נרשם כי : "רס"ן יהודה חודדה ז"ל שימש כמג"ד בגדוד-הנדסה שבנה את הגשרים לצליחת התעלה. למרות היותו פצוע, פעל והפעיל את כוחות הגדוד ביעילות תחת הפגזות כבדות, כשהוא נמצא בכל מקום, מחלץ נפגעים ומארגן את העבודה כשהוא הרוח החיה בבניית הגשרים. במעשיו אלה גילה אומץ לב, תושייה וכושר מנהיגות בתנאים קשים במיוחד. ברגעים האחרונים שלפני הפסקת האש נפגע ונהרג". 

נחום נתנאל: "אנחנו מאד גאים בתוצאה  והתרגשנו לראות את כמות האנשים שחלקו עמנו  כבוד ונכחו בטקס. כמו כן, תודה רבה לגיל אשבל ואלי שרירא על העזרה בהכנת המקום, הצבת גדרות, שולחנות וכלים, לאבטחה ולפיקוח שעשו עבודה מאומצת כיוון שבאמת הגיעו הרבה מאד אנשים מעבר למצופה". 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד