מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
10:15   24/9/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

מועצת קרית טבעון מציבה את החינוך בראש

29/08/2019
מועצת קרית טבעון מציבה את החינוך בראש (הגדל)

מחדשים בחינוך

 

מועצת קרית טבעון מציבה את מערכת החינוך היישובית בראש סדר העדיפויות: השקענו משאבים, חידשנו ושיפרנו את כל מוסדות החינוך בקריה לקראת פתיחת שנת הלימודים תש"פ

 

שנת הלימודים תש"פ בפתח ובמועצת קרית טבעון פעלו במרץ רב ובהשקעת משאבים של מאות אלפי שקלים, במהלך החודשיים האחרונים, על מנת לחדש ולשפר מהותית את כל המבנים במערכת החינוך בקרית טבעון.

השקענו  משאבים ותשומות

ראש המועצה המקומית עידו גרינבלום, הנהלת המועצה , מנהלים ועובדים  ברשות המקומית השקיעו משאבי  זמן ותשומת לב לכל פרט וצורך במערכת החינוך היישובית. הושקעו משאבים כלכליים ותיעדוף מערכת החינוך גם מבחינה תקציבית וכל זאת מתוך מחשבה ותפישה עקרונית של, כי  מערכת החינוך היא לב ליבו של היישוב ובהתאם לערכים אלה פועלים.

עידו גרינבלום ראש המועצה: "יש לנו מערכת חינוך מעולה, גאווה גדולה לפעול יחד עם א/נשים רציניים אכפתיים ומנוסים. המקום שלנו כמועצה הוא להיות גורם מאפשר, כזה שנותן לאנשי החינוך את מקסימום המרחב לעסוק במהות החינוכית.

בכל פעילות ציבורית אנחנו נדרשים להתמודד עם שאלת סדרי העדיפויות. המשאבים אינם אינסופיים ומטבע הדברים המשאבים אינם מספיקים על מנת לבצע את כל הרצונות והחלומות שלנו, ואנחנו נדרשים ליצור סדרי עדיפויות. בתוך סדרי העדיפויות שלנו, הצבנו את מערכת החינוך היישובית במקום הראשון.
מדוע?
כי מערכת החינוך בונה את העתיד של היישוב שלנו ושל החברה הישראלית. מערכת החינוך מייצרת קהילה ובונה את מעגלי השותפויות והשיח, והיא המפגש הרחב ביותר של התושבים בינם לבין עצמם ובינם לבין המערכות המוניציפאליות והממשלתיות".

 

תמצית העשייה במערכת החינוך

1.      תשתיות פיזיות –

השקענו השקעה אדירה של מיליוני שקלים בשדרוג מערכת החינוך ביישוב, וחלק גדול מהפרויקטים עדיין בעיצומם ויימשכו גם במהלך השנה הקרובה בכל בתי הספר וגני הילדים. ההשקעות כוללות שדרוג מבנים ומתקנים, תיקונים, מגרשים, הצללות, מתקני משחק ועוד שדרוגים רבים אשר מערכת החינוך היישובית הייתה זקוקה להם.
עידו גרינבלום: "במיוחד אני גאה בהיבטים הלא נראים של העבודות שלנו, הפעולות שצריך לבצע אבל אין להן היבט פיזי מיידי – חשמל, ניקוז, בטיחות, הנגשה, ועוד. פרסמנו בתמונות קמצוץ זעיר מתוך היקף העשייה האדיר בתחום. תודתי לצוות המקצועי של המועצה ולסגניתי סיגלית עין קדם, שהובילה ודחפה ביד רמה".

 

עבודות בבתי הספר ובגני הילדים:

רימונים: שיפצנו את מגרש הספורט כולל אספלט וצביעה, ביצענו שיפוץ כולל וחידשנו של כיתת האמניות מבפנים ומבחוץ. בנוסף, שיפצנו את השירותים. בכיתת המחשבים החלפנו את התקרה לתקרה אקוסטית והתקנו מזגן מיני מרכזי. בחלק מהכיתות  החלפנו מזגנים, הסדרנו את קו הביוב עד אולם הספורט ובמהלך החודשים הקרובים נסיים פרויקט של הצללת החצר.

 

קרית עמל: שיפצנו את חדרי השירותים של הבנים ושל הבנות, שיפצנו את שירותי המורים והמורות
חידשנו את החזית הקדמית (כולל רחבה וגינה), חידשנו את רצפת אולם הספורט וכן ביצענו הנגשה שלו.  חידשנו את המבואה, החלפנו את מזגנים, החלפנו חלונות בכל המבנה הראשי וממשיכים לעבוד על בנייה של פיר מעלית. בנוסף, בקרוב יגיעו מתקני משחקים חדשים לחצר.

מיתרים: שיפצנו את מגרש הספורט כולל ריבוד אספלט וצביעה, הספרייה הוסבה לכיתת לימוד  והשקענו גם בתקרה אקוסטית, תאורה ופרקט. אטמנו את גג הקומה התחתונה של ביה"ס, החלפנו מזגנים בכיתות, הוספנו כיתה חדשה בקומה התחתונה והתקנו חלונות אלומיניום. הוספנו שירותים בכל קומה, שיפרנו את קו הביוב  ובמהלך חג הסוכות תוקם גדר חדשה סביב מגרש הספורט .

שקד: הקמת תא גינון בכיכר, פרויקט הנגשה רחב הכולל בניית פיר מעלית ופיר נוסף בהמשך השנה. כמו כן, תחנות הסעה חדשות ומקורות.נ

נרקיסים: אנו מקימים מבנה חדש במקומו של בית ספר "נרקיסים" -  הישג משמעותי בתקצוב משמעותי גבוה מאוד של משרד החינוך. כמו כן במהלך השנה הקרובה מתוכננת הצללה של השטחים הפתוחים.

חטיבה: שיקום החזית, שכלל טיפול מורכב בצמח מטפס שחסם את החלונות, בניית פיר מעלית וגולת הכותרת: בניית מרחב למידה חדשני (M21).

תיכון: בניית שתי כיתות אקוסטיות, החלפת מזגנים נרחבת, שיפוץ וצביעת כיתות והתקנת תקרות אקוסטיות
גני הילדים: הרבה מאד  עבודה והשקעה  של משאבים בוצעו במהלך הקיץ בגני הילדים בקריה: הנגשה של המבנים, ריצוף חדש לכמה גנים, התקנה של דלתות חדשות, החלפת חלונות והתקנת רשתות לחלונות, צביעה של קירות חיצוניים, תיקוני אינסטלציה במטבח ובשירותים, טיפול ברטיבות ועוד. ולא פחות חשוב, במהלך החגים נתחיל בפרויקט הצללה של חצרות הגנים, העבודות יימשכו לאורך השנה.

2.      הסעות –

זהו אחד הנושאים המורכבים ביותר במערך המוכנות לפתיחת שנת הלימודים. במערך ההסעות מעורבים: משרד התחבורה, הזכיין ("סופרבוס") , הרשות המקומית ועוד. עדיין לא הכל מושלם, אבל אנו שמחים לבשר שהתקדמנו רבות.  לבקשתנו, "סופרבוס" הגדילו את מספר הקווים בכדי להגדיל את המענה לצרכי התלמידים ולהקטין את הצפיפות באוטובוס, כמו כן הוסיפו מערכת הטענה אינטרנטית שנועדה לתת מענה להטענת ה"רב-קו". יש עוד הרבה עבודה בנושא ההסעות אך רובה ברמה הארצית ולא הפנים יישובית. אנחנו עם הפנים קדימה ותודה לצוות המועצה שפעל בעניין, לוועד ההורים היישובי על הפעילות וההירתמות ולהנהלת המועצה.

 

3.      צהרונים –

הצהרונים בקרית טבעון הם פרויקט בהובלת רשת המתנ"סים ביישוב. בשנת הלימודים הקרובה  הוחלט לפתוח כמה שיותר צהרונים ציבוריים במטרה לייצר פתרונות עומק טובים להורים ולילדים. פתיחת הצהרונים בהיקף נרחב שכזה הייתה כרוכה במאמץ יוצא מגדר הרגיל  -  זהו פיילוט וככל שנלמד בסוף שנת הלימודים כי הוא לא צלח ושיעורי הרישום הכלליים לצהרוני המתנ"ס היו נמוכים באופן מיוחד, נאלץ לחזור בשנת הלימודים הבאה למתכונת לפיה כל מסגרת צהרון תיבחן לגופה ועל בסיס מספר מינימלי של נרשמים אשר יאפשר היתכנות כלכלית.  תודה לרשת המתנ"סים ולמנהל החדש ארז בן נתן, על מהלך אמיץ וראוי.

 

4.      מחדשים גם מבני ציבור -

שדרוג רציני לשלושה מבנים  :במעון חומד לגיל הרך - הוחלף הגג ובימים אלה מסיימים את פרויקט הנגשת המבנה, באולם פיס - הותקן פרקט חדש והחלפנו גופי תאורה (לתאורת לד) ובמרכז  "ענפים" (מרכז הלמידה ) - שופץ בצורה משמעותית כביש הגישה וכעת עובדים על מגרש החנייה החדש.

 

5.      בתי ספר חדשים –

שני אירועי ענק עומדים לפתחנו. הקמת בית ספר חדש בשכונת "בצל אורנים" וכאמור הקמת מבנה חדש במקומו של בית ספר "נרקיסים". הישג משמעותי, בתקצוב משמעותי גבוה מאוד של משרד החינוך. ההחלטה התקבלה בשותפות עם מחוז חיפה במשרד החינוך, ועם המטה הארצי. הקמת שני בתי ספר חדשים ביישוב הם אתגר אדיר והזדמנות גדולה מאוד לשדרוג ולצמיחה. ותודה למשרד  החינוך ולכל מי שפעל לקידום הנושא.

 

בבתי הספר היסודיים בקרית טבעון ילמדו בתש"פ  1,709 (1,658 בתשע"ט) מתוכם כ- 260 תלמידים בכיתה א' (237 בתשע"ט)

בתי ספר  "נרקיסים" – 327 תלמידים (300  בתשע"ט), בבית ספר "רימונים" – 330 תלמידים (318 בתשע"ט), בבית ספר "קרית עמל" 410 תלמידים (416 בתשע"ט), בבית ספר "שקד" - (א' עד ח')  500 תלמידים (500 בתשע"ט), בבית ספר "מיתרים"  142 תלמידים (134 בתשע"ט).
חטיבה ותיכון: בתיכון השש שנתי אורט גרינברג ילמדו 1084 תלמידים בשנת הלימודים תשע"ט (לעומת 977 בשנת הלימודים תשע"ט) :  526 תלמידים  בחטיבה העליונה (489 בתשע"ט) מתוכם 168 בכיתה י"ב, בחטיבה הביניים ילמדו 558 תלמידים (488 בתשע"ט) מתוחם 171 בכיתה ט'.

בשנת הלימודים תש"פ יצטרפו לבית ספר אורט 60 תלמידי תיכון ברמת ישי לאחר  הסכמה משותפת בין ראש המועצה בקרית טבעון עידו גרינבלום לבין ראש המועצה ברמת ישי  עופר בן אליעזר שאורט גרינברג  יהיה החל משנת הלימודים הבאה, בית הספר הקולט לתלמידי  רמת ישי.

גני ילדים:  490  ילדים יחלו את שנת הלימודים תשע"ט בגני הילדים של הרשות המקומית (487 למדו בתשע"ט) 19 גנים: -15  גנים ממלכתיים, שני גנים שפתיים, שניים ממלכתיים  דתיים. ברשות יש עוד 5 גנים המלמדים ברוח האנתרופוסופית,  מוכרים שאינם רשמיים בהם לומדים כ- 131 ילדים.

סה"כ בקרית טבעון ילמדו בשנת תש"פ  3,283 ילדים (3,122 בשנת תשע"ט) - בגנים ובבתי הספר. (המספרים אינם סופיים).

 

מה צפוי בהמשך השנה

לדברי ראש המועצה עידו גרינבלום הרשות תרחיב את המעורבות בהיבטי הפדגוגיה. "כמו כן אנו נדחף חזק מאוד למגמות של חדשנות, מקוריות, ויצירתיות בתוך מערכת החינוך" הדגיש.  "בנוסף, בלוח הזמנים השנתי שלי ייכנסו שני מופעים ללוח הזמנים השנתי . הראשון הוא סיור גדול בכל מוסד חינוכי, יחד עם צוות המועצה ומשרד החינוך. סיור שבו נבחן גם תשתיות פיזיות וגם היבטים ומוכנות פדגוגית. המופע השני הוא מצומצם ואישי יותר. מפגש קבוע עם התלמידים והתלמידות לאורך כל השנה לשיחה בנושאים שונים כמו:  קרית טבעון, סוגיות בחברה הישראלית, האחריות שלנו על המרחב הציבורי, ועוד.
לסיום , תודתי הענקית לכל מי שלקח חלק במאמצים לפתיחת שנה. תודה לעובדי המועצה על עשייה מרובה, ל מחלקת החינוך על הובלת התהליך, למנהלי/ות בתי הספר והצוותים החינוכיים, הגננות והסייעות הנפלאות, וכמובן לשותפיי בהנהלת המועצה. שנה טובה עומדת בפתח, נעשה ונצליח".

סגנית ראש המועצה ומ"מ מקומו- סיגלית עין קדם: "אני חווה את מערכת החינוך בקרית טבעון מזה 15 שנה באמצעות ילדי היקרים ולתחילת שנה תמיד יש ניחוח של משהו חדש באוויר.
השנה אני  מתרגשת יותר מאי פעם, מאחר ואני יודעת כמה מאמצים השקענו בפתיחת שנה זו.

התכנון התחיל כבר בשלב התקציב, בדצמבר אשתקד, בו הבטחנו בשורה אמיתית שעיקרה שיפור התנאים הפיזיים של מוסדות החינוך שלנו ובמרחבי הלמידה שבהם.

יצאנו למסע גיוס כספים ממשרד החינוך ומכאן שלוחה להם תודה מעומק הלב על הירתמותם.

תכננו והוצאנו לפועל תכניות שיפוץ באמצעות הצוותים המדהימים במועצה, הן במנהל ההנדסי , הן באגף שפ"ע והן באמצעות  מנכ"ל המועצה הנכנס, שללא ספק ניצח על המלאכה ביד רמה.

השתדלנו לגעת כמעט בכל מוסדות החינוך ביישוב בפרק הזמן המאוד קצר שעמד לרשותנו, הנחנו תשתית מצוינת להמשך השקעה במרחבי למידה חדשניים ועוד היד נטויה. המשך יבוא..."

 

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד