מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
16:15   24/2/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

סרט- השיעור האחרון / בימוי: דני ווסרמן

11:30

אנסמבל מיתר בתוכנית "בארוק עכשיו"

18:30

סרט: הלומים Beneath the Silence

19:00

סרט- השיעור האחרון / בימוי: דני ווסרמן

20:30

סרט: פלא Wonder

21:00

הכונו לעונת היתושים

הנזק מיתושים אינו נגמר רק בכמה עקיצות טורדניות, יתושים עלולים להיות נשאים של "קדחת הנילוס המערבי"
24/03/2012
הכונו לעונת היתושים (הגדל)

ימים אלה של סוף עונת הגשמים ותחילתו של האביב, הם קרקע אידיאלית לדור ההמשך של היתושים. מרבית היתושים, ואם נרצה לדייק אז מדובר דווקא ביתושות, עסוקות בהטלת ביצים בכול מאגר מים מזדמן, החל משלולית קטנה שטרם יבשה, בור בנוני או כול מקווה של מים עומדים. כחלק מהפקת לקחים מהשנה שעברה, התקיימה  השבוע פגישת הכנה המשותפת לגורמים המוסמכים במועצה המקומית קריית טבעון ולמועצות האזוריות השכנות. במפגש דנו בדרכים בהם ניתן לצמצם במידת האפשר או אף למנוע את התרבותם המהירה של היתושים כמו לדוגמה על ידי איתור מאגרי מים עומדים בשטחי המועצה, ובכך לחסוך מכול אחד ואחת מאיתנו את חווית העקיצות.

 

כאמור, מאחר וכל מקווה או שלולית של מים מהווים אתר פוטנציאלי להתרבות יתושים, כבר בימים הקרובים תחל המועצה בפעולות מניעה ע"י ריסוס השטחים ציבוריים ביישוב. בכדי שהתוצאות תהינה אפקטיביות, כל תושב מתבקש לבצע סריקה קצרה בגינתו ובסביבת מגוריו, במידה וימצא מאגר מים עומדים כמו לדוגמה כתוצאה מדליפות במערכת הביוב, בעיות בניקוז גגות ומקלטים וכלי קיבול כמו דליים, חביות וצמיגים העומדים בפינות נסתרות בחצר, רצוי ומומלץ לפעול בהקדם האפשרי במטרה לייבש את אותם אזורים ובמקביל להודיע למוקד המועצה בטלפון 106.

 

חשוב להזכיר – הנזק מיתושים אינו נגמר רק בכמה עקיצות טורדניות, יתושים עלולים להיות נשאים של "קדחת הנילוס המערבי" ולכן חשוב מאוד לטפל, לכסות ולרוקן כל מקור מים עומדים.

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד