מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
21:08   18/3/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכה : שבוי שפוי חופשי / אלי אלקרס

00:00

בטקס עמוס ברגשות על המצב החברתי בארץ, חולקו מלגות קרן גרין.

23 סטודנטים, הורים, ובני משפחת גרין לדורותיה, התכנסו שבוע שעבר לטקס חלוקת המלגות של קרן גרין
2/01/2012
בטקס עמוס ברגשות על המצב החברתי בארץ, חולקו מלגות קרן גרין. (הגדל)

כמדי 17 שנה בחג חנוכה, גם השנה חולקו מלגות ע"ש לאה וצבי גרין, בו שותפים קרן גרין, הפדרציה הספרדית והמועצה המקומית. השנה הוגשו כ -70 בקשות למלגה, כאשר מתנדבים, אנשי ציבור מהישוב אובייקטיביים (שביקשו לא להחשף), בחרו מתוכם 23 סטודנטים הלומדים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ בתחומים שונים כגון כלכלה, הנדסת מכונות, ראיית חשבון, מדעי התזונה, חינוך ועוד.

 

הרב מנשה אלטהויז הדליק את חנוכיית החג ולאחריה עלו ונשאו דברים ראש המועצה דוד אריאלי, עו"ד יאיר גרין מייסד הקרן ומר יחזקאל זכאי – יו"ר הפדרציה הספרדית. שלושתם התייחסו בדבריהם לסטודנטים כאל מובילים חברתיים, כפי שהיה בקיץ האחרון. כמו כן התייחסו לנושא הבוער כיום בחדשות, "הדרת נשים", כאשר כולם מביעים שאט נפש מהקיצוניות הדתית.

 

עוד הוסיף דוד אריאלי ואמר "אנחנו רוצים תמיד להגיד שאנו בעד חינוך - אבל חשוב לנו שזו לא תהיה רק סיסמא שחוקה, אלא גם נעזור הלכה ומעשה, על ידי תמיכה בתלמידים וסטודנטים ברכישת השכלה. טוענים נגדי שאני דוחף יותר מידי את נושא הזכאות לבגרות, שיעור הזכאות לבגרות בטבעון עומד כיום על 66%-70% , ואני חושב שאפשר להגדיל את השיעור ולשאוף למצוינות מבלי לוותר על ערכים. זה חשוב כי למעשה כיום אין תחליף לרכישת השכלה על מנת להגדיל את הסיכוי להצליח כלכלית בעתיד. הסיפורים על אנשים כמו יצחק תשובה, הם בודדים ורובם אגדות, לכן אנו כאן. בחרתם והחלטתם על המשך דרככם, ואנו רוצים לחזק ולסייע לכם לרכוש השכלה, על מנת להגדיל את סיכוייכם להצליח בעתיד. בשם כולנו אני מבקש, כמדי שנה, שבבוא היום, כאשר גם אתם תיהנו מרווחה כלכלית, אל תשכחו לתת בחזרה, כפי שאתם קיבלתם".

 

עו"ד יאיר גרין, מיסד הקרן, סיפר על הוריו, למען יכירו אותם גם מקבלי המילגות, והודה למשפחתו הרחבה שבאה לכבדו ולכבד את זכר הוריו, שאל שמם נקראת הקרן. נכדיו וילדיו שאף הם נכחו בטקס נשאו אף הם דברים והודו לכולם על דבריהם ומעשיהם.

 

את הטקס סיימה הסטודנטית מירי ידען, בדברי תודה לחברי הקרן : "חנוכה הוא חג של ניסים, ועבורנו, הסטודנטים היושבים כאן המלגה היא סוג של נס העוזרת לנו להתקדם צעד נוסף לעבר החלום. תודה לכם על שבחג האורות אתם מהווים אור גדול, אור שאינו נמדד בתרומה הכספית החשובה, אלא בעובדה כי מאחוריה עומדים ערכים של אכפתיות, נדיבות, טוב לב והמחשבה כי לכולנו מגיעה הזדמנות שווה להשכלה שתעזור לנו להתפתח ולהתקדם בחיינו. אני סמוכה ובטוחה כי בבוא היום כאשר כל אחד ואחת מאיתנו יסיימו את לימודיהם, הם יתרמו חזרה לטבעון, כל אחד בתחומו. המון תודה והוקרה."
הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד