מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
03:49   22/8/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/07/2019
בקרית טבעון דואגים לבעלי החיים
נטישת בעלי חיים היא אכזרית ולא חוקית והרשות תפעל בנחישות על מנת למגר את התופעה
16/07/2019
סדנת הורות לאימהות יחידניות בקרית טבעון
8 מפגשים, מתחיל 6.9.19, 9:00-11:00
5/08/2019
לידיעת התושבים וציבור המתכננים
הוועדה לתכנון ובנייה יוצאת לפגרה ב- 18.8.19 ועד 1.9.19
12/08/2019
"לשם שינוי" - תכנית מעורבות והתנדבות של בני נוער עם מוגבלויות
הזמנה לסדנא - לאנשי חינוך, רווחה, רכזי נוער, פעילי ציבור מובילי קהילה

על גידול כלבים, טיפול בצואה ומה שביניהם

14/08/2018
על גידול כלבים, טיפול בצואה ומה שביניהם (הגדל)

על גידול כלבים, טיפול בצואה ומה שביניהם
למען איכות החיים, איכות הסביבה ולמען הכלבים ובני האדם בקרית טבעון – אספו את צואת כלבכם, זו האחריות שלכם

כלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם! כלבים תמיד שמחים לקבל את פנינו, הם מסייעים, מרגיעים ותמיד אוהבים. ילדים שמגדלים כלב, מפתחים אחריות, רגישות ובהמשך חייהם הם צפויים להיות אנשים טובים יותר.
יחד עם זאת, נושא האחריות לגידול כלב ולסיפוק כל צרכיו, לעיתים מאתגר. לדוגמה: אדם יוצא לטיול הבוקר עם הכלב בגינה הציבורית או ברחובות היישוב, נהנה מרוח נעימה וקרירה, ואז הוא פוגש מולו את השאריות של טיול שנעשה עם כלב אחר, או טיול עצמאי של כלב, שלבעליו דווקא הבוקר עמוס והוא בחר לשלח את כלבו לסיבוב קצר שכולו עצמאות וחופש.
עם יד על הלב, מי לא חטא לפחות פעם אחת ולא אסף אחרי כלבו? למי אין רשימה מכובדת של תירוצים בהישג יד? "שכחתי שקית", "בדרך כלל אני מאד מקפיד לאסוף", או הטענה: "ממילא אף אחד אחר לא אוסף". אז נכון שזו לא אחת הפעולות האטרקטיביות שאתה עושה עם כלבך אבל  זאת האחריות שלך לאסוף אחריו. מעבר לקטע החוקי, המפגע האסתטי ואי הנעימות יש גם חשיבות תברואתית לאיסוף הצואה, גם לבריאות חיות המחמד וגם לבעליהן. צואת כלבים מהווה מקור הפצה משמעותי של טפילי מעיים שונים. חלקם מועברים לבעלי חיים אחרים וחלקם זואונוטיים, כלומר עלולים להדביק גם בני אדם. אז למען איכות החיים, איכות הסביבה ולמען הכלבים ובני האדם בקרית טבעון – אספו את צואת כלבכם, זו האחריות שלכם.
ד"ר צחי צורי, מנהל השירות הווטרינרי במועצה: "חשוב לזכור שכלבים חופשיים מפחידים ומסכנים תושבים והם גם עלולים להיגנב או חלילה להיפגע מרכב. אני קורא לכל בעלי הכלבים ביישוב להיות זהירים, למנוע את יציאת הכלבים אל מחוץ לחצר ללא רצועה, ובזמן הטיול – לאסוף את צואת הכלב! ברחבי הקריה מפוזרות עמדות עם שקיות לאיסוף הגללים. השתמשו בהם".

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד