מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
22:12   21/1/2018
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker

תערוכות במרכז ההנצחה

08:00

המיצב ; יהושע, דרקון יענה ציוני / רפי מינץ

11:00

הדרקון הסיני: מציוויליזציה למעצמה

רוחות חדשות: מרפורמה לאולימפיאדה, חלק א' 10:30

מחוץ לתחום

השכנים מזווית אחרת19:30

הבהרות לפרסום מטעה בידיעות אחרונות בנוגע להשקעה בתלמידי טבעון

ההשקעה המוצעת בתלמיד בקרית טבעון, ב 2008, הייתה פי שניים מכפי שפורסם בעיתון ידיעות אחרונות, והגיעה ל 10337 ₪ לתלמיד.
5/09/2011
הבהרות לפרסום מטעה בידיעות אחרונות בנוגע להשקעה בתלמידי טבעון (הגדל)

בשבוע האחרון פורסם בעיתון ידיעות אחרונות, סקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, העוסק בשאלה "כמה כסף מושקע בחינוך הילדים שלכם?". נתוני הסקר מיחסים לטבעון השקעה 5524 ₪ לתלמיד, מספר לא מדויק ושאינו עומד בעין אחת עם המציאות של 2011. מכתב חריף ביותר, העביר ראש המועצה דויד אריאלי לעורך ידיעות אחרונות - רון ירון בעקבות פרסום מספרים לא מדויקים ומבלי לבקש את תגובות המועצה.  

10,337 ₪ הוא הסכום המדויק שהשקיעה המועצה בכל ילד וילד בקרית טבעון בשנת 2008 – השנה אליה מתייחס הסקר, מה שמציב את קרית טבעון בין העשרים הראשונים באותו הסקר. הפער בין הסכומים נובע בעיקרו מאי רישום הוצאות התיכון אורט גרינברג, בתקציב המועצה, כפי שנעשה בשאר הישובים שהשתתפו בסקר. נכון לשנת 2010, עומד הסכום המושקע בתלמיד על 10,990 לתלמיד ומצביע על גדילה של למעלה מ 6% לעומת 2008, ההשקעה גדלה הרבה יותר למרות  שהתווספו תלמידים רבים למערכת. הנתונים הללו אינם כוללים תקציבי פיתוח, פרויקטים מיוחדים והשקעות בשיפוצים ותיקונים במהלך השנה שהיו מוסיפים עוד עשרות אחוזים לחישוב הכללי.  

"הנתונים שהצגתם שגויים, מטעים את הציבור ועושים עוול עם ראשי רשויות כמוני שהחלו לכהן בדצמבר 2008, והשקיעו את נשמתם כדי לייצר תקצוב ראוי יותר לכל תלמיד" כתב דויד אריאלי במכתב שהעביר לידיעות אחרונות " אני יכול לומר לך שבתחום החינוך גדלו ההשקעות ברשות המקומית קרית טבעון בעשרות אחוזים בתקופת כהונתי. למרבה הצער בחרתם לא להתאמץ ולברר נתונים משנת 2010, והסתפקתם בנתונים לא מדויקים משנת 2008.". 

 

ראש המועצה דויד אריאלי מוסיף כי "מאז כניסתי לתפקיד חלו שינויים רבים במערכת החינוך בטבעון: בתי הספר היסודיים נכנסו לתוכנית 'אופק חדש', בחטיבת הביניים נכנסה תוכנית 'נחשון', בית הספר התיכון יכנס לתוכנית 'עוז לתמורה' ואנו מצויים בהליך בחינת האפשרות של פתיחת אזורי בחירה באופן בו ההורים יוכלו לרשום את ילדיהם לבתי הספר היסודיים, על פי אפיונים ייחודיים לכל בית ספר. מאז כניסתי לתפקיד ההשקעה בכל תלמיד רק הולכת וגדלה וניתן לראות זאת בביטחון ובאמון שמביעים ההורים במערכת החינוך ובכמות ההרשמה של ילדי טבעון שנשארים ללמוד בטבעון. חלק מההבטחה שלי לציבור הבוחרים, הייתה השקעה בחינוך ובמערכת החינוך, ואני גאה להגיד שאני עומד במילה שלי למען כל הורי וילדי הקריה".  

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד