דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

חוגים לילדים

(בשאלות בקשר לתוכן החוגים אפשר לפנות למדריכי החוגים. בכל שאלה אחרת- עלות, הרשמה וכ'ו- בבקשה לפנות להדס או למזכירות רשת המתנ"סים)

 

 לתשומת ליבכם, הפעילות והחוגים במרכז הקהילתי,

 יחלו לאחר החגים.

לשיעורי ניסיון ומועדי אירועים, יש לעקוב אחרי הפרסומים

 

 

 

שכנים קטנים - העולם המופלא של החרקים

 נצא לחקור ולגלות את עולם החי הנמצא ממש בחצר ביתנו - כל היצורים הקטנים החיים על העצים, באדמה, בסדקי המדרכות ועל קירות הבתים. נכיר את אורחות חייהם, הדרך בה הם רואים את העולם, המזונות האהובים עליהם והקשר שלהם אלינו. על הדרך נלמד גם על הצורך לחמול ולשמור עליהם, וגם איך לחקור בזהירות בלי לפגוע ובלי להעקץ. החוג יכלול גם מפגשים בתוך המתנ"ס (בימים גשומים) אך בעיקר סיורים קצרים בסביבה הקרובה כדי לחפש ולחקור.

 

מנחה: מתן בן-ארי (סל' - 054-7877202) - חוקר חרקים (אנטומולוג) מאז גיל 6 וחובב את כל היצורים הקטנים. תואר דוקטור מאוניברסיטת חיפה בנושא התנהגות חרקים. מרצה במכללת אורנים ועוסק בפעילויות חינוך סביבתי בבתי ספר ורשויות מקומיות.

מתאים ל- גיל 6-9

ימי ד' 15:30-17:00

עלות- 180 ₪ לחודש

צילום- דנה לבל נחום

 

בישול מסביב לעולם

מסע בו נבקר בכל מפגש בארץ אחרת, נלמד קצת על התרבות, נאזין למוסיקה מקומית וכמובן נבשל מאכל מסורתי. החוג ישלב יצירתיות והנאה קולינרית רב חושית שתעניק לילדים כלים אמיתיים לחיים. בזמן קצר מתקבל מוצר מוחשי, ועל הדרך יתפתחו מיומנויות רבות. במפגש הראשון יקבלו הילדים קלסר ובכל שבוע יתייקו אליו מתכון נוסף, כך שבסוף השנה יצאו עם ספר מתכונים עשיר ומגוון.

דוגמאות למפגשי בישול מסביב לעולם:סושי יפני, אגרול סיני, בורקס טורקי, אמפנדס ארגנטינאי, קוסקוס מרוקאי, קרפים צרפתיים ועוד...

 

מנחה: דנה לבל-נחום  ( סל' 054-8138878 )- למדה קונדיטוריה ב"אסטלה", ניהלה מסעדה בצפון ועבדה כטבחית באחת המסעדות של השף אייל שני.  בוגרת תואר ראשון מסמינר הקיבוצים בחינוך יצירתי לגיל הרך. כיום משלבת בין שתי ההתמחויות- ידע וניסיון בבישול ואהבה לעבודה עם ילדים. כמו כן טיילה הרבה בעולם, טעמה והתנסתה, ותשמח לשתף את הילדים בחוויות אלו.

מתאים ל- גיל 8-12

ימי ב', 16:30-18:30

עלות- 180 ₪ לחודש, בנוסף עלות חומרים- כ- 30 ₪ בחודש

 

צילום-נעמה אורבך

בניה בקרטון

קרטון הוא חומר גלם נפלא לבניה- קל לעבוד וליצור בו, אפשר לבנות ממנו הכל ופשוט להפרד ממנו.

מי שזוכר את החוויה המופלאה של 'עירקרטון' מפסטיבל שייח' אבריק ימצא מקום לשחזר חלקים ממנה- בפגישות שבועיות נבנה וניצור גם בתים וגם... ככל העולה בדמיון!

 

מנחה: שפי אורן ( סל' - 054-9449094) - מוזיקאית ויוצרת, מנחה קבוצות ילדים ומבוגרים ביצירה ובעלת נסיון רב. אוהבת קרטון ויודעת איך להוציא את המיטב שבו.

מתאים ל- גיל 7-10

ימי א', 16:00-18:00

 עלות- 180 ₪ לחודש

(תוספת קטנה עבור חומרים, כ-10 ₪ בחודש, תעודכן לפי כמות המשתתפים).

 

קט רגל

חווית כדורגל הכוללת הקניית יסודות וטכניקות המשחק ושיפור היכולת האישית.

החוג יתקיים במגרש הספורט שבקצה רח' הנרייטה סאלד. בימי גשם נפגשים במתנ"ס.

 

מדריך: מתן אטיאס (סל' - 052-3973842 )

מתאים ל- גן חובה- כיתה א'

ימי ה', 17:00-18:00

עלות- 175 ₪ לחודש

צילום- דנה לבל נחום

 

תפירה רכה

בחוג נלמד טכניקות שונות של תפירה ביד, רקמה והתנסות בעבודה עם בדים וחומרי גלם שונים. נעבוד לפי גזרות מוכנות ונלמד כיצד ליצור גזרות.  נתפור בובות של חיות, בובות אצבע, מוביילים לחדר, כריות ומשחקים שוניםונעבוד על פרויקטים אישיים- כל משתתף בקצב שלו.

 

מנחה: דנה לבל-נחום ( סל' 054-8138878 ) - בוגרת תואר ראשון בחינוך יצירתי, בעלת ידע ונסיון בעיצוב ותפירה.

 מתאים ל- גיל 7-10

ימי ג', 18:00-19:00

עלות: 180 ₪

(תוספת קטנה לעלות חומרים, כ-10 ₪ בחודש, תעודכן לפי כמות המשתתפים)

צילום-זוהר צדוק

 

טיסנאות ותעופה

חוג המשלב בצורה אופטימלית לימודי פיסיקה, אווירודינמיקה, חוזק ומבנה, יחד עם בנייה של כלי טיס שונים והטסתם.

המשתתפים מתנסים בבנייה של טיסני גלשון, דאונים, עפיפונים, כדור פורח, הליקופטר ועוד, חווים ורואים במו עיניהם כיצד עומדת התיאוריה במבחן המציאות. כל מה שנלמד בכיתה מוכח הלכה למעשה שיוצאים לשדה הקרוב. נתרגל עבודה מדויקת, בחירה נכונה של חומרים ושיטות בנייה ונראה כי עבודת הטיסנאי דורשת יותר מקורטוב של מחשבה ונכון הדבר כי מי שנכנס לתחביב לא יצא ממנו לעולם... על כן מציע החוג טיסני המשך לבעלי ניסיון במגמות של דאונים, מנוע וטיסני אל חוט. במהלך השנה יקבלו הילדים הזמנות לצפייה בתחרויות ארציות של הטסת טיסני F3A (אווירובטיקה מדויקת) וכן אפשרות להשתתף במסדר כנפיים בבסיס חיל האוויר ובמחנה הטיס בחופש הגדול. כמו כן, יתנסו הילדים בהטסת טיסנים ממונעים באמצעות סימולטור בכיתה.

 

מנחה: עדי עידן (סל' - 054-4609359) - הנדסאי אלקטרוניקה ומדריך טכנולוגי למחשבים, רובוטיקה, טיסנאות ומדע. מדריך חמש שנים בחברת "הארה"- תכניות העשרה בע"מ. מלמד מתוך חוויית התנסות אישית וחיבור לחומר.

מתאים ל- כיתה ג' ומעלה

ימי ב', 17:00-18:00

עלות- 225 ₪ לחודש (מותנה במינימום של 10 משתתפים).

בנוסף- 295 ₪- עלות חומרים לשנה, משולמת ישירות למדריך, אפשר עד 3 תשלומים.

צילום- יונתן צלר

 

קורס די-ג'יי- 10 מפגשים
קורס די-ג'יי מקנה למשתתפים גישה, ידע ומיומנות בסיסיים, הדרושים לעיסוק בתקלוט (דיג'יי) בסטנדרטים מקצועיים. הקורס מועבר על גבי הציוד המתקדם ביותר, מתוך גישה פדגוגית המשלבת חוויה אישית יצירתית של כל משתתף, יחד עם הדרכה קבוצתית. שילוב זה בא לידי ביטוי בסופו של דבר בהכשרת המשתתפים להוצאה לפועל של "מסיבות דיסקו" פשוטות, באופן מקצועי, בגוון אישי של כל משתתף/ת.

 

מנחה :ערן סורג'ון ( סל' - 052-2266435) - מורה לדי-ג'יי הוותיק והמנוסה ביותר בארץ, בעל ניסיון של 25 שנים בהוראת דיג'יי לכל הגילאים - ילדים, נוער ומבוגרים. ערן לימד משך השנים עשרות רבות של דיג'ייז אשר חלקם הגדול מצליחים ואף מובילים את הסצנות השונות בארץ, החל מהיפ-הופ ודאנסהול (מוזיקה שחורה), דרך חתונות ומסחרי ועד אי.די.אמ, טכנו וטראנס

גילאי 10-13

גילאי 18 ומעלה

החל ב- 22/10, ימי א', 18:00-20:00

עלות- 247 ₪ לחודש, ל- 3 חודשים (עלות מותנית ב- 10 משתתפים בקבוצה) 

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד