מועצה מקומית קרית טבעון - עמוד הבית

דלג על בר עליון בראש הדף
בר עליון בראש הדף
15:46   28/10/2020
דלג על בר עליון אדום
בר עליון אדום
דלג על Ticker
Ticker
21/10/2020
טקס לזיכרו של יצחק רבין ז"ל
יום חמישי | 29.10.2020 | 20:00
15/09/2020
דרושים מתנדבים
לקראת חגי תשרי אנו עומדים בפני סגר ארצי וזקוקים לכם המתנדבים לסיוע
15/06/2020
הרחבנו את המענה הטלפוני במחלקת הגביה
מענה בין השעות 10:30-13:30
14/05/2020
קול קורא!
תכנית יתד והיחידה להתנדבות בטבעון מחפשות מתנדבים/ות שרוצים/ות להשפיע ולקחת חלק בעתידם של צעירי קרית טבעון
13/05/2020
הזדמנות להתנדבות ייחודית. היית רוצה להיות משמעותי/ת לנער/ה בגילאי 13-16?
דרושים מלווים ליצירת קשר מאתגר, מלמד ומספק
פעילויות, הודעות ועידכוני המועצה בנושא קורונה
מתעדכן באופן שוטף, כולל מספר חולים מאומתים ומספר המבודדים ביישוב לפי תאריך

תשובת מנהלת מ. החינוך לפניית ועד ההורים היישובי

7/09/2017
תשובת מנהלת מ. החינוך לפניית ועד ההורים היישובי (הגדל)

תשובת מנהלת מחלקת החינוך גילה דינר
לפניית ועד ההורים היישובי

הורים יקרים!

שנת הלימודים תשע"ח נפתחה במוסדות החינוך בחגיגיות ובהתרגשות. גני הילדים ובתי הספר הוכנו לקראת הילדים ע"י המנהלים, הצוותים החינוכיים, אבות הבית, המזכירות, עובדי הרשות, קבלנים חיצוניים והורים מתנדבים.

לצערי, אוירה זו הופרה ע"י מאבק שהכריז ועד ההורים היישובי נגד הרשות המקומית בשילוב מספר צעדי מחאה המאופיינים בתגובות לא מידתיות.

הרשות המקומית  בקרית טבעון משקיעה רבות בקיום שיח שוטף ושיתופי פעולה עם קהילות ההורים בבתי הספר, וגם במצבים בהם קיימות אי הבנות או אי הסכמות – אנו מקפידים לנהל דיאלוג ענייני, תרבותי, שקוף ומכבד.

באופן מצער בחרה קבוצת ההורים להגיב בדרכים מוקצנות, תוך הפצת מידע חלקי ומגמתי, למרות שאנו נמצאים בעיצומו של תהליך משותף ומתקדם, וחלק מהנושאים בהם טיפלנו נפתרו או נמצאים בתהליך טיפול מתקדם.

אחד מתפקידיה המרכזיים של מערכת חינוך הוא לצייד את תלמידיה בכישורי חיים ובכלים להתמודד גם עם מצבי הצלחה וגם עם מצבים משבריים. אנחנו המבוגרים משמשים מראה לילדינו וחובתנו לתת דוגמא אישית: להביע דעה, להתעקש על עקרונות, לפעול לקידום מטרות חשובות וכ"ו.
השאלה היא איך אנחנו עושים זאת?

האם ילדים בכתה א', ביום השני ללימודיהם בביה"ס, אמורים לשאת שלטי מחאה, להפגין בבוטות במסדרונות המועצה או על המדרכה? האם אין דרך אחרת ללמדם אזרחות, דמוקרטיה ושמירה על זכויותיהם? האם תלמידי היישוב אמורים להיחשף חדשות לבקרים למסרים משמיצים ול"שיימיג" כנגד עובדי ציבור ועובדי חינוך?

מי מכם שהסתובב השבוע בגנים ובבתיה"ס ודאי פגש ילדים שמחים, מעט נרגשים, צוותים מגויסים עם אור ותשוקה בעיניים, מרחבי למידה ומשחק מגוונים ומטופחים, מנהלים נלהבים וסוחפים, הורים מתנדבים ומפרגנים... זו התמונה החינוכית שלנו וזו הרוח הטבעונית עליה לא נוותר.

איננו חפים מטעויות ועדיין לא השלמנו את כל האתגרים שהצבנו לעצמנו. נמשיך בתנופת העשייה למען ילדינו, ילדיכם. אנו עושים כל שביכולתנו בתנאים ובמגבלות הקיימים, על מנת לייצר קרקע בטוחה ומיטבית במתן מענים גבוהים ברמה הפדגוגית, החברתית והערכית, לצד שמירה על ביטחונם ובטיחותם של היקרים לנו מכל.

מחלקת החינוך על כל עובדיה מקפידה לתת מענה ושירות מקצועי ואדיב לכל הפונים, הן בשעות המקובלות והן בשעות הפחות מקובלות, כולל שבתות, חגים וחופשות. אנו נמצאים בקשר שוטף עם מנהלי בתי הספר, הצוותים וההורים וגם בחופשת הקיץ המשכנו לטפל בכל הנושאים הבוערים 24/7 – בתוך הרשות, מול המוסדות הממשלתיים ומול נציגויות ההורים למיניהן.

הרשות המקומית, בשיתוף משרד החינוך, רשת אורט ושותפים רבים נוספים, תמשיך למצב את החינוך בקרית טבעון כמערכת ערכית, משמרת ומתפתחת, בודקת ומעריכה וחותרת למצוינות בכל התחומים.

ובהמשך לנושאים שעלו על ידי ועד ההורים היישובי, להלן תשובת הרשות המקומית:

1.                    בטיחות מבנים:

לכל מוסדות החינוך בקרית טבעון יש אישורי בטיחות לשנת הלימודים תשע"ח.
האישורים ניתנו כחוק על ידי יועץ בטיחות ולאחר טיפול בליקויים הדחופים. כמו כן, הרשות ממשיכה את הטיפול בנדרש בהתאם לקדימויות שפורטו בדו"חות היועץ.  נושא החסר במקלטים בשלושה גנים נשאר בעינו ומטופל מול הגורמים המתאימים במשרד החינוך. אולם הספורט בבי"ס קרית עמל יטופל במהלך חופשת חג הסוכות.

2.                     רכישת דפיברילטורים:
בימים אלו יצאה הזמנה לחמישה מכשירים שיועברו למוסדות החינוך.

3.                     הסעות תלמידים:
ילדי קרית חרושת שבחרו ללמוד בבית ספר קרית עמל, למרות שהוא אינו באזור הרישום שלהם, זכאים לקבל כרטיסיה לנסיעה בתחבורה ציבורית.
עובדה זו הובהרה בחוברת הרישום לכיתה א' שפורסמה בינואר השנה, המידע גם הוסבר בשיחות אישיות עם ההורים ונמסר בהודעות השיבוץ שנשלחו לבתי התלמידים.
בשנים הקודמות הרשות איפשרה הצטרפות של התלמידים הלומדים בקרית עמל להסעות לבית ספר רימונים וזאת לפנים משורת הדין, כיוון שנמצא מקום באוטובוסים. נכון לשנת הלימודים תשע"ח התפוסה בשני האוטובוסים לבי"ס רימונים מלאה – עובדה אשר לצערנו לא איפשרה לצרף השנה ילדים נוספים להסעה. הנושא הובהר לנציגת ההורים עמה היה הקשר לגבי המשך הטיפול מול משרד החינוך ומשרד התחבורה.

לאחר קבלת התשובות מהמשרדים ובדיקת העלויות הנדרשות, הוציאה מחלקת החינוך ברשות המקומית הודעה להורים. במקביל, נמשכה הבדיקה היומיומית לגבי נוכחות תלמידי רימונים בהסעה.
ראש המועצה ממשיך  לברר הנושא מול משרד החינוך במחוז ובמטה ומול משרד התחבורה לצורך איתור פתרון הולם, וב-18.9 ישתתף בוועדת הסעות עליונה במשרד החינוך, כניסיון נוסף למציאת פתרון לבעיה.
כמו כן אמר ראש המועצה במספר הזדמנויות, כי ככול שמשרד התחבורה ומשרד החינוך לא יתנו מענה, הרי שהרשות תשכור הסעה מיוחדת לילדי קרית חרושת הלומדים בקרית עמל.

החל מיום חמישי ה-7.9 יחל פיילוט בו ילדי קרית חרושת יוסעו בבוקר בהסעות של ילדי רימונים ובצהרים – יוסעו בהסעה מיוחדת.

 

4.                     צהרונים:
הרשות המקומית בהיוועצות עם נציגי הורים החליטה לא להפעיל את תכנית ניצנים בהתאם לקול הקורא שפרסם משרד החינוך. הצהרונים יופעלו בהתאם לחוק הצהרונים על ידי רשת המתנ"סים בקרית טבעון.

5.                     הצללות:
הוחלט על הצללת ארבעה גני משחקים ברחבי הקריה.

באשר להצללות בבתי הספר, אנו עומדים מעל התקנים המחייבים בנושא. במקביל הצוותים החינוכיים מקפידים להעמיק את כללי ההתנהגות של "חכם בשמש".

 

בברכה

גילה דינר מנהלת המחלקה  החינוך

הדפסשלח לחבר
נגישות באינטרנט דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד