מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
13:46   23/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

לראות את המוסיקה ולשמוע את הציור

על הרוחני באמנות10:30

סרט: קוקו

17:30

מועדון קריאה - תהילים

מרצה: קובי מידן19:30

המועצה תתנגד נחרצות לתוואי החדש של כביש 762

7/06/2012
המועצה תתנגד נחרצות לתוואי החדש של כביש 762 (הגדל)

המועצה תתנגד נחרצות לתוואי החדש של כביש 762 

אריאלי: "במידת הצורך, אנו שוקלים לפנות לבג"ץ כנגד ההתנהלות הלקויה של החברה הלאומית לדרכים."  

 

בתחילת השבוע ערכו, ראש המועצה דוד אריאלי ומהנדס המועצה מריוס ראפ  דיון מעמיק עם נציגים מטעם החברה הלאומית לדרכים - אינג' אריה צוק, אינג' אודי שריג, ואורלי קרקו, כאשר מטרת המפגש הייתה בדיקה מרחבית של כבישים בינעירוניים העוטפים את קרית טבעון.  

צוק הציג תוואי חדש לכביש 762. לטענתו התוואי של 762 הסטטוטורי, כפי שהינו מעוגן בתמ"א 3, למעשה בוטל בוועדה לתחבורה יבשתית, אליה אגב, לא זומן נציג מטעם מועצת קרית טבעון, וכך "נולד" התוואי החדש המוצע.  אריאלי הבהיר כי התוואי החדש בעייתי מאד והמועצה תאבק בנחישות נגד מימושו מכיוון שהוא עובר מטרים ספורים מבתי תושבים הן בקרית טבעון והן בבוסמת טבעון, ועלול להסב נזקים בריאותיים, רעש, וזיהום אויר למאות תושבים הגרים בסמיכות. כמו כן, התוואי החדש עובר גם על גבעת קושט, שהינה עתודת הקרקע האחרונה של קרית טבעון (כ 125 דונם), שינוי התוואי עלול לפגוע קשות בתכנית של הרשות לבנות במקום שכונת מגורים אשר תאפשר דיור בר השגה מחד והצערת תושבי הקריה מאידך.  

בנוסף, הודגש במפגש כי מועצת קרית טבעון רואה בחומרה את הרצון לחסוך בעלויות על חשבון בריאות ואיכות חיי התושבים ותהיה מוכנה לשקול תמיכה בפתרון של מנהור באורך של כ- 250 מטר בשאיפה להרחיק את הכביש מבתי תושבים.  

נציגי החברה הלאומית לדרכים רשמו את הדברים ואמרו  כי יכינו חלופות נוספות בתיאום עם הרשות, לא לפני שייערך סיור בשטח על מנת לתאם חלופות אלו. 

"במידת הצורך" הצהיר אריאלי, "אנו שוקלים לפנות לבג"צ כנגד ההתנהלות הלקויה של החברה הלאומית לדרכים. בהחלט ראוי שישקלו שוב את המהלכים." 

 

 

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד