דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
רשת המתנ"סים קרית טבעון
 • ביה"ס לקרמיקה
 • מתנדבים
 • עמיתים
 • מרכז ענפים
 • תרבות
 • קהילה וחברה
 • דרמה
 • ביה"ס למחול
 • קונסרבטוריון
 • נוער
 • ספורט
 • גיל הזהב
 • הגיל הרך

מחזירים העטרה לכדורגל הבנות

22/12/2013
מחזירים העטרה לכדורגל הבנות

 

בימים אלו שוקדים במתנ"ס טבעון על החזרת העטרה ליושנה ובונים מחדש את קבוצת כדורגל הבנות בקריה מחדש. לא הרבה יודעים אבל מקרית טבעון יצאה אחת הכדורגלניות המצליחות בארץ - קארין סנדל " הצטרפתי לקבוצה בפעם הראשונה בגיל 11 במתנ"ס בטבעון" מספרת קארין שחקנית נבחרת ישראל שזכתה 5 פעמים בדאבל עם מכבי חולון וכיום היא חוזרת לפתיחת העונה ארץ אחרי שסיימה לשחק עונה באיסלנד. "שיחקנו בעיקר קטרגל וזה ממש תרם לי ביכולת הטכנית והשליטה בכדור. בגיל 14 זומנתי פעם ראשונה לנבחרת ישראל נערות ובגיל 16 העלו אותי לבוגרות פעם ראשונה. מייד אחריי הצבא טסתי לליגת הקולג'ים בארצות הברית וקיבלתי מלגה של 40 אלף דולר בשנה. סיימתי שם עם תואר ראשון בפסיכולוגיה. בין לבין שיחקתי שתי עונות באיסלנד עם חוזה מקצועני. בחו"ל שיחקתי בעיקר כפליי מייקר מתחת לחלוצות ובארץ אני משחקת 50\50 בקישור באמצע. עכשיו חתמתי על חוזה עם מכבי חולון ובקיץ אני אמורה לחזור לאיסלנד שוב משום שעונת כדורגל שם היא בדיוק בתאריכים הפוכים משלנו" .

 

יש למעשה הבדל בצורת הכדורגל או בחוקים בין הבנים והבנות?

החוקים הם זהים לחלוטין לכדורגל הגברים. אנחנו משחקות באותם מגרשים 90 דקות כל משחק. לעומת זאת יש מספר הבדלים בצורת המשחק של הבנים והבנות. אצל הבנים הכדורגל הוא יותר פיזי ומהיר בעוד אצל הבנות מה שבולט יותר זה הטכניקה והחוכמה במשחק. מאמנים שאימנו גם בנים וגם בנות אומרים שלפי דעתם בנות יותר חזקות מנטאלית מהבנים.

 

מה המעמד של כדורגל בנות בארץ ובעולם? מי נחשבות הקבוצות המובילות בענף בארץ ובעולם? המדינות המובילות בענף?

בארץ הייתה התקדמות יפה מאוד בשנים האחרונות. ההתאחדות ואתנה שזה הוא גוף אשר נועד לקדם נשים בספורט חברו במטרה משותפת לקדם את המצב של הענף ואף הצליחו להכפיל את מספר השחקניות הרשומות כיום בהתאחדות. יש מספר קבוצות בולטות כמו אס"א ת"א שהיא האלופה ב - 4 השנים האחרונות, מכבי חולון שהייתה דאבליסטית במשך 7 שנים רצופות, מכבי חדרה ובנות רמת השרון. נבחרת הנשים של ישראל כרגע נמצאת בקמפיין מוקדמות אליפות העולם שתיערך בקנדה ב2015 וכרגע נמצאת במקום השני בבית עם 6 נקודות מתוך 6 אפשריות.

 

בעולם יש כיום קרוב ל40 מיליון שחקניות רשומות וזהו ענף פופולארי מאוד לבנות. בארצות הברית זהו ענף הספורט מספר 1 לנשים ושחקניות הנבחרת שם הן סלבס של ממש עם חוזי פרסום ענקיים. יפן זכתה במונדיאל האחרון וגם היא קבוצה מצוינת. כמובן שגם המדינות האירופיות כמו צרפת, איטליה ובעיקר גרמניה תמיד נמצאות בטופ העולמי. לשחקניות כדורגל במדינות אחרות יש מעריצים רבים והרבה קהל במשחקים.

 

כמה ליגות יש בארץ האם יש ליגה בארץ? איזה פעילויות מתוכננות לענף בארץ?

בארץ ישנן שתי ליגות שמוגדרות חצי מקצועניות. בליגה הראשונה יש משחק בכל יום שלישי. יש הרבה פרויקטים שמתוכננים לענף בשנים הקרובות במטרה לפתח אותו. לאחרונה פתחו אקדמיה לנערות בו מספקים להן את כל הכלים להיות מקצועניות לגמרי מבחינת תזונה, חדר כושר, פסיכולוג צמוד, הכול ענת מנת לגדל את הדור הבא של כדורגל הנשים בארץ. המטרה העיקרית של ההתאחדות היא לחשוף כמה שיותר ילדות צעירות לענף על מנת להגדיל את מספר הקבוצות והשחקניות הפעילות בענף. עוד נושא חשוב לא פחות הוא להעלות את המודעות הציבורית לכדורגל נשים ולנסות לשנות את התפישה החברתית השלילית לענף.

 

אבל הנה, למרות הקידמה, אנחנו עדיין בעולם נורא סטיגמתי שבנות משחקות בבובות ובנים בכדורגל, איך ניתן לגרום לבנות להתעניין בכדורגל?

למרות הקדמה, אנחנו פה בישראל נמצאים עדיין הרחק מאחור בכל מה שקשור לכדורגל נשים ביחס לעולם. אין ספק שאחת הבעיות הכי גדולות שיש לכדורגל הנשים בארץ זאת התפישה החברתית שכדורגל זה לא משחק לבנות. בחו"ל המצב שונה מאוד מאשר בארץ וזה בגלל שכדורגל נתפש כמשחק לגיטימי לגמרי לבנות. הרבה בנות מתעניינות בכדורגל ברגע שהן מבינות שאין בזה שום דבר פסול. צריך לעודד בנות לנסות ולשחק על מנת לחשוף אותן למשחק. מה גם שבניגוד לבנים שם הסיכוי להפוך למקצוען הוא נמוך מאוד, בכדורגל נשים הסיכוי גבוהה בהרבה ולכן נותן פתח לעולם שלם כמו מלגות לימודים בחו"ל, ייצוג נבחרת ישראל וטיסות בעולם וכדומה.

 

לקבוצת הבנות שתפתח בקרוב בטבעון מתכנן המאמן נמרוד ימיני תוכנית אימונים מגוונת ומעניינת בכל מה שקשור ליסודות המשחק והבנתו. האימונים יתקיימו פעמיים בשבוע והשאיפה היא לבנות קבוצה גדולה שבעתיד תכנס לליגה מסודרת. "אנחנו רוצים להוכיח לבנות שכדורגל הוא הזדמנות נהדרת להוכיח לעצמן שסטיגמת הבובות שייכת לעבר" אומר נימרוד המאמן.

 

מה בעצם תורם המשחק לשחקנית?

פעילות ספורטיבית וכדורגל בפרט הוא ספורט שמעצב מאוד את אופיים של הילדים, ביטחון עצמי, נחישות והתמדה הם רק חלק קטן מהתוכנות שרוכשים לחיים. פעילות גופנית קריטית מאוד בגילאים הצעירים, חשוב להשריש ולחנך לפעילות גופנית, הן מבחינה התפתחות הגוף ובריאותו והן מבחינה חינוכית, בה לומדים על סבלנות, משמעת וכבוד לזולת. אנחנו, צוות המאמנים והמתנ"ס רוצים להחזיר עטרה ליושנה בכל הנוגע לכדורגל הבנות בטבעון.

דרג את הכתבהדירוג כתבה מחזירים העטרה לכדורגל הבנות: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה

כתבות נוספות על הכדורגל בטבעון

לוגו אתר נגיש החברה למתנ"סים המועצה המקומית קרית טבעון דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד