מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
23:03   21/10/2019
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

עיר ללא אלימות

התכנית הלאומית 'עיר ללא אלימות' נבחרה לשמש תכנית הדגל של ממשלת ישראל ושל המשרד לביטחון הפנים בתחום ההתמודדות עם התנהגות אנטי-חברתית, אלימות, עבריינות ופשיעה.

התכנית היא תכנית מערכתית, רב-תחומית ומורכבת אשר מתמודדת עם כל סוגי ומצבי האלימות, הפשיעה וההתנהגות האנטי-חברתית המתרחשים בעיר. התכנית ברשות מופעלת בהובלת ראש הרשות ובשותפות בין כל הארגונים והמנגנונים הפועלים בעיר בתחום (אכיפה, רווחה, חינוך, קליטה ועוד) מטרת התכנית היא להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים, באמצעות הקמת מערך מתואם ואפקטיבי (בהובלתו של ראש הרשות) אשר מחבר את כלל המאמצים האזרחיים עם כלל המאמצים המשטרתיים בנושא.

מתכנית מקומית לתכנית לאומית
המודל פותח לראשונה בשנת 2004 בעיר אילת, על ידי ד"ר אורלי אינס בשיתוף עם ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, היכן שהתכנית פועלת עד היום. על רקע הצלחתה של התכנית לצמצם את שיעורי האלימות והפשיעה באילת לאחר שלוש שנות הפעלה בעשרות אחוזים, ועל רקע התגברות הצורך במאבק מערכתי כולל בתופעות האלימות המתגברות בארץ, החליטה ועדת השרים למאבק באלימות בישיבתה מיום 25/9/06 לאמץ את תכנית "עיר ללא אלימות" כמודל ארצי – לאומי למאבק באלימות, בתחומי הרשויות המקומיות.
כיום מופעלת התכנית ב- 86 רשויות מקומיות ברחבי הארץ
. היעד המשרדי הוא הרחבת התכנית 'עיר ללא אלימות' לכלל הרשויות במדינת ישראל, בכפוף לתקציב ומסוגלות.

 

תכנית שונה, חדשנית ומיוחדת
ייחודה של תכנית 'עיר ללא אלימות', הוא במורכבותה הרבה וביכולתה ליצור אורגנים לשילוב כלל הגורמים ברשות לעבודה משותפת. בבסיס התכנית נמצאת הנחת היסוד לפיה, על מנת להתמודד עם אלימות בצורה אפקטיבית, נדרש מענה כולל והוליסטי - ולא התמקדות בתחום אחד או בסוג אוכלוסיה מסויים. על כן, יחידת השינוי היא העיר (ולא שכונה או בי"ס, למשל) במהלך תהליכי הלמידה, התכנון והפיתוח שנעשה באילת, נחשפו היקפי התופעות השונות וחומרתן, ובהתאמה הוגדרו צרכי הפיתוח והשינויים הנדרשים.

תכנית "עיר ללא אלימות" בקרית טבעון

התכנית נכנסה לפעול בקרית טבעון בסוף שנת 2010 בניהולה של לימור גרימן, אשר מנהלת גם את תחום הנוער ברשת המתנ"סים.

 

במסגרת התכנית פועלים כיום:

 

* אכיפה -

הקמת מערך שליטה ובקרה - בימים אלו אנו נמצאים בעיצומה של בניית תכנית להקמת מערך שליטה ובקרה בישוב (מצלמות אבטחה ומוקד "רואה"), אשר בסיומה, בעוד מספר חודשים יוצבו מצלמות אבטחה בחמישה אתרים "חמים", מרובי פעילות, אשר נבחרו לאחר סקר מקיף ומקצועי שנערך בשיתוף עם גורמי האכיפה והשיטור בקריה.(קישור להרחבה באתר עיר ללא אלימות )

 

* סיירת הורים ערים

סיירת של מתנדבים, הורים תושבי הקריה, אשר הדאגה לשלום בני הנוער של הישוב הניעה אותם להצטרף לסיירת. צוות של 3-4 הורים יוצא מדי ליל שישי ומסייר בפארקים ובמקומות הבילוי והכינוס של בני הנוער. ההורים מחלקים לנערים תה ועוגיות, משוחחים ויוצרים קשר בלתי אמצעי עם בני הנוער, מגבירים את תחושת הביטחון של הנוער בישוב ואגב כך לומדים ומתוודעים למאפייני הבילוי והפנאי שלהם.  את פעילות הסיירת מרכזת קטי רייזמן. ניתן ליצור קשר בטלפון: 054-7476278 או במייל catyraizman@gmail.com

 

בחינוך פועלת התוכנית גם כאילנות - תכנית למניעת אלימות בגיל הרך.  ומפעילה מדריך מוגנות בחטיבת הביניים

נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד